Справа № 755/2334/18
"14" лютого 2018 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Катющенко В.П., розглянувши матеріал, який надійшов від Головного управління ДФС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженці Запорізької області, працюючої директором ТОВ «Водолія», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1
у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, -
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 07 лютого 2018 року, останній було складено відносно директора ТОВ «Водолія» (офіс за адресою: м. Северодонецьк, пр-т Центральний, буд. 46) ОСОБА_1 про те, що 26 січня 2018 року об 11:18 годин за адресою магазину: м. Київ, вул. Курнатовського, буд. 15 було виявлено зберігання з метою подальшої реалізації алкогольного напою, на якому відсутня марка акцизного податку, а саме: на пакеті вина «Портвин 999», вміст спирту 13%, дата розливу 25 липня 2017 року, виробник ТОВ «Одеський завод класичних вин», ємкістю 1 л., за ціною 45,00 гривень, на якому була відсутня марка акцизного збору, чим було порушено ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, кон'ячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах доходів і зборів, а також процедуру складання протоколів про адміністративні правопорушення передбачені Інструкцією з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 року № 566 (далі - Інструкція).
Так, відповідно до п.п. 7, 8, 10 Розділу ІІ даної Інструкції, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту Протоколу.
Пояснення та зауваження за суттю вчиненого правопорушення вносяться до Протоколу і засвідчуються підписом особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Пояснення та зауваження можуть додаватися до Протоколу окремо, про що у Протоколі робиться запис.
При складанні Протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права й обов'язки, передбачені статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у Протоколі.
Про ознайомлення із Протоколом особа щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів.
У разі відмови особи, щодо якої складається Протокол, від підписання Протоколу посадова особа органу доходів і зборів робить про це відповідний запис, який засвідчує своїм підписом та підписами свідків у разі їх наявності.
Відповідно до п. 15 Розділу ІІ даної Інструкції, до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.
В той же час, протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей про надання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідних пояснень або відмітки про відмову від надання таких пояснень з боку даної особи.
Крім того, додані до протоколу про адміністративне правопорушення документи, не містять підтверджуючих відомостей про те, що ОСОБА_1 являється директором ТОВ «Водолія». Також, наданий суду в якості додатку до протоколу про адміністративне правопорушення акт (довідка) фактичної перевірки Державною фіскальною службою України від 26 січня 2018 року, на підставі якого і було складено відповідний протокол про адміністративне правопорушення, містить ряд суперечностей. Так, зокрема, п.п. 2.2.7. п. 2.2. даного акту визначено, що адміністративне правопорушення стосується продажу горілки «Злагода», 38%, 0,25 л. на суму 37,90 гривень, натомість адміністративне правопорушення згідно протоколу стосується вина «Портвин 999». Крім того, адміністративний матеріал не містить будь-яких підтверджуючих відомостей в частині зазначення того факту, що вказаний товар - вино «Портвин 999» зберігався у даному магазину з метою продажу останнього.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Аналізуючи наведене, з метою повного та всебічного розгляду даного адміністративного матеріалу суд вважає за необхідне повернути матеріал про притягненняОСОБА_1 до адміністративної відповідальностідо Головного управління ДФС у м. Києві для усунення порушень, викладених в постанові суду.
Керуючись ч. 1 ст. 164-5, ст. ст. 245, 252, 256, 277, 280, 283 КУпАП, суд,-
Матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у м. Києві для дооформлення.
Постанова, відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 31.03.2015 року в справі № 2-рп/2015, оскарженню не підлягає.
Суддя: