19 лютого 2018 року Справа 804/1213/18
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Голобутовський Р.З., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Директора Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії, -
13.01.2018 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (вул. Сонячна, 43, смт. Обухівка, Дніпровський р-н, Дніпропетровська обл., 52030, НОМЕР_1,запис19430710-00173, орган, що видав НОМЕР_2) до Дніпропетровської обласної державної адміністрації (м. Дніпро, пр-т. ОСОБА_3, 1, м. Дніпро, 49004, код ЄДРПОУ 00022467) та Директора Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 (м. Дніпро, пр-т. ОСОБА_3, 1, м. Дніпро, 49004) про зобов'язання вчинити певні дії, в якій просить:
1. Звільнити ОСОБА_1 за повторне подання позовної заяви до відповідачів, який звернувся до суду безпосередньо на підставі статті 8 Конституції України, від сплати судового збору, у зв'язку з незадовільним матеріальним становищем, а саме: розмір пенсії у 2300 грн. та виділення Управлінням соціального захисту населення Дніпровського району субсидії, згідно повідомлення про надання субсидії № 032587 від 07.11.2017 року надісланого по електронній пошті, на оплату газопостачання та електроенергії в сумі 4069,42 грн. на місяць є доказом незадовільного матеріального становища, або розстрочити чи відстрочити сплату судового збору та відкрити провадження по даній справі, а також прийняти позовну заяву, яку надіслано електронною поштою до суду та відповідача, що не перешкоджає її розгляду у суді, до розгляду.
2. Визнати бездіяльність чи навмисні дії суб'єктів владних повноважень в особі Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Директора Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації ОСОБА_4, на підставі листів Директора Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації ОСОБА_4 від 28.07.2017 Вих. № 3-4992/0/261-17 та від 16.08.2017року Вих. № 1-5343/0/261-17 (додаток 2,3), котрі суперечать офіційному юридичному документу Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації, яким є екологічний висновок (додаток 4), котрий створено та затверджено Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації за особистим розпорядженням Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації ОСОБА_5 та рекомендовано Науково Технічною ОСОБА_6 при Департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації надати Благодійному фонду «Екологія-Геос» для здійснення природоохоронного заходу: «Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: «Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_1 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - «Теплоагенти Благути©» (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006)», та у якому вказано, що альтернативна сировина - «Теплоагенти ОСОБА_1» виключає із вартості виробленої енергії вартість проведення розвідувальних робіт корисних копалин, будівництво шахт, видобуток енергоресурсів, збагачення та переробка, зберігання, транспортування та реалізацію та запобігають викидання шкідливих речовин і парникових газів в атмосферне повітря, а також заощаджують енергетичні ресурси і атмосферний кисень, про відмову у співробітництві та забезпечені на цій основі екологічного права, яке гарантоване громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» та розгляд звернення реєстраційний БЛ-7089348 від 11.07.2017р. по суті, з порушенням статті 19 закону України «Про звернення громадян», а також про відмову від виконання чи не здійснення контролю за дотриманням законодавства про звернення громадян, який відповідно до своїх повноважень здійснюють Верховна ОСОБА_6 України, народні депутати України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Уповноважений з прав людини Верховної ОСОБА_6 України, Верховна ОСОБА_6 Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети, депутати місцевих рад, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади щодо підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій, не виконання частини 2 статті 19 Конституції України, а саме: «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України» та не виконання статті 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»: «Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством. Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов'язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів» та не забезпечення екологічного права ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 шляхом співробітництва та подання всебічної допомоги громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 у здійсненні природоохоронної діяльності, задля поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, зокрема, шляхом надання практичної письмової допомоги у підготовці та оформлені природоохоронного заходу «Розроблення та затвердження обласної програми ««ТЕПЛОАГЕНТИ БЛАГУТИ» - ЕНЕРГЕТИЧНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА, ЗДОРОВ'Я І ДОБРОБУТ НАЦІЇ» з подальшим внесенням змін до Дніпропетровської обласної комплексної програми (стратегія) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки, згідно Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів, затвердженого наказом Мінприроди 12.06.2015р. № 194 (далі - Порядок), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.08.2015 