Ухвала від 15.02.2018 по справі 809/104/18

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

"15" лютого 2018 р. справа № 809/104/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., дослідивши матеріали адміністративного позову представника ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2, до Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України про зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

23.01.2018 представник ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2, звернувся до суду з адміністративним позовом до Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України про зобов'язання до вчинення дій.

Івано-Франківським окружним адміністративним судом ухвалою від 29.01.2018 дану позовну заяву залишено без руху, а представнику позивача надано десятиденний строк для усунення її недоліків, зокрема шляхом зазначення повного найменування, місця проживання чи перебування, поштового індексу, реєстраційного номеру облікової картки платника податків за його наявності або номеру і серії паспорта, відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти ОСОБА_2, від імені якого подано дану позовну заяву.

На виконання вказаної ухвали, 14.02.2018 на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява представника ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2, про усунення недоліків позовної заяви, згідно якої місце проживання ОСОБА_2, який виступає позивачем в даній справі, зазначено: вул. Ботанічна, 16, смт. Глеваха, Васильківського району, Київської області, поштовий індекс - 08630.

При цьому, варто звернути увагу на те, що позивач, в розумінні пункту 8 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду.

Відповідно до частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Згідно позовних вимог, викладених в позовній заяві, представник позивача просить суд зобов'язати Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України поновити ОСОБА_2 на публічній службі та в подальшому видати наказ про звільнення його з військової служби за станом здоров'я.

Тобто, в даному публічно-правовому спорі оскаржуються індивідуальні акти, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно ОСОБА_2, який є позивачем в даній адміністративній справі.

З огляду на вказані вище обставини, зважаючи на вимоги частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_2 до Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України про зобов'язання до вчинення дій, має вирішуватися за місцем проживання позивача.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до вимог пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Окрім цього, відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Так, Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі “Zand v. Austria” вказав, що словосполучення “встановлений законом” поширюється не лише на правову основу самого існування “суду”, але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття “суд, встановлений законом” у частині першій статті 6 Конвенції передбачає “усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів”. З огляду на це не вважається “судом, встановленим законом” орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.

Таким чином, у випадку розгляду справи №809/104/18 Івано-Франківським окружним адміністративним судом, як судом першої інстанції, буде порушено принцип розгляду справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, що гарантується статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

З огляду на наведені вище обставини, даний адміністративний спір підлягає розгляду Київським окружним адміністративним судом, який в даній справі є повноважним судом, в розумінні статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Керуючись статтями 25, 29, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу 809/104/18 за позовом представника ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 до Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України про зобов'язання до вчинення дій, - передати на розгляд Київського окружного адміністративного суду.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Суддя Главач І.А.