08 лютого 2018 р.Справа №804/990/18
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю " РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН" про забезпечення адміністративного позову по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН" до Виконавчого комітету Дніпровської міської ради, третя особа - Комунальне підприємство "Земгард" Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування,-
06 лютого 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю " РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Дніпровської міської ради, третя особа - Комунальне підприємство "Земгард"Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування.
Разом із адміністративним позовом до суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН" про забезпечення адміністративного позову, в якій заявник просив: до набрання законної сили рішення по суті спору у цій справі зупинити дію Рішення Виконавчого комітету Дніпровської міської ради від 19.09.2017 року № 702 "Про демонтаж рекламних засобів" в частині п. 6 та п. 7 по відношенню до Товариства з обмеженою відповідальністю " РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН" (ЄДРПОУ 37732643) інформації, яка розміщена на фасаді об'єкта що знаходиться на праві користування Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН» (ЄДРПОУ 37732643) за адресою: м. Дніпро, вул. 20-Річчя Перемоги, буд.23, та Рішення Виконавчого комітету Дніпровської міської ради від 28.12.2017 № 1074 «Про демонтаж рекламних засобів», в частині п. 184, п.185 та п.227 по відношенню до Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН» (ЄДРПОУ 37732643) інформації, яка розмішена на фасадах об'єкта що знаходяться на праві користування Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН» (ЄДРПОУ 37732643) за адресами: м. Дніпро, вул. Пастера,2; м. Дніпро, вул. Робоча, 160; до набрання законної сили судовим рішенням по суті спору у цій справі заборонити Комунальному підприємству «Земград» Дніпровської міської ради (49006, м. Дніпро, проспект Пушкіна, 55, код ЄДРПОУ 24241808) безпосередньо або шляхом залучення третіх осіб здійснювати демонтаж конструкцій вивісок Аптек Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН» (ЄДРПОУ 37732643) на фасадах будівель та спорудах у м. Дніпро, вул. 20-Річчя Перемоги, буд.23; м. Дніпро, вул. Пастера, 2; м. Дніпро, вул. Робоча, 160.
Необхідність забезпечення позову позивач мотивує тим, що на підставі договорів оренди йому передано у користування об'єкти за адресами: м. Дніпро, вул. 20-Річчя Перемоги, буд. 23; м. Дніпро, вул. Пастера, 2; м. Дніпро, вул. Робоча, 160, однак Рішенням Виконавчого комітету Дніпровської міської ради № 702 від 19.09.2017 року "Про демонтаж рекламних засобів" та Рішенням № 1074 "Про демонтаж рекламних засобів" було вирішено КП "Земгард" ДМР вжити заходів щодо демонтажу рекламних засобів (спеціальних конструкцій, розташованих з порушенням порядку розміщення зовнішньої реклами. У відповідності до додатків рішень № 702 та № 1074 до вказаних переліків рекламних засобів також надійшли об'єкти позивача. Вважаючи, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди майновим правам позивача до ухвалення судового рішення в адміністративній справі, оскільки демонтаж вказаних конструкцій може призвести до їх пошкодження або знищення.
Відповідно до ч. 1 ст. 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Вирішуючи заяву по суті, суд виходить з наступного.
Частиною 2 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Частина 1 статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України визначає види забезпечення позову, згідно з якою позов може бути забезпечено: зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; забороною відповідачу вчиняти певні дії; встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Відповідно до роз'яснень постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" від 22.12.2006 року № 9 та постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративним судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства під час розгляду адміністративних справ" від 06.03.2008 року № 2, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
З викладеного слідує, що забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи по суті позовних вимог, визначених Кодексом адміністративного судочинства України заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому рішення суду, якщо його буде прийнято на користь позивача.
Заявник обов'язково повинен обґрунтувати своє клопотання і з цією метою подати докази наявності фактичних обставин, з якими пов'язує застосування певного заходу забезпечення позову. Доказами у даному випадку вважатимуться будь-які відомості, що вказують на ймовірне порушення чиїхось прав (свобод, інтересів) під час провадження у справі. При цьому тягар доказування при розгляді клопотання покладається виключно на заявника.
Дослідивши наявні матеріали справи, слід дійти висновку, що на час розгляду заяви про забезпечення позову ТОВ «РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН» не доведено, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, оскільки позивачем не надано жодного доказу на підтвердження наявності таких обставин. При цьому, в заяві про забезпечення позову зазначено, що Комунальним підприємством "Земград" Дніпровської міської ради вже були вчинені дії з демонтажу конструкцій на об'єктах які знаходяться у користуванні ТОВ "РАМ РУАН".
Також позивачем не наведено очевидності протиправності оскарженого рішення відповідача, а без дослідження всіх обставин та доказів у справі на даній стадії задоволення вимог, викладених у заяві про забезпечення позову, зумовить фактичне вирішення судом спору по суті, що суперечить інституту забезпечення позову.
Суд зазначає, що сам факт подання позову не може бути підставою для забезпечення адміністративного позову. Водночас, при розгляді заяви про забезпечення позову не вирішується питання про законність оскарженого рішення, дій чи бездіяльності відповідача. Оцінка протиправності таких рішень, дій та бездіяльності відповідача буде надана під час розгляду справи по суті.
За таких обставин, суддя вважає, що заява ТОВ «РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН» про забезпечення адміністративного позову є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.150-154, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю " РЕГІОНАЛЬНА АПТЕЧНА МЕРЕЖА РУАН" про забезпечення адміністративного позову - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1