19.02.2018 Справа № 826/4959/16
Справа № 826/4959/16
Провадження № 2-а/756/19/18
19 лютого 2018 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Шевчука А.В.
за участю секретарів: Бабчук А.І., Мушкетик І.В.
в присутності
представників позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача - Угрінчука О.Е.
розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Бучанської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
У березні 2016 року позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва в порядку адміністративного судочинства з позовом до Бучанської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії.
На підставі ухвал судді, за заявою представника, в одне провадження було об'єднано три справи за однорідними позовними вимогами ОСОБА_4 до Бучанської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.12.2016 року об'єднану адміністративну справу передано за предметною підсудністю на розгляд до Оболонського районного суду м. Києва.
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_4 вказував, що 22.07.2015 року звернувся до Бучанської міської ради Київської області з клопотаннями щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельних ділянок в адміністративних межах Бучанської міської ради Київської області з цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» не більше 0,10 га кожна в порядку ст. 118, 121 Земельного кодексу України, до клопотань позивачем долучено графічні матеріали з позначенням контуру бажаних до відведення у його власність земельних ділянок, копію паспорта, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП), та копію довідки про залучення ОСОБА_5 до заходів антитерористичної операції.
На пленарному засіданні сесії міської ради 24.09.2015 року Бучанська міська рада Київської області прийняла рішення про відмову позивачу у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність, при цьому у своєму рішенні відповідач не вказав підстав для відмови. Позивач вважає, що рішення відповідача прямо суперечить Конституції України, Земельному кодексу України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За таких обставин, позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради Київської області №2526-78-VI від 24.09.2015 року «Про розгляд заяв громадян» в частині відмови у наданні ОСОБА_4 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №7 згідно з графічними матеріалами до клопотання (заяви) №7, зареєстрованої у Бучанській міській раді Київської області від 22.07.2015 року, у власність (площею 0,1000 га) для будівництва обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради Київської області №2526-78-VI від 24.09.2015 року «Про розгляд заяв громадян» в частині відмови у наданні ОСОБА_4 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №12 згідно з графічними матеріалами до клопотання (заяви) №12, зареєстрованої у Бучанській міській раді Київської області від 22.07.2015 року, у власність (площею 0,1000 га) для будівництва обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради Київської області №2526-78-VI від 24.09.2015 року «Про розгляд заяв громадян» в частині відмови у наданні ОСОБА_4 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №13 згідно з графічними матеріалами до клопотань (заява) №13 зареєстрованої у Бучанській міській раді Київської області від 22.07.2015 року, у власність (площею 0,1000 га) для будівництва обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, зобов'язати відповідача повторно розглянути зазначені вище клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок (площею 0,1000 га) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, а також вирішити питання про розподіл судових витрат шляхом стягнення з відповідача на користь позивача витрат на правову допомогу, які складають 4409,60 грн. по кожній позовній заяві.
Представники позивача ОСОБА_4 - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили суд задовольнити позови у повному обсязі. Зазначили, що позивач має право звертатися до місцевої ради з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки необмежену кількість разів, законом не обмежує таке право позивача.
Представник Бучанської міської ради Київської області проти позову заперечив, вказуючи, що Бучанською міською радою було винесено та розглянуто на сесії ради клопотання позивача у встановлений законом термін, а тому в даному випадку не вбачається бездіяльності відповідача та підстав для скасування рішення Позивачем було надано три ідентичні графічні матеріали без відображення області, району, міста та взагалі не зазначено з якої частини України дані позначення земельних ділянок були скопійовані із публічної кадастрової карти України. Тобто, підставою для відмови позивачу в оскаржуваних рішеннях є визначені ч. 7 ст. 118 ЗКУ законні підстави, а саме невідповідність місця розташування об'єкта. На думку представника Бучанської міської ради Київської області сума витрат на правову допомогу задекларована позивачем по кожній з однотипних позовних заяв, більше того, які об'єднані в одне провадження значно перевищує розумні та реально можливі витрати.
Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд встановив наступне.
ОСОБА_4 має пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням, виданим Службою безпеки України 29.10.2010 року. Згідно з довідкою Управління роботи з особовим складом СБ України від 24.12.2014 року № 11/1/5-1041 ОСОБА_4 у періоди з 7 по 13.04.2014 року, з 14 по 28.04.2014 року, з 4 по 17.06.2014 року та з 11 по 27.08.2014 року був залучений до заходів антитерористичної операції.
22.07.2015 року ОСОБА_4 звернувся до Бучанської міської ради Київської області з клопотанням №7 порядку, передбаченому ст. 118 Земельного кодексу України
У клопотанні позивач послався на те, що він брав участь у антитерористичній операції, має посвідчення ветерана війни - учасника бойових дій, не використав своє право на отримання безоплатно у власність земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва. За таких обставин, позивач у своєму клопотанні просив Бучанську міську раду Київської області надати згоду на розробку проекту землевідведення земельної ділянки №7 відповідно до графічного матеріалу, яка розташована в м. Буча, КОАТУУ: 3210800000, зона: 01, квартал: 132 - згідно з публічної кадастрової карти, орієнтовного розміру 0,10 га., з цільовим призначення: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). (а.с.26)
22.07.2015 року ОСОБА_4 звернувся до Бучанської міської ради Київської області з клопотанням №12 в порядку, передбаченому ст. 118 Земельного кодексу України
У клопотанні позивач послався на те, що він брав участь у антитерористичній операції, має посвідчення ветерана війни - учасника бойових дій, не використав своє право на отримання безоплатно у власність земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва. За таких обставин, позивач у своєму клопотанні просив Бучанську міську раду Київської області надати згоду на розробку проекту землевідведення земельної ділянки №12 відповідно до графічного матеріалу, яка розташована в м. Буча, КОАТУУ: 3210800000, зона: 01, квартал: 132 - згідно з публічної кадастрової карти, орієнтовного розміру 0,1000 га., з цільовим призначення: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (а.с.150-152).
22.07.2015 року ОСОБА_4 звернувся до Бучанської міської ради Київської області з клопотанням №13 в порядку, передбаченому ст. 118 Земельного кодексу України
У клопотанні позивач послався на те, що він брав участь у антитерористичній операції, має посвідчення ветерана війни - учасника бойових дій, не використав своє право на отримання безоплатно у власність земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва. За таких обставин, позивач у своєму клопотанні просив Бучанську міську раду Київської області надати згоду на розробку проекту землевідведення земельної ділянки №13 відповідно до графічного матеріалу, яка розташована в м. Буча, КОАТУУ: 3210800000, зона: 01, квартал: 132 - згідно з публічної кадастрової карти, орієнтовного розміру 0,1000 га., з цільовим призначення: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (а.с.108-110).
Згідно з рішенням Бучанської міської ради Київської області від 24.09.2015 року №2526-78-VI, прийнятим на 78-ій сесії 6-ого скликання, відмовлено громадянам відповідно до списку, у тому числі ОСОБА_4, в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, площею 0,1000 га, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та для ведення особистого селянського господарства в м. Буча. Як зазначено в оскаржуваному рішенні відповідач керувався ст. 12, ч.7 ст. 118 Земельного кодексу України, пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (а.с. 23).
Листом від 09.10.2015 року № М1306 відповідач надіслав на адресу позивача витяг з вищенаведеного рішення.
У відповідності до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ст. 2 Земельного кодексу України земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.
Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади. Об'єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).
Згідно з ст. 18 ЗК України до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії.
Категорії земель України мають особливий правовий режим.
Статтею 19 ЗК України встановлено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на категорії, серед яких в окрему категорію виділені землі житлової та громадської забудови.
Відповідно до ст. 40 ЗК України громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом.
За приписами ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
Статтею 118 ЗК України врегульовано наступний порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами.
Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.
Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно з ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Служби безпеки України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Відповідно до ст. 12 Закону учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги, у тому числі, першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач, як учасник бойових дій має право на першочергове отримання у власність земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва, садівництва, городництва.
У липні 2015 року позивач звернувся до Бучанської міської ради Київської області із заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої у місті Буча Київської області.
До кожної із заяв позивачем був долучений графічний матеріал, на якому зображено витяг з публічної кадастрової карти України, де червоним відмічені земельні ділянки, бажані для відведення. У заявах вказане місце розташування таких земельних ділянок, номери зони, кварталу та код класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою України, що відповідає місту Буча.
При вирішенні трьох клопотань позивача, які є предметом розгляду у даній справі, відповідач своїми рішеннями відмовив у їх задоволенні. При цьому, як вбачається з оскаржуваних рішень та пояснень представника відповідача, позивачу не було надано жодної згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в м. Буча.
У вищенаведених рішеннях відповідача зазначено, що міська рада керувалася ст. 12, ч.7 ст. 118 Земельного кодексу України, пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Підстави відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою визначені ч. 7 ст. 118 ЗК України. Відповідач при прийнятті оскаржуваних рішень послався лише на вказану норму закону. Разом з тим, відмова суб'єкта владних повноважень у наданні позивачу дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка розташована в м. Буча, не є вмотивованою, оскільки у тексті оскаржуваних рішень міської ради відсутні будь-які посилання на фактичні обставини, що стали причиною для прийняття таких рішень.
Заперечення представника відповідача проти позову із зазначенням підставою для відмови у задоволенні клопотань ОСОБА_4 невідповідності місця розташування об'єкта, посилання на відсутність у графічних матеріалах відомостей про область, район, місто, звідки отримано витяг з публічної кадастрової карти України є неспроможними, оскільки оскаржуване рішення прийнято колегіально депутатами міської ради, наведених вище посилань на фактичні обставини не містять.
Приписами частини 7 статті 118 ЗК України встановлено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні згоди на розробку проекту землевідведення, органом місцевого самоврядування може бути встановлена невідповідність об'єкта (земельної ділянки) вимогам законів, нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів, містобудівної документації, схемам землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектам землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів. Відтак, міська рада при вирішенні клопотання позивача по суті повинна була конкретизувати у чому саме полягає невідповідність об'єкта, у тому числі його місце розташування, вимогам законів, нормативно-правових актів чи іншої містобудівної документації. Відсутність на витягу з публічної кадастрової карти України, наданого в якості графічного матеріальну, посилань на область, район, місто не є встановленою законом підставою для відмови у задоволенні клопотань позивача про надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у тому числі, з огляду на те, що ОСОБА_4 у кожному з своїх клопотань вказав місце розташування земельної ділянки.
Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, суд доходить висновку про задоволення адміністративного позову ОСОБА_4 та визнання протиправним і скасувати рішення Бучанської міської ради від 24.09.2015 року №2526-78-VI в частині відмови ОСОБА_4 в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №7, №12, №13 згідно графічного матеріалу до клопотань зареєстрованих у Бучанській міській раді Київської області 22.07.2015 року, зобов'язати відповідача повторно розглянути клопотання відповідача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність вказаних земельних ділянок.
Відповідно до ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
До витрат, пов'язаних з розглядом справи, крім іншого, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно з ст. 134 КАС України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги за рахунок держави.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
При цьому, за ч. 5 ст. 134 КАС України, розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг), часом витраченим адвокатом на виконання робіт, обсягом наданих адвокатом послуг.
Таким чином, право позивача на компенсацію понесених витрат на правову допомогу не є абсолютним та може бути обмеженим з урахуванням вимог розумності та справедливості.
Як убачається з матеріалів справи, судом в одне провадження об'єднані три аналогічні адміністративні позови ОСОБА_4, до кожної з яких долучено договори про надання правової допомоги, укладені між ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_2
ФОП ОСОБА_2 має кваліфікацію магістра права, є суб'єктом підприємницької діяльності, який займається діяльністю у сфері права, що підтверджується дипломом магістра, свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, витягом з реєстру платників єдиного податку. Відповідно до актів виконаних робіт правова допомоги, надана позивачу, полягала у складанні (написанні) для ОСОБА_4 позовної заяви про визнання протиправним рішення Бучанської міської ради Київської області та зобов'язання вчинити певні дії з метою звернення до адміністративного суду. На складання кожної з трьох позовних заяв виконавцем витрачено по вісім годин, що становить 4409,60 грн. з розрахунку 551,20 грн. за одну годину роботи. Загальний розмір витрат на правову допомогу становить 13 227 грн.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд виходить з наступного. Позивач звернувся до суду з позовом до суб'єкта владних повноважень, вимоги позивача є однорідними, ним оскаржується одне рішення Бучанської міської ради в частині відмови позивачу у наданні згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, правові підставі оскарження рішень міської ради є аналогічними в кожному позові. Позови складені фахівцем в галузі права ОСОБА_2 є аналогічними за змістом, та відрізняються лише номером земельної ділянки, у наданні згоди на відведення якої було відмовлено відповідачем.
Приймаючи до уваги те, що розмір витрат на правничу допомогу має бути співмірним із складністю справи, відповідати реальному часу витраченому на виконання робіт та не перевищувати розумного розміру компенсації суд доходить висновку про стягнення з відповідача на користь позивача витрат на правову допомогу у сумі 5 000 грн. за складання трьох аналогічних адміністративних позовів, а також в дохід держави судовий збір у загальному розмірі 704 коп. 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Бучанської міської ради Київської області.
Керуючись ст.ст. 2, 19, 132, 134, 241, 251 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_4 до Бучанської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради Київської області №2526-78-VI від 24.09.2015 року «Про розгляд заяв громадян» в частині відмови у наданні ОСОБА_4 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки № 7 згідно з графічними матеріалами до клопотання №7, зареєстрованого у Бучанській міській раді Київської області від 22.07.2015 року №М-1313, у власність (площею 0,1000 га) для будівництва обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Зобов'язати Бучанську міську раду Київської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_4 від 22.07.2015 року № М-1313 щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки № 7 згідно з графічними матеріалами, у власність (площею 0,1000 га) для будівництва обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради Київської області №2526-78-VI від 24.09.2015 року «Про розгляд заяв громадян» в частині відмови у наданні ОСОБА_4 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №12 згідно з графічними матеріалами до клопотання №12, зареєстрованого у Бучанській міській раді Київської області від 22.07.2015 року №М-1318, у власність (площею 0,1000 га) для будівництва обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Зобов'язати Бучанську міську раду Київської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_4 від 22.07.2015 року № М-1318 щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №12 згідно з графічними матеріалами, у власність (площею 0,1000 га) для будівництва обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради Київської області №2526-78-VI від 24.09.2015 року «Про розгляд заяв громадян» в частині відмови у наданні ОСОБА_4 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №13 згідно з графічними матеріалами до клопотання №13, зареєстрованого у Бучанській міській раді Київської області від 22.07.2015 року №М-1319, у власність (площею 0,1000 га) для будівництва обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Зобов'язати Бучанську міську раду Київської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_4 від 22.07.2015 року № М-1319 щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №13 згідно з графічними матеріалами, у власність (площею 0,1000 га) для будівництва обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Стягнути з Бучанської міської ради Київської області в дохід держави судовий збір у сумі 704 (сімсот чотири ) грн. 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Бучанської міської ради Київської області.
Стягнути з Бучанської міської ради Київської області на користь ОСОБА_4 витрати на правничу допомогу у сумі 5 000 (п"ять тисяч) грн., за рахунок бюджетних асигнувань Бучанської міської ради Київської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну і резулятивну частину рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга подається безпосередньодо суду апеляційної інстанції.
Суддя А.В. Шевчук