Номер провадження 3/754/920/18
Справа №754/933/18
Іменем України
13 лютого 2018 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Лобанов В.А., за участі ОСОБА_1, прокурора військової прокуратури Київського гарнізону Килівник Я.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, обіймаючи посаду старшого офіцера автомобільного відділу транспортно-технічного управління Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, будучи військовою посадовою особою, відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 45 даного Закону, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Постановою Деснянського районного суду м. Києва від 17 січня 2018 року матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 були повернуті до Управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України для додаткової перевірки та складання протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 256 КУпАП.
Повторно справа для розгляду надійшла до суду 25 січня 2018 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не погодився з викладеним в протоколі про адміністративне правопорушення та пояснив, що 29 вересня 2017 року він був звільнений з військової служби, декларацію подав 10 жовтня 2017 року, причину несвоєчасної подачі декларації пояснив тим, що довідку про заробітну плату він зміг отримати в бухгалтерії тільки 10 жовтня 2017 року, оскільки бухгалтер до якої він звертався в усній формі за отриманням довідки перебувала у відпустці. З письмовою заявою про видачу довідки він не звертався до бухгалтерії.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається час вчинення адміністративного правопорушення. Ця вимога закону має суттєве значення при застосуванні ст. 38 КУпАП про строки накладення адміністративного стягнення.
Однак в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначений час вчинення адміністративного правопорушення.
Постанова суду від 17 січня 2018 року, якою матеріали справи були повернуті для складання протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, а саме необхідно було вказати в протоколі час вчинення адміністративного правопорушення, не виконана.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених ст.ст. 164 -14, 212-15, 212-21 КУпАП, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно доданих до протоколу матеріалів, а саме листа заступника начальника Управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 15 жовтня 2017 року до адміністрації Держспецтрансслужби та рапорту оперуповноваженого УЗЕ у м. Києві ДЗЕ НП України ОСОБА_3 від 08 листопада 2017 року на ім'я начальника Управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_4 в діях ОСОБА_1вже були виявлені ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В рапорті оперуповноваженого УЗЕ у м. Києві ДЗЕ НП України ОСОБА_3 від 08 листопада 2017 року, вказано, що старшим офіцером автомобільного відділу транспортно-технічного відділу Управління Адміністрації служби транспорту ОСОБА_1 не подано декларацію особи, яка припиняє виконання функцій держави і ці дії підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 38 КУпАП тримісячний строк накладення адміністративного стягнення слід рахувати з дня його виявлення, а саме з 08 листопада 2017 року.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
На момент розгляду справи, тримісячний строк, передбачений ст. 38 КУпАП, закінчився.
За таких обставин справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,
Закрити справу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: