Постанова від 07.02.2018 по справі 25/185/07-21/223/07-19/318/08-12

номер провадження справи 29/50/12-21/36/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА

Іменем України

07.02.2018 Справа 25/185/07-21/223/07-19/318/08-12/5009/163/11-26/5009/6509/11

Господарський суд Запорізької області у складі судді Черкаського Володимира Івановича, при секретареві Курочкіній О.О., розглянувши в судовому засіданні матеріали справи № 25/185/07-21/223/07-19/318/08-12/5009/163/11-26/5009/6509/11

Кредитори:

1. ЗАТ "АК "Промислово-інвестиційний банк" в особі філії "Відділення Промінвестбанку у Мелітополі Запорізької області"

2. Мелітопольський районний центр зайнятості, м. Мелітополь Запорізької області

3. УПФУ в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області, м. Мелітополь Запорізької області

4. ВАТ "Мелітопольгаз" м. Мелітополь Запорізької області

5. КП "Облводоканал" (69057, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 129-а)

6. Мелітопольська ОДПІ Запорізької області, м. Мелітополь Запорізької області

7. Товариство з обмеженою відповідальністю "Агротіс Плюс" (вул. Мартинова 1а, с. Степанівка Перша, Приазовський район, Запорізька область, 72454; код ЄДРПОУ: 37581021)

8. ТОВ "Верховина-2004", с. Лазурне Мелітопольського району Запорізької області

9. ЗОВ Фонду соціального захисту інвалідів, м. Запоріжжя

10. ТОВ "Мультиком-Холдинг", смт. Якимівка Запорізької області

11. ТОВ "АПО Фрунзе", с. Костянтинівка Мелітопольського району Запорізької області

12. ПАТ "Національна акціонерна компанія "Украгролізинг", м. Київ

13. (заявник) Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (69000, м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 12, ІКЮО 41320207).

14. ДП "Дослідне господарство "Соцземлеробство" Національної академії аграрних наук України, с. Таврія Веселівського району Запорізької області

Боржник - Державне підприємство "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" (72373, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Лазурне, вул. Студентська, 21, код ЄДРПОУ 00489797)

Банківські установи, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника - ПАТ "Райффайзен Банк Аваль" в особі Запорізької обласної дирекції ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", м. Запоріжжя, Мелітопольське відділення Ощадбанку України, м. Мелітополь Запорізької області, Філія "Відділення Промінвестбанку в м. Мелітополі", Головне управління державного казначейства у Запорізькій області, м. Запоріжжя

Керуючий санацією - Забродін О.М. (69037, м. Запоріжжя, а/с 3343)

Учасники провадження:

1. Міністерство аграрної політики та продовольства України - орган, уповноважений управляти майном боржника

2. Міністерство юстиції України в особі Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області - державний орган з питань банкрутства

3. Прокуратура Запорізької області

про банкрутство

Суддя Черкаський В.І.

За участю представників сторін:

керуючий санацією - Забродін О.М., особисто;

від ГТУЮ у Запорізькій області - Перчик Т.О., довіреність № 13-18/1917 від 14.03.2017 року;

від Державного ПАТ "НАК "Украгролізинг" - Бугрим В.Ю., довіреність № 14/20-25-17 від 27.03.2017 року;

від прокуратури - Селезньова Т.В., посвідчення № 030389 від 17.11.2014 року

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 16.01.2018 року суд клопотання керуючого санацією № 06/07-01 від 06.07.2016 року про продовження терміну для подання плану санації залишив без задоволення. Відклав судове засідання для розгляду звіту керуючого санацією (вх. 08-06/30662 від 26.12.2017), звіту керуючого санацією про оплату послуг та відшкодування витрат (вх. 08-06/30659 від 26.12.2017), клопотання голови комітету кредиторів ТОВ "Агротіс" про відкриття ліквідаційної процедури (вх. 08-06/30655 від 26.12.2017), заяви ТОВ "Магістраль-Сервіс", на 07.02.2018 року, 11 - 00.

02.02.2018 року від Міністерства аграрної політики та продовольства України до суду надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції (вх. № 08-08/2264/18 від 02.02.2018 р.), відповідно до якого заявник просить суд здійснювати розгляд справи, призначеної на 07.02.2018 року, 11 - 00 в режимі відеоконференції з Господарським судом міста Києва, або Київським апеляційним господарським судом, або Окружним адміністративним судом міста Києва, або Київським апеляційним адміністративним судом.

Ухвалою від 02.02.2018 року судом в задоволенні клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України про участь в судовому засіданні 07.02.2018 року, 11 - 00 в режимі відеоконференції (вх. № 08-08/2264/18 від 02.02.2018) відмовлено.

05.02.2018 року до суду від комітету кредиторів надійшов проект плану санації Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" (вх. № 08-08/2340/18 від 05.02.2018), підписаний директором ТОВ "Магістраль-Сервіс" А.М. Тенсіним.

07.02.2018 року до суду від Міністерства аграрної політики та продовольства України надійшло клопотання (факсограма) № 31-4/229 від 07.02.2018 року (вх. № 08-08/2524/18 від 07.02.2018).

07.02.2018 року до суду від заявника надійшла заява від 07.02.2018 року (вх. № 08-08/2523/18 від 07.02.2018) про заміну сторони, в якому заявник просить суд здійснити процесуальне правонаступництво, замість кредитора Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Мелітополі Запорізької області вважати кредитором у справі правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області, зобов'язати ліквідатора внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів.

07.02.2018 року до суду від керуючого санацією надійшло клопотання вих. № 02-01/01 від 06.02.2018 року (вх. № 08-08/2537/18 від 07.02.2018) з додатками до нього.

Вищезазначені документи прийнято судом до розгляду, копії залучено до матеріалів справи.

У судовому засіданні 07.02.2018 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено про те, що повний текст постанови буде виготовлено протягом п'яти днів.

Розглянувши у судовому засіданні 07.02.2018 року клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області від 07.02.2018 року (вх. № 08-08/2523/18 від 07.02.2018), заслухавши представників учасників провадження, суд встановив.

Згідно ст. 52 ГПК України у разі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Судом встановлено, що пунктом 5 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 року (надалі за текстом - "Закон") передбачено, що Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.

Пунктом 4 постанови правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 року № 34 встановлено, що виконання Фондом функцій та завдань, визначених Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" забезпечується з 01 серпня 2017 року.

Згідно з частиною 3 ст. 8 Закону робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що створюються за рішенням правління Фонду на підставі затвердженої ним структури органів Фонду. Управління виконавчої дирекції Фонду є юридичними особами, мають самостійні кошториси, печатки із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, а також мають відділення в районах і містах обласного значення. Відділення управлінь виконавчої дирекції Фонду є відокремленими підрозділами робочих органів виконавчої дирекції Фонду, що створюються за рішенням правління Фонду без статусу юридичної особи.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає за необхідне клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області від 07.02.2018 року (вх. № 08-08/2523/18 від 07.02.2018) задовольнити та в порядку ст. 52 ГПК України здійснити процесуальне правонаступництво, замість кредитора Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Мелітополі Запорізької області вважати кредитором у справі його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (69000, м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 12, ІКЮО 41320207); та зобов'язати ліквідатора внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів.

Розглянувши клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України (вх. № 08-08/2524/18 від 07.02.2018), заслухавши учасників провадження, суд встановив.

07.02.2018 року до суду від Міністерства аграрної політики та продовольства України надійшло клопотання (факсограма) № 31-4/229 від 07.02.2018 року (вх. № 08-08/2524/18 від 07.02.2018) в якому заявник просить суд:

1. Визнати причини неявки представника Мінагрополітики в судове засідання поважним та відкласти розгляд справи на іншу дату.

2. Забезпечити постійне проведення судових засідань по справі про банкрутство Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" у режимі відеоконференції.

3. Визначити господарський суд міста Києва, або Київський апеляційний господарський суд, або Окружний адміністративний суд міста Києва, або Київський апеляційний адміністративний суд відповідальними за проведення відеоконференції під час судових засідань по даній справі.

4. Зобов'язати направити на адресу Міністерства аграрної політики та продовольства України:

- звіт керуючого санацією (вх. № 08-06/30662 від 26.12.2017);

- звіт керуючого санацією про оплату послуг та відшкодування витрат (вх. № 08-06/30659 від 26.12.2017);

- клопотання голови комітету кредиторів ТОВ "Агротіс" про відкриття ліквідаційної процедури (вх. № 08-06/30655 від 26.12.2017).

Суд вважає за необхідне, клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України (вх. № 08-08/2524/18 від 07.02.2018) в частині зобов'язання надати документи задовольнити. Зобов'язати керуючого санацією направити на адресу Міністерства аграрної політики та продовольства України копії звіту керуючого санацією (вх. № 08-06/30662 від 26.12.2017), звіт керуючого санацією про оплату послуг та відшкодування витрат (вх. 08-06/30659 від 26.12.2017), клопотання голови комітету кредиторів ТОВ "Агротіс" про відкриття ліквідаційної процедури (вх. № 08-06/30655 від 26.12.2017).

Клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України (вх. № 08-08/2524/18 від 07.02.2018) в частині проведення засідань у справі в режимі відеоконференції прийняти до відома.

У задоволенні клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України (вх. № 08-08/2524/18 від 07.02.2018) в іншій частині, а саме, щодо визнання причини неявки представника Мінагрополітики в судове засідання поважними та відкласти розгляд справи на іншу дату слід відмовити, оскільки ухвалами суду від 08.11.2017 року, 20.11.2017 року 05.12.2017 року, 16.01.2018 року судом було зобов'язано Міністерство аграрної політики та продовольства України надати пропозиції щодо кандидатури ліквідатора у справі. Станом на 07.02.2018 року Міністерством аграрної політики та продовольства України вимог ухвал суду від 08.11.2017 року, 20.11.2017 року 05.12.2017 року, 16.01.2018 року не виконано, пропозицій щодо кандидатури ліквідатора у справі не надано. Посилання Міністерства аграрної політики та продовольства України на те, що у представника Мінагрополітики який бажає взяти участь у судовому засіданні відсутня можливість забезпечення явки представника, у зв'язку з тим, що Міністерство аграрної політики та продовольства України є бюджетною організацією не є підставою для визнання судом причини неявки представника Мінагрополітики в судове засідання поважними. Крім того, подальше відкладення судового засідання веде до неправомірного затягування розгляду справи.

Розглянувши у судовому засіданні 07.02.2018 року матеріали справи, звіт керуючого санацією вих. № 02-01/04 від 26.12.2017 року (вх. № 08-06/30662 від 26.12.2017), заслухавши представників учасників провадження, суд встановив.

Рішенням комітету кредиторів (протокол комітету кредиторів від 22.12.2017) схвалено звіт керуючого санацією Забродіна О.М. про оплату послуг під час виконання повноважень керуючого санацією ДП "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" за період з 23.11.2016 року по 22.12.2017 року у розмірі 78 875, 26 грн. та відшкодування понесених витрат, пов'язаних з виконанням повноважень керуючого санацією ДП "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" за період з 23.11.2016 року по 22.12.2017 року у розмірі 11 822, 98 грн.

Згідно ст. 115 Закону арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

Враховуючи його правомірність, підтвердження відповідними документами, слід затвердити звіт керуючого санацією (вх. № 08-06/30660 від 26.12.2017) про оплату послуг під час виконання повноважень керуючого санацією ДП "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" за період з 23.11.2016 року по 22.12.2017 року у розмірі 78 875, 26 грн. та відшкодування понесених витрат, пов'язаних з виконанням повноважень керуючого санацією ДП "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" за період з 23.11.2016 року по 22.12.2017 року у розмірі 11 822, 98 грн.

Розглянувши у судовому засіданні 07.02.2018 року заяву ТОВ "Магістраль-Сервіс" (вх. № 08-06/29974 від 15.12.2017), заслухавши представників учасників провадження, суд встановив.

У своїй заві ТОВ "Магістраль-Сервіс" просить суд розглянути можливість участі ТОВ "Магістраль-Сервіс" як інвестора в рамках санації Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне". До заяви ТОВ "Магістраль-Сервіс" не додано будь-яких підтверджуючих документів, які б свідчили про можливість останнього здійснити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника.

Відповідно до ч. 1 п. 3 ст. 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі наявності інвесторів план санації розробляється за участю інвесторів та підписується інвесторами. Інвестор - особа, яка приймає рішення щодо внесення власних, позичених та залучених майнових і інтелектуальних цінностей в об'єкти інвестування та несе відповідальність за невиконання своїх зобов'язань.

Станом на 07.02.2018 року ТОВ "Магістраль-Сервіс" не надано суду план санації Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" який підписаний керуючим санацією та боржником. Але надано план санації Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" підписаний лише директором ТОВ "Магістраль-Сервіс".

Комітетом кредиторів прийнято рішення (протокольне рішення від 06.02.2018 року) яким у задоволенні заяви ТОВ "Магістраль-Сервіс" про участь інвестором у справі про банкрутство Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" відмовлено; проект плану санації, розроблений ТОВ "Магістраль-Сервіс", що передбачає проведення санаційних заходів до грудня 2020 року відхилено, оскільки подана заява ТОВ "Магістраль-Сервіс" про участь у санації в якості інвестора не ґрунтується на Законі.

Враховуючи вищевикладене, заяву ТОВ "Магістраль-Сервіс" (вх. № 08-06/29974 від 15.12.2017) слід залишити без задоволення.

