ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"14" лютого 2018 р. Справа № 809/36/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Микитюка Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання до вчинення дій,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання дій щодо надання довідки про грошове забезпечення без надбавки за особливо важливі завдання, та зменшенням премії - неправомірними, визнання дій щодо не перерахунку пенсії - неправомірними та зобов'язання направити довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 із врахуванням таких складових: посадового окладу: 2500 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням - капітан поліції: 1800 грн.; надбавки за стаж служби 40 % - 1720 грн.; надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50 %; премії - 199 % до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення перерахунку та виплати різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 06.11.2015 без обмежень граничного розміру пенсії.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Судом встановлено, що ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 02.02.2018 № Пз/9901/1/18 відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом Особа 1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії; ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 01.02.2018 № Пз/9901/8/18 відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
У зв'язку з оприлюдненням Верховним Судом повідомлення про відкриття провадження у зразковій справі, з ініціативи суду на вирішення поставлено питання про зупинення провадження у даній адміністративній справі.
Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України типові адміністративні справи - це адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Згідно пункту 22 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
З врахуванням тієї обставини, що відповідачами у справах є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлений структурний підрозділ), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено аналогічні вимоги, суд прийшов до переконання, що адміністративна справа № 809/1887/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, є типовою справою по відношенню до зразкових справ:
за позовом Особа 1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії Особа 1, за формою, передбаченою Додатком № 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 та Постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", починаючи з 01 січня 2016 року, а також ненаправлення такої нової довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області для подальшого перерахунку пенсії, зобов'язання Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2700,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції - 2200,00 грн., надбавка за стаж служби (40%) - 1960,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 95% - 6517,00 грн., премія (55%) - 7357,35 грн., а всього - 20734,35 грн. та встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Ліквідаційної комісії подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду;
за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_2 пенсії з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Таким чином адміністративна справа № 809/36/18, яка перебуває на розгляді Івано-Франківського окружного адміністративного суду, має всі ознаки типових справ, що розглядаються Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду як зразкові справи, провадження в яких відкрито Верховним Судом 02.02.2018 та 01.02.2018 відповідно.
Приписами частини 1 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Пунктом 9 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що провадження у справі слід зупинити у зв'язку з прийняттям Верховним Судом, як судом першої інстанції, до провадження типових адміністративних справ для постановлення зразкових рішень.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 4, 236, 241-243, 248, 291, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Зупинити провадження в справі №809/36/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання до вчинення дій до набрання чинності рішеннями Верховного Суду у зразкових справах № Пз/9901/1/18 та № Пз/9901/8/18
Відповідно до статей 256, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Микитюк Р.В.