за № 994/27439, для можливості його фінансування в 2017 році за бюджетною програмою «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», як такі, що порушують частину 2 статті 19 Конституції України, статтю 19 та статтю 28 Закону України «Про звернення громадян» та не вчинення дій щодо виконання статті 1 та статті 3 закону України «Про альтернативні джерела енергії», статті 1, статті 2 та статті 3 закону України «Про альтернативні види палива», статті 3 закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки», статті 1 та статті 3 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», пункту 18 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року № 1147, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», бюджетної програми «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2017рік, закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», протиправними та такими, що по відношенню до ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 як суб'єктів забезпечення національної безпеки, які створили інтелектуальні продукти, що, у відповідності до Закону, засвідчені патентами на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006, заявками на винаходи № а 201100150, а 200901089, а 200906381, а 201013926, а 201015046, а 201101311, а 201203908, а 200901096, а 200900229, а 200713421, а 200711579, а 201013925, а 20111508, а 201202042, а 201202234 та патентами на корисні моделі, зокрема, № 91123 u і інші, та мають як загальнодержавне так і світове значення, порушено, а саме:
1.Порушено статтю 1 Конституції України: «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава», а саме: Україна на сьогодні не є правовою державою;
2.Порушено статтю 3 Конституції України: «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави», а саме: Держава не відповідає перед людиною за свою діяльність і забезпечення прав і свобод людини не є на сьогодні головним обов'язком держави;
3.Порушено статтю 16 Конституції України: «Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави», а саме: Держава на сьогодні не здійснює забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України та не виконує обов'язок збереження генофонду Українського народу;
4.Порушено статтю 19 Конституції України: «Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України», а саме: Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи не діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України та цинічно і безвідповідально порушують права громадян;
5.Порушено статтю 24 Конституції України: «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками», а саме: Громадяни та посадові особи державних органів влади мають рівні конституційні права і свободи та не є рівними перед законом, так як проти зловживання владою посадових осіб державних органів влади по відношенню до громадян не діє будь-який закон;
6.Порушено статтю 23 Конституції України: «Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості», а саме: Громадяни України ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 як суб'єкти забезпечення національної безпеки створили інтелектуальні продукти, які, у відповідності до Закону, засвідчені патентами на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006, заявками на винаходи № а 201100150, а 200901089, а 200906381, а 201013926, а 201015046, а 201101311, а 201203908, а 200901096, а 200900229, а 200713421, а 200711579, а 201013925, а 20111508, а 201202042, а 201202234 та патентами на корисні моделі, зокрема, № 91123 u і інші та мають як загальнодержавне так і світове значення, але технологія ОСОБА_8 «Екотерм» (патент на корисну модель № 91123) - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», не забезпечила вільний розвиток кожного із винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм»;
7.Порушено статтю 22 Конституції України: «Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними,
Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод», а саме: не виконання відповідачами статті 28 закону України «Про звернення громадян» та статті 24 закону України «Про звернення громадян» скасовує будь-які права громадян;
8.Порушено статтю 21 Конституції України: «Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними» а саме: Не виконання відповідачами своїх повноважень щодо запровадження у виробництво технології ОСОБА_8 «Екотерм» (патент на корисну модель № 91123) - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії» порушило екологічні права як винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» так і громадян України;
9.Порушено статтю 38 Конституції України: «Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», а саме: Відмова Дніпропетровської обласної державної адміністрації вчинити дії, на підставі недостовірної та навмисно створеної інформації (додаток 2 ), спрямовані на реалізацію в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» та не виконання відповідачами своїх повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю державних органів влади та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії» позбавила винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» права брати участь в управлінні державними справами;