Розглянувши у судовому засіданні 07.02.2018 року клопотання голови комітету кредиторів ТОВ "Агротіс" про відкриття ліквідаційної процедури (вх. № 08-06/30655 від 26.12.2017), заяви арбітражного керуючого Венської О.О. (вх. № 08-06/29417 від 11.12.2017, вх. № 08-06/29872 від 14.12.2017), заслухавши представників учасників провадження, суд встановив.

Ухвалою від 19.07.2007 року за заявою УПФУ в Мелітопольському районі Запорізької області порушено провадження у справі про банкрутство ДП "СП "Лазурне", введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено Забродіна О.М.

Постановою суду від 03.03.2016 року клопотання комітету кредиторів (вх. № 09-06/5310 від 02.03.2016) задоволено, припинено процедуру санації Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" та повноваження керуючого санацією Сороки Н.В. Державне підприємство "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Гусельникова М.О.

Ухвалою від 01.04.2016 року припинено процедуру ліквідації ДП "СП "Лазурне", припинено повноваження ліквідатора ДП "СП "Лазурне" Гусельникова М.О., введено процедуру санації ДП "СП "Лазурне" строком на п'ятнадцять місяців, призначено керуючим санацією ДП "СП "Лазурне" арбітражного керуючого Нагіх Л.К., оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про введення процедури санації ДП "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне", зобов'язано арбітражного керуючого Гусельникова М.О. у встановленому законом порядку передати, а керуючого санацією Нагіх Л.К. прийняти фінансово-господарську документацію, матеріальні цінності, печатки і штампи, що належать ДП "СП "Лазурне".

Ухвалою від 23.11.2016 року суд заяву керуючого санацією Сороки Н.В. про звільнення її від виконання обов'язків (вх. № 09-06/25020 від 30.09.2016) задовольнив. Припинив повноваження керуючого санацією Державного підприємство "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" Сороки Н.В. Призначив керуючим санацією Державного підприємство "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" у справі № 25/185/07-21/223/07-19/318/08-12/5009/163/11-26/5009/6509/11 - арбітражного керуючого Забродіна Олексія Михайловича.

Згідно ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відповідно до цього Закону щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під банкрутством розуміється визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Згідно п. 8 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішень про обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених Законом; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); підготовку та укладення мирової угоди; схвалення плану санації боржника, змін та доповнень до нього у випадках, передбачених Законом; визначення складу майна в разі продажу частини майна у процедурі санації боржника або ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені вказаним Законом.

Разом з тим відповідно до частини 8 пункту 1 статті 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не буде поданий план санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.

Тобто, ця норма Закону про банкрутство прямо зобов'язує суд у такому випадку визнавати боржника банкрутом і відкривати ліквідаційну процедуру відповідно до цього Закону.

Ухвалою від 10.06.2016 року заяву арбітражного керуючого Нагіх Л.К. № 31 (6509) від 27.05.2016 року (вх. № 09-06/15161 від 27.05.2016) про звільнення від виконання обов'язків керуючого санацією ДП "СП "Лазурне" задоволено, призначено керуючим санацією у справі № 25/185/07-21/223/07-19/318/08-12/5009/163/11-26/5009/6509/11 про банкрутство ДП "СП "Лазурне" арбітражного керуючого Сороку Н.В.

Суд неодноразово зобов'язував кредиторів та керуючого санацією розглянути на засіданні питання про можливість переходу до інших процедур.

Враховуючи, що термін процедури санації закінчився і продовженню не підлягає, план санації у справі не затверджувався.

Відповідно до ст. 36 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за наслідками розгляду звіту керуючого санацією комітет кредиторів приймає рішення про звернення до господарського суду з клопотанням щодо: припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника; припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; припинення або продовження процедури санації та укладення мирової угоди. У разі виникнення обставин, що є підставою для припинення процедури санації, комітет кредиторів може прийняти відповідне рішення за відсутності звіту керуючого санацією. Звіт керуючого санацією, розглянутий комітетом кредиторів, і протокол засідання комітету кредиторів не пізніше п'яти днів після дати проведення засідання комітету кредиторів надсилаються до господарського суду. До звіту керуючого санацією додаються реєстр вимог кредиторів і в разі скарги кредиторів, які голосували проти прийнятого комітетом кредиторів рішення або не брали участі в голосуванні. Звіт керуючого санацією та скарги кредиторів розглядаються на засіданні господарського суду. Про час і місце такого розгляду повідомляються керуючий санацією та кредитори, які подали скарги.

