Справа №345/4305/17
Провадження № 2-а/345/60/2018
13.02.2018 року м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі головуючої судді Кардаш О.І., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, третя особа Головне Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії ,
Позивач звернувся до суду з вищевказаним адміністративним позовом та просить: визнати дії ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо надання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії без надбавки за особливо важливі завдання, за шкідливість та зменшення премії - неправомірними; зобов'язати ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 р. № 988, постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 року і з врахуванням сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №3119/108/05/8-17 з врахуванням: посадового окладу - 2500,00 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням - 2000,00 грн.; надбавка за стаж служби 45% - 2025,00 грн.; надбавки за особливо важливі завдання - 50%, надбавки за аналітичну роботу - 50%, премії - 260% та скерувати нову довідку про грошове забезпечення до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області для проведення перерахунку та виплати пенсії.
Позовні вимоги мотивує тим, що він являється пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України й отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 р. № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". З метою подання документів до пенсійних органів для перерахунку пенсії позивач звернувся до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про отримання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, установленої в Постанові КМУ від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», де визначено всі види грошового забезпечення поліцейських.
Ліквідаційною комісією УМВС в Івано-Франківській області надано позивачу довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, відповідно до якої грошове забезпечення ОСОБА_1 складається з посадового окладу - 2500,00 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням - 2000,00 грн.; надбавка за стаж служби 45% - 2025,00 грн.; премії - 2,73%. Не погоджуючись із даною довідкою, ОСОБА_1 звернувся до відповідача щодо надання довідки про грошове забезпечення з надбавками та премією, які були йому обчислені під час призначення пенсії.
Відповідач листом від 14.11.2017 року повідомив, що надбавки постановою КМУ №45 не передбачені, а премії для проведення перерахунку пенсії враховуються відповідно до постанови КМУ №988 в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою в Національній поліції. Оскільки при призначенні пенсії премія позивача становила 260%, а також була призначена надбавка за особливо важливі завдання 50%, надбавка за аналітичну роботу - 50%, то позивач вважає, що довідка видана йому ліквідаційною комісією без врахування надбавок та із зменшенням премії незаконна. Тому позивач змушений звернутися до суду.
Відповідач подав до суду відзив на позов (а.с.19-22), згідно якого вважає позовні вимоги безпідставними та просить в задоволенні позову відмовити.
Третя особа - Головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області подало відзив на позов, згідно якого просить в задоволенні позову відмовити (а.с.39-43).
Позивач подав до суду відповідь на відзив Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області (а.с. 36-37) та відповідь на відзив Головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області (а.с.46-47), згідно яких вважає заперечення відповідача та третьої особи - необґрунтованими та просить позов задоволити в повному обсязі.
Позивач подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позов підтримує в повному обсязі.
Відповідач зазначив у поданому відзиві, що просить розгляд справи провести без його участі.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився з невідомих для суду причин.
За правилами ч.3 ст.194 КАС України та ч.9 ст. 205 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Суд, дослідивши письмові докази вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач працював в органах МВС України, а саме старшим державтоінспектором ДАІ Івано-Франківського МВ УМВС та був звільнений у запас 30.10.2013 року. Вислуга років в органах МВС в пільговому обчисленні становить 24 календарні роки. ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 р. № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (а.с.11).
2 липня 2015 р. прийнято Закон України «Про Національну поліцію», який набрав чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.
У п.15 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону вказано, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Отже, не дивлячись на введення в дію нового Закону «Про національну поліцію» за колишніми працівниками міліції та пенсіонерами зберігаються встановлені раніше пільги та гарантії, у тому числі, що стосується пенсій.
У відповідності до ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-12 (із змінами) перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення, або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Постановою КМУ №988 від 11.11.2015 року затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Маючи намір отримати нову довідку про грошове забезпечення, з урахуванням видів грошового забезпечення встановлених Постановою КМУ №988 від 11.11.2015р., ОСОБА_1 03.11.2017 року звернувся у встановленому Законом порядку до Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області із заявою щодо видачі нової довідки, із зазначенням премії - 260% та надбавки за особливо важливі завдання - 50% (а.с. 6-7).
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію, визначається Законом України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Як зазначено у ч. 4 ст. 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
У відповідності до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до «ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008р. №45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом №2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до положень цього Закону, зокрема статі 63 в редакції Закону України від 23.12.2015 року № 900-VIII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Тобто, перерахунок пенсії за цим Законом, в тому числі особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 N 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян», врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402; далі - Порядок).
Порядок проведення та процедура перерахунку пенсії, а також належні для цього підстави встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (Порядок №45).
В цьому порядку визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які маю прав на пенсію. На підставі такого рішення МВС повинно повідомити у п'ятиденний строк ПФУ про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а ПФУ, в свою чергу повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
Як визначено в п.3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються на осіб, які звільненні із служби.
З листа Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області від 14.11.2017 року (а.с.8-9) вбачається, що на адресу ПФУ в Івано-Франківській області направлено на ім'я ОСОБА_1 довідку №3119/108/05/8-17 від 30.06.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виготовлену згідно з Додатком №2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Вказані обставини свідчать про те, що голова ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області допустив бездіяльність щодо направлення відомостей до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області про зміну грошового забезпечення та виготовлення і направлення довідок про складову грошового забезпечення пенсіонерів, оскільки порушив термін направлення даної довідки.
Що стосується правових підстав для отримання позивачем нової довідки про грошове забезпечення, то відповідно до п.4 Постанови ПФУ №3-1 від 30.01.2007 р. заява про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.