10.Порушено статтю 40 Конституції України: «Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк» а саме: Розгляд скарги свідчить, що конституційні права і свободи не гарантуються і скасовуються бездіяльністю чи навмисними діями посадових осіб державних органів влади;
11.Порушено статтю 41 Конституції України: «Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності» а саме: Відмова Дніпропетровської обласної державної адміністрації вчинити дії, на підставі недостовірної та навмисно створеної інформації (додаток 2), спрямовані на реалізацію в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» та не виконання відповідачами своїх повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю державних органів влади та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії» позбавила винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» права на результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності;
12.Порушено статтю 42 Конституції України: «Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом» а саме: Відмова Дніпропетровської обласної державної адміністрації вчинити дії, на підставі недостовірної та навмисно створеної інформації (додаток 2), спрямовані на реалізацію в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» та не виконання відповідачами своїх повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю державних органів влади та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії» позбавила винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» права на підприємницьку діяльність;
13.Порушено статтю 43 Конституції України: «Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб», а саме: Відмова Дніпропетровської обласної державної адміністрації вчинити дії, на підставі недостовірної та навмисно створеної інформації (додаток 2), спрямовані на реалізацію в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» та не виконання відповідачами своїх повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю державних органів влади та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії» позбавила винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» права на працю та можливість заробляти собі на життя працею, яку винахідники технології ОСОБА_8 «Екотерм» вільно обрали;
14.Порушено статтю 46 Конституції України: «Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом», а саме: Відмова Дніпропетровської обласної державної адміністрації вчинити дії, на підставі недостовірної та навмисно створеної інформації (додаток 2), спрямовані на реалізацію в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» та не виконання відповідачами своїх повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю державних органів влади та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії» позбавила винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» права на працю та можливість заробляти собі на життя працею, яку винахідники технології ОСОБА_8 «Екотерм» вільно обрали і як наслідок цього ОСОБА_1 живе на мізерну пенсію, ОСОБА_7 не отримує заробітну плату та не має постійного заробітку, ОСОБА_8 не має постійної роботи та постійного заробітку;
15.Порушено статтю 49 Конституції України: «Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.
Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.
Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності», а саме:
Відмова Дніпропетровської обласної державної адміністрації вчинити дії, на підставі недостовірної та навмисно створеної інформації (додаток 2), спрямовані на реалізацію в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» та не виконання відповідачами своїх повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю державних органів влади та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», позбавила винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» права на працю та можливість заробляти собі на життя працею, яку винахідники технології ОСОБА_8 «Екотерм» вільно обрали і як наслідок цього ОСОБА_1 живе на мізерну пенсію, ОСОБА_7 не отримує заробітну плату та не має постійного заробітку, ОСОБА_8 не має постійної роботи та постійного заробітку, що призвело до порушення права на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування;
16.Порушено статтю 50 Конституції України: «Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди», а саме: Відмова Дніпропетровської обласної державної адміністрації вчинити дії, на підставі недостовірної та навмисно створеної інформації (додаток 2), спрямовані на реалізацію в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» та не виконання відповідачами своїх повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю державних органів влади та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», призвела до того, що в навколишнє природне середовища щорічно викидається до одного мільярда шкідливих речовин і парникових газів, лише на території Дніпропетровської області накопичилось близько 10 мільярдів відвалів із шкідливими речовинами, порушує право винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм», а також громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля;
17.Порушено статтю 54 Конституції України: «Громадянам гарантується свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості, захист інтелектуальної власності, їхніх авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної діяльності.