Судом встановлено, що комітетом кредиторів прийнято рішення (протокол зборів комітету кредиторів від 22.12.2017 року) про припинення процедури санації боржника, визнання ДП "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Забродіна О.М.

Прийняття рішення стосовно доцільності визнання боржника банкрутом, незважаючи на клопотання комітету кредиторів, залишається за господарським судом, як того вимагає ст. 1 Закону про банкрутство та ст. 205 Господарського кодексу України.

Слід відмітити, що приймаючи наведений вище Закон про банкрутство, законодавець мав на меті, в першу чергу, фінансове оздоровлення суб'єктів господарювання за допомогою застосування положень цього Закону, відновлення платоспроможності підприємства-боржника; визнання ж банкрутом суб'єкта підприємницької діяльності є виключним та крайнім заходом господарського суду.

При визнанні боржника банкрутом та відкритті ліквідаційної процедури повинен бути доведений факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 ГК України, відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури

Отже, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність.

Відповідно до листа відділу Держгеокадастру у Приазовському районі Запорізької області № 33-28-0.2-63/2-17 від 16.01.2017 року земельні ділянки на території Приазовського району за ДП "СП "Лазурне" не зареєстровані.

Згідно листа Управління Держгеокадастру у Вільнянському районі Запорізької області № 30 від 12.01.2017 року, інформація про зареєстровані земельні ділянки на території Вільнянського району за ДП "СП "Лазурне" не значиться.

Як свідчить лист Державної архітектурно-будівельна інспекції України № 40-303-06 від 10.01.2017 року інформація щодо наявності у ДП "СП "Лазурне" документів, які дають право на виконання будівельних робіт, та документів, які підтверджують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів відсутня.

Згідно довідки РСЦ МВСУ в Запорізькій області № 31/8-41 від 04.01.2017 року за ДП "СП "Лазурне" зареєстровані транспортні засоби.

Відповідно до довідки Мелітопольського міського ВДВС ГТУЮ у Запорізькій області № 8826/16.9.36/16.9.44/036 від 16.01.2017 року та листа ГТУЮ у Запорізькій області № 832-3-28/09-42 від 26.01.2017 року у відділі на виконанні перебуває виконавче провадження про стягнення 2 477, 91 грн. з ДП "СП "Лазурне" на користь Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області.

Як свідчить довідка Управління Держгеокадастру у Бердянському районі Запорізької області № 22-28-0.2-63/2-17 від 12.01.2017 року інформація про зареєстровані земельні ділянки на території м. Бердянськ та Бердянському районі за ДП "СП "Лазурне" відсутня.

Згідно листа Відділу Держгеокадастру у Приморському районі Запорізької області № 33-28-0.3-63/2-17 від 25.01.2017 року інформація про реєстрацію або оренду земельних ділянок на території Приморського району відсутня.

Відповідно до довідки Управління Держгеокадастру у Мелітопольському районі Запорізької області № 22-28-0.2-46/2-17 від 12.01.2017 року земельні ділянки на території м. Мелітополя, Мелітопольського та Веселівського районів станом на 31.12.2012 року не обліковуються.

Як свідчить довідка Державної авіаційної служби України № 005151 за ДП "СП "Лазурне" повітряні судна не зареєстровані.

Згідно інформації Регіонального відділення фонду Державного майна України по Запорізькій області № 13-28-00403 від 24.01.2017 року відомості щодо державного майна, що перебуває в розпорядженні ДП "СП "Лазурне" в регіональному відділенні ФДМУ по Запорізькій області відсутні.

Відповідно до листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 09/01/1705 від 30.01.2017 року ДП "СП "Лазурне" серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів відсутнє.

Як свідчить довідка Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області № 242/10/08-32-08-00-12 від 27.01.2017 року за ДП "СП "Лазурне" відкриті рахунки в банківських установах. Договори про спільну діяльність ДП "СП "Лазурне" з іншими підприємствами і організаціями не зареєстровані.

Згідно довідки Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) № 846/02/15-17 від 30.01.2017 року записи щодо суден, власником або судовласником яких є ДП "СП "Лазурне" відсутні.

Відповідно до ч. 6 п. 1 ст. 86 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" санація сільськогосподарського підприємства вводиться на строк до закінчення відповідного періоду сільськогосподарських робіт з урахуванням часу, необхідного для реалізації вирощеної (виробленої, виробленої та переробленої) сільськогосподарської продукції. Зазначений строк не може перевищувати п'ятнадцяти місяців.

Згідно ч. 7 ст. 28 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" затвердження звіту керуючого санацією або дострