Ухвала від 01.02.2018 по справі 487/6072/17

Справа № 487/6072/17

Провадження № 2/487/680/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.02.2018 року м. Миколаїв

Заводський районний суд м. Миколаєва в складі головуючого судді Сухаревич З.М., за участю секретаря Попович А.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Миколаєва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, треті особи: Головне управління Національної поліції в Миколаївській області, прокуратура Миколаївської області про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними діями органів досудового розслідування, -

ВСТАНОВИВ:

17.11.2017 року ОСОБА_2, який діє на підставі договору про надання правової допомоги від 01.11.2017 року №1101/17-1 в інтересах ОСОБА_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, звернувся до суду з позовом до Державної казначейської служби України, місцезнаходження: м. Київ, вул. Бастіонна, 6, треті особи: Головне управління Національної поліції в Миколаївській області: місцезнаходження: м. Миколаїв, вул. Декабристів, 5, прокуратура Миколаївської області, місцезнаходження: м. Миколаїв, вул. Спаська, 15, в якій просить стягнути з Державного бюджету України шляхом списання коштів з Єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України через Державну казначейську службу України на його користь 500 00,00 грн. на відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури, суду, посилаючись на те, що вироком Заводського районного суду м. Миколаєва від 10.06.2016 року, залишеного без змін ухвалою апеляційного суду Миколаївської області від 17.03.2017 року, його виправдано у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч.4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК України. В ході досудового розслідування були проведені слідчі дії, притягнення його як обвинуваченого, незаконне взяття і тримання під вартою, незаконне проведення в ході розслідування обшуку, виїмки, незаконне накладення арешту на майно та інші процесуальні дії, що обмежували право позивача на недоторканість приватного життя, які призвело до спричинення йому моральної шкоди, яка підлягає стягненню з органів, якими вона завдана.

Ухвалою суду від 21.11.2017 року відкрито провадження за вказаним позовом та призначено справу до судового розгляду.

Позивач ОСОБА_1 та його представник - ОСОБА_2 до судового засідання не з'явилися, причин неявки суду не повідомили, про час і місце судового розгляду були повідомлені у встановленому законом порядку.

Представник відповідача Державної казначейської служби України у судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про час і місце судового розгляду був повідомлений у встановленому законом порядку.

Представник третьої особи Головного управління Національної поліції в Миколаївській області у судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про час і місце судового розгляду був повідомлений у встановленому законом порядку.

Представник третьої особи прокуратури Миколаївської області у судове засідання не з'явилася, надала до суду заяву про проведення судового засідання за її відсутності.

Відповідно до п. 9 ч. 1 Перехідних положень ЦПК (в редакції від 15.12.2017 р. ), справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

За приписами п.п.4,5 ч.2 ст.187 ЦПК України в ухвалі про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, дата, час та місце підготовчого засідання, якщо справа буде розглядатися в порядку загального позовного провадження.

Згідно з п.п.2, 4 ч.3 ст.274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує, в тому числі, значення справи для сторін, а також категорію та складність справи.

Відповідно до п.1 ч. 4 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, у спорах, в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 5 ст. 279 ЦПК України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

На підставі наведеного та керуючись п.9 ч.1 Перехідних положень, ст.ст. 19, 274, 277, 279 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Державної Казначейської служби України, треті особи: Головне управління Національної поліції в Миколаївській області, прокуратура Миколаївської області про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними діями органів досудового розслідуванняпроводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Судове засідання по справі призначити на 26.02.2018 р. об 11:00 год. в приміщенні Заводського районного суду міста Миколаєва, за адресою: вул. Радісна,3, каб. №19.

Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, протягом якого він має право подати відзив, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України). Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечень, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити третій особі п'ятиденний строк з дня отримання позову, відзиву на позов на подання письмових пояснень, які повинні відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1412/.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала в частині порушення правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Миколаївської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя З.М. Сухаревич

Попередній документ
72246421
Наступний документ
72246423
Інформація про рішення:
№ рішення: 72246422
№ справи: 487/6072/17
Дата рішення: 01.02.2018
Дата публікації: 22.02.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Заводський районний суд м. Миколаєва
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори про недоговірні зобов`язання; Спори про відшкодування шкоди