Кожний громадянин має право на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності; ніхто не може використовувати або поширювати їх без його згоди, за винятками, встановленими законом», а саме: Відмова Дніпропетровської обласної державної адміністрації вчинити дії, на підставі недостовірної та навмисно створеної інформації (додаток 2 ), спрямовані на реалізацію в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» та не виконання відповідачами своїх повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю державних органів влади та реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм» - перетворення шкоди - продуктів згоряння, з використанням їх теплової енергії (скидного енергопотенціалу), на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач для виконання корисної роботи - технологічна революція в екології та енергетиці, яка започаткована в Україні статтею 1 закону України «Про альтернативні джерела енергії», позбавила винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» гарантованого державою права на захист моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної діяльності,
а дії Директора Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації ОСОБА_4, а саме: створення (додаток 2,3) недостовірної інформації як такої, що не обгрунтована нормативно-правовим актами, ставить під сумнів ділову репутацію Дніпропетровського благодійного фонду «Екологія-Геос» та винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм», спрямовані проти інтересів держави та суспільства, визнати протиправними та такими,
що нанесли шкоду державному бюджету та мають ознаки кримінальних злочинів, які підпадають під дію статей 176, 364 Кримінального кодексу України,
та
на підставі закону України «Про звернення громадян», який регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів та забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення, частини 2 статті 19 Конституції України, а саме: «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України» та статті 11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»: «Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством. Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов'язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів»,
відновити порушені Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації екологічні права, гарантовані громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» та зобов'язати відповідачів здійснити виконання законодавства України в галузі права, ресурсозбереження та охорони природи шляхом реалізації пропозиції винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм», яка викладена у звернені реєстраційний БЛ-7089348 від 11.07.2017р., та забезпечити право, а саме:
1) забезпечити екологічне право громадян України ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на підставі статті 50 Конституції України, статтей 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
2) забезпечити право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на захист моральних та матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної діяльності на підставі статті 54 Конституції України;
3) забезпечити право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на працю на підставі статті 43 Конституції України;
4) забезпечити право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на підприємницьку діяльність на підставі статті 42 Конституції України;
5) забезпечити право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на отримання практичної письмової допомоги у підготовці та оформлені природоохоронного заходу «Розроблення та затвердження обласної програми ««ТЕПЛОАГЕНТИ БЛАГУТИ» - ЕНЕРГЕТИЧНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА, ЗДОРОВ'Я І ДОБРОБУТ НАЦІЇ» з подальшим внесенням змін до Дніпропетровської обласної комплексної програми (стратегія) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки, згідно Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів, затвердженого наказом Мінприроди 12.06.2015р. № 194 (далі - Порядок), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.08.2015 за № 994/27439, для можливості його фінансування в 2017 році за бюджетною програмою «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища»,
6) забезпечити право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності на підставі статті 41 Конституції України,
7) забезпечити право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 брати участь в управлінні державними справами на підставі статті 38 Конституції України шляхом реалізації:
а) проекту щодо переведення роботи котлів та двигунів внутрішнього згоряння на замкнений цикл роботи з використанням відпрацьованих газів та їх скидного енергопотенціалу як альтеративних джерел енергії;
б) проекту щодо часткового переведення роботи котла ПТВМ-100 на альтернативну сировину -- «Теплоагенти Благути©»;
в) проекту розробки приставки для котлів, що забезпечує часткове переведення роботи котлів на альтернативну сировину -- «Теплоагенти Благути©» без втручання в основні елементи існуючих котлів;
та
на підставі частини 2 статті 276 Цивільного кодексу України, статті 25 закону України «Про звернення громадян», статті 56 Конституції України, пунктів 1, 2, 3, 4, 5, 10-1 Постанови пленуму Верховного суду України № 5 від 25.05.2001р. «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» задля гарантії інтересів юридичної особи та гарантії захисту прав і свобод громадян, статті 176 Кримінального кодексу України, а саме: «інше умисне порушення авторського права і суміжних прав», якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, відшкодувати за рахунок держави моральні збитки у розмірі трьох тисяч неоподаткованих мінімумів громадян за порушене право винахідників ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8, а саме:
а) за порушене право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 виконувати суспільну діяльність шляхом реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, за рахунок запровадження природоохоронного заходу: «Охорона атмосферного повітря. Розроблення, затвердження та впровадження державної цільової екологічної ресурсозберігаючої та енергозберігаючої програми: «Раціональне природокористування та захист довкілля - виробництво енергії енергетичними агрегатами ОСОБА_8 замкненого циклу роботи з використанням альтернативної сировини - «Теплоагенти Благути©» (патенти на винаходи №№ 99107, 98941, 100006, 62197, 85876, 86216, 86247, 88006)»,
