про залишення позовної заяви без руху
12 лютого 2018 року м. Київ Справа № 810/436/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувши
позовну заявузаступника керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури
до1) Ірпінського міського голови Карплюка Володимира Андрійовича, 2) Ірпінської міської ради,
провизнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,
Заступник керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури звернувся до суду з позовом до Ірпінського міського голови Карплюка Володимира Андрійовича (далі - відповідач-1), Ірпінської міської ради (далі - відповідач-2) про визнання протиправною бездіяльності відповідача-1, що виявилась у неоприлюдненні на офіційному веб-сайті Ірпінської міської ради (http://imr.gov.ua/) рішення «Про надання дозволу гр. ОСОБА_2 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1» від 23.02.2017; зобов'язання відповідача-2 оприлюднити на офіційному веб-сайті Ірпінської міської ради (http://imr.gov.ua/) рішення «Про надання дозволу гр. ОСОБА_2 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1» від 23.02.2017.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
В силу приписів пунктів 4 та 5 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві, зокрема, зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; докази, що підтверджують вказані обставини.
Частиною четвертою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску (частина шоста статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України).
Так, згідно з приписами частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Цією ж статтею передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що звернення керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури до суду з даним адміністративним позовом обумовлено протиправною, на його думку, бездіяльністю Ірпінського міського голови, що пов'язана з неопублікуванням рішення органу місцевого самоврядування в порядку, передбаченому частиною другою статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 № 2939-VI, а саме: невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа.
Суд звертає увагу позивача на те, що днем бездіяльності є останній день встановленого законом строку, в який мало бути вчинено дію або прийнято відповідне рішення.
Водночас, з наведеною вище позовною заявою заступник керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури звернувся до суду лише 29.01.2018, тобто з порушенням визначеного статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України строку звернення до адміністративного суду.
Разом з тим, заяви про поновлення пропущеного строку на звернення до суду з даним позовом та доказів поважності причин пропуску такого строку позивачем суду не надано.
Судом також встановлено, що позивачем не надано правового обґрунтування вимог, звернутих безпосередньо до Карплюка Володимира Андрійовича як Ірпінського міського голови, зокрема, посилань на конкретні вимоги закону, які б свідчили, що опублікування рішень Ірпінської міської ради належить до компетенції Карплюка Володимира Андрійовича як посадової особи цього органу.
Наведені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи приписи статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені позивачем у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали шляхом подання до суду: заяви про поновлення пропущеного строку на звернення до суду з даним позовом та доказів поважності причин пропуску такого строку; позовної заяви, яка оформлена у відповідності до вимог пунктів 4 та 5 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (у тому числі шляхом уточнення позовних вимог та/або відповідачів у справі) з урахуванням наведених вище висновків суду; доказів надіслання на адресу відповідачів рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви, недоліки щодо форми (змісту) якої усунуто, разом з усіма доданими до неї документами.
Враховуючи викладене та керуючись частиною першою статті 169, статтями 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати (видати) позивачу невідкладно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Харченко С.В.