Справа № 522/24198/17
3/522/1863/18
16 лютого 2018 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Іванов В.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,-
Відповідно до складеного протоколу про адміністративне правопорушення, серія ГП № 470183 від 23.11.2017 року, встановлено, що 23.11.2017 року о 12 год. 00 хв., громадянин ОСОБА_1, знаходячись за адресою: м. Одеса, вул. Сегедська 12, вчинив конфлікт, висловлювався нецензурною лайкою, погрожував, чим порушив громадський порядок, чим ОСОБА_1 порушив громадський порядок та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, за кваліфікуючими ознаками: дрібне хуліганство, тобто образливе чіпляння до громадян, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Викладене, на думку поліцейського, який склав вказаний протокол, підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, серії ГП № 470183 від 23.11.2017 року, рапортом ОСОБА_2, рапортом ОСОБА_3, поясненнями ОСОБА_4, поясненнями ОСОБА_1
ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився, про місце, час та дату судового засідання сповіщений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Надав до суду заяву, в якій просить, всупереч вимогам ст. 268 КУпАП, розглядати справу у його відсутність. Працівниками Шевченківського ВП Приморського ВП у м. Одесі ГУ НП в Одеській області, які склали вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення, особа, що притягується до адміністративної відповідальності, в судове засідання доставлена не була.
Ознайомившись з адміністративними матеріалами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, серії ГП № 470183 від 23.11.2017 року, рапортом ОСОБА_2, рапортом ОСОБА_3, поясненнями ОСОБА_4, поясненнями ОСОБА_1, вважаю, що провадження по справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 необхідно закрити виходячи з наступного.
Зі змісту ст.245 КУпАП, вбачається, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу, особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до приписів ст.268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, присутність особи є обов'язковою.
ОСОБА_1 до суду не з'явився та співробітниками поліції доставлений не був.
Протокол про вчинення адміністративного правопорушення разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складання надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення правопорушення.
Судом встановлено порушення вимоги щодо завдань законодавства України про адміністративну відповідальність, визначених у ст. 1 КУпАП.
Зазначені порушення закону перешкоджають суду розпочати розгляд справи, та всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що представлених доказів не досить для визначення винуватості ОСОБА_1 у даному адміністративному правопорушенні, а строки розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173, згідно ч. 2 ст. 277 КУпАП, розглядається протягом доби.
На підставі викладеного, керуючись 245, 256, 268, 277, 283, 284 КУпАП, суд, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності по ст. 173 КУпАП - закрити.
Постанова підлягає оскарженню до апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя
Приморського районного суду м. Одеси: ОСОБА_7
16.02.2018