Гребінківський районний суд Полтавської області
528/89/18
15 лютого 2018 року м. Гребінка
Суддя Гребінківського районного суду Полтавської області Федорак Л.М., розглянувши позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Гребінківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання рішення органу державної влади незаконним, його скасування та призначення дострокової пенсії за віком,
14 лютого 2018 року до суду надійшла позовна заява представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Гребінківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання рішення органу державної влади незаконним, його скасування та призначення дострокової пенсії за віком.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Частиною 1 статті 20 КАС України встановлений вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Зокрема, за правилами предметної підсудності адміністративних справ, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
До даного переліку справи про визнання рішення органу державної влади незаконним, його скасування та призначення дострокової пенсії за віком не відносяться.
Згідно ч. 2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З огляду на вказане, позов про визнання рішення органу державної влади незаконним, його скасування та призначення дострокової пенсії за віком, не підсудний Гребінківському районному суду Полтавської області як адміністративному суду.
Водночас, чинний КАС України не передбачає можливості повернення позовної заяви у разі її предметної непідсудності суду чи відмови у відкритті провадження з цієї підстави.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Враховуючи вищевикладене, з огляду на те, що вказаний адміністративний позов не підсудний Гребінківському районному суду Полтавської області як адміністративному суду, вважаю за необхідне передати адміністративний позов за підсудністю до Полтавського окружного адміністративного суду.
Керуючись ч. 6. ст. 7, ст. ст. 20, 29, п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя
позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Гребінківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання рішення органу державної влади незаконним, його скасування та призначення дострокової пенсії за віком, передати за підсудністю Полтавському окружному адміністративному суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги Харківському апеляційному адміністративному суду через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її вручення.
Дата підписання ухвали суддею: 15.02.2018 року.
Суддя ОСОБА_3