За правилами пунктів 23-24 цього Порядку перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.
Вказана норма встановлює право позивача самостійно отримати від відповідача довідку про складову грошового забезпечення, у разі виникнення права на перерахунок пенсії.
В рішенні Конституційного Суду України по справі № 1-9/2015 від 13.05.2015 року № 4- рп2015 за конституційним зверненням громадянина ОСОБА_4 щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Конституційний Суд України дійшов висновку, що додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються при перерахунку пенсій, визначаються виключно законами України, а встановлений у положеннях першого речення частини третьої статті 63 Закону перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки, доплати, підвищення, є вичерпним. Враховуючи, що Верховна Рада України шляхом прийняття законів визначає види грошового забезпечення для обчислення та перерахунку пенсій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом, а Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення права осіб на пенсійне забезпечення, керуючись Конституцією та законами України. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на всій території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Що стосується права позивача на перерахунок пенсії з урахуванням певних складових грошового забезпечення, то суд виходить з наступного. З 01 січня 2016 року за позивачем на законодавчому рівні закріплено право на перерахунок призначеної йому пенсії за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та наказу МВС України від 06.04.2016 № 260 «Про затвердження Порядку та умов грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання» зазначено основні і додаткові види грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням , щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до п.5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (2262-12), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р.№ 45 Для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується
у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років -у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок; за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України -у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і
після запровадження нових умов його виплати), підвищення та
щомісячна премія- у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною
посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту,
для перерахунку пенсії не враховуються.
Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.
З довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №3118/108/05/8-17, яка видана Ліквідаційною комісією УМВС в Івано-Франківській області на ім'я ОСОБА_1 , було враховано наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад - 2500,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням - 2000,00 грн.; надбавка за стаж служби 45% - 2025,00 грн.; премія (2,73%) - 178,13 грн.
Щодо покликань відповідача на неможливість врахування позивачу надбавки за особливо важливі завдання - 50%, надбавки за аналітичну роботу - 50% та премії в розмірі 260%, суд звертає увагу на наступне.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» визначено перелік надбавок, доплат для поліцейських, серед яких відсутній такий вид надбавки, як надбавка за виконання особливо важливих завдань. Водночас відповідно до п.п.2 п.5 постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 року надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу - у розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
З протоколу за пенсійною справою (а.с.11) вбачається, що ОСОБА_1 отримував надбавку за високі досягнення або виконання особливо важливої роботи у розмірі 50%.
Отже, враховуючи, що постановою КМУ №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань, а виплата її врегульована відповідно до постанови КМУ №1294, то виплата вказаної надбавки повинна бути врахована при видачі позивачу довідки для перерахунку пенсії, оскільки таку надбавку позивач отримував під час проходження служби.
Крім того, Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розумінні сутності соціальних гарантій військовослужбовців та прирівняних до них осіб, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини по їхньому пенсійному забезпеченню виникають не в момент звернення за призначенням пенсії, а в момент виникнення права на її призначення.
Також, враховуючи, що позивачу при призначенні пенсії була врахована премія в розмірі 260%, надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення (50%) (а.с.11), то зменшення розміру премії та не включення надбавки за інформаційно-аналітичне забезпечення при видачі позивачу довідки для перерахунку пенсії, суттєво обмежує право позивача на отримання пенсії у встановленому законодавством розмірі.
Так, премія - це одна із форм заохочення успіхів, досягнутих в праці, науці, літературі, мистецтві чи іншій суспільно корисній діяльності і , відповідно до п.п.2 п.5 постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 року надається наказом керівника за особистий вклад в загальний результат служби. Тобто премія носить індивідуальний характер і надана позивачу за його особисті досягнення, а тому її зменшення є незаконним.
Довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на ім'я ОСОБА_1 (а.с.10), видана відповідачем позивачу, не містить відомостей про всі види грошового забезпечення, які мають бути враховані при перерахунку пенсії позивачу, а тому вказана довідка в повному обсязі не відповідає вимогам чинного законодавства
За таких обставин, суд вважає, що слід зобов'язати відповідача виготовити і надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988, постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року і з врахуванням сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №3118/108/05/8-17 з врахуванням: посадового окладу - 2500,00 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням - 2000,00 грн.; надбавки за стаж служби 45% - 2025,00 грн.; надбавки за особливо важливі завдання - 50%, надбавки за аналітичну роботу - 50%, премії - 260%.
Згідно зі ст. 139 КАС України суд вважає необхідним стягнути за рахунок бюджетних асигнувань УМВС України в Івано-Франківській області на користь позивача судовий збір в розмірі 640,00 грн., сплачений при зверненні до суду.
На підставі викладеного, ЗУ «Про Національну поліцію», ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», керуючись ст.ст. 139, 194, 243-245, 362 КАС України, суд -
Позов задоволити.
Визнати протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо не виготовлення та не надання ОСОБА_1 та не направлення до Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії
Зобов'язати ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області виготовити і надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988, постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року і з врахуванням сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №3119/108/05/8-17 з врахуванням: посадового окладу - 2500,00 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням - 2000,00 грн.; надбавки за стаж служби 45% - 2025,00 грн.; надбавки за особливо важливі завдання - 50%, надбавки за аналітичну роботу - 50%, премії - 260% та скерувати нову довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області для проведення перерахунку та виплати пенсії.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 640 грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня його складення.
Учасник справи, якому рішення не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 КАС України.