який згідно екологічного висновку Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації (додаток 4) виключає із вартості виробленої енергії вартість проведення розвідувальних робіт корисних копалин, будівництво шахт, видобуток енергоресурсів, збагачення та переробка, зберігання, транспортування та реалізацію та запобігає викидання шкідливих речовин і парникових газів в атмосферне повітря, а також заощаджує енергетичні ресурси і атмосферний кисень;
3) за порушене екологічне право громадян України ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 встановлене статтею 50 Конституції України та статтями 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
4) за порушене право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на захист моральних та матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної діяльності на підставі статті 54 Конституції України;
5) за порушене право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на працю на підставі статті 43 Конституції України;
6) за порушене право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на підприємницьку діяльність на підставі статті 42 Конституції України;
7) за порушене право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 брати участь в управлінні державними справами на підставі статті 38 Конституції України;
8) за порушене право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності на підставі статті 41 Конституції України;
9) за порушене право ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на отримання від посадових осіб обґрунтовану, об'єктивну, всебічну та вчасно відповідь по суті скарги реєстраційний БЛ-7089348 від 11 липня 2017 р. (додаток 1) на підставі статті 40 Конституції України та статті 19 закону України «Про звернення громадян», що нанесло ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та наносить фізичну біль від переживань, негативно вплинуло на здоров'я та наносить моральну травму від безвихідності ситуації та беззаконня щодо можливості реалізації в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм», яка має як загальнодержавне так і світове значення для розвитку економіки та існування цивілізації на Землі, а також на підставі пункту 18 постанови Пленуму Верховного суду України № 4, при розгляді справи про відшкодування моральної шкоди виявити і всебічно з'ясувати причини й умови, що привели до порушення прав фізичних осіб і юридичної особи та заподіяли їм моральну шкоду та відреагувати на них окремою ухвалою суду, і, крім того, відшкодувати за рахунок держави ОСОБА_1 матеріальні збитки (упущена вигода), ОСОБА_7 матеріальні збитки (упущена вигода), ОСОБА_8 матеріальні збитки (упущена вигода) по одному мільярду гривень кожному за порушене право, у зв'язку з бездіяльністю продовж 11 років посадових осіб державних органів влади щодо реалізації Стратегії національної екологічної політики України, а також розвитку економіки України та забезпечення конституційного права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, зокрема, за рахунок запровадження в Україні технології ОСОБА_8 «Екотерм»,
вартість якої складає вартість традиційних видів палива, які на сьогодні вже спалено на Землі та вартість яких ще можливо спалити для задоволення потреб світової спільноти, плюс охорона атмосферного повітря від викидів шкідливих речовин і парникових газів,
на підставі статті 56 Конституції України:
«Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень»,
яка має прямую дію,
за порушення права винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» брати участь в управлінні державними справами (ч.1 ст. 38 Конституції України),
за порушення права на підприємницьку діяльність та права на захист у підприємницькій діяльності (ч.1 та ч.2 ст. 42 Конституції України),
за порушення права винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» на працю (стаття 43 Конституції України),
за порушення права винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» на отримання відповіді та вчинення дій по суті звернень в установлений законом строк (ст. 40 Конституції України, стаття 19 Закону України «Про звернення громадян»),
за порушення права на безпечне для життя і здоров'я довкілля та відшкодування завданої порушенням цього права шкоди (ч.1 ст. 50 Конституції України, стаття 9 та стаття 10 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»),
за порушення права винахідників технології ОСОБА_8 «Екотерм» на захист моральних та матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної діяльності (ч.1 ст. 54 Конституції України) та
за не виконання закону України «Про звернення громадян», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., Постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів».
Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною восьмою статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі в порядку, визначеному цим Кодексом. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», якщо інше не визначено цим Кодексом. Особливості використання електронного цифрового підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Абзацом другим підпункту 15.6 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Матеріалами справи встановлено, що на момент звернення позивача до суду з цим адміністративним позовом Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не розпочала свою роботу.
Згідно з приписами підпункту 15.1 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Підпунктом 15.3 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.
За положеннями частини другої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та дня реєстрації особи своєї офіційної електронної адреси у такій системі, не передбачене право такої особи подавати, зокрема, позовні заяви не у паперовій формі.
Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 подано до суду шляхом надсилання його тексту електронною поштою, що свідчить про не дотримання позивачем письмової форми її подання.
Також, відповідно до п. 11 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач повинен надати власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На підставі викладеного, суд залишає подану позовну заяву без руху та зобов'язує позивачу усунути зазначені вище недоліки позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Директора Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк 5 днів для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Визначені недоліки позовної заяви позивачу усунути шляхом надання суду належним чином оформленої позовної заяви у відповідності до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, як для суду так і для відповідачів, належним чином завірені копії додатків до позовної заяви.
Також надати власне письмове підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно направити на адресу позивача.
Роз'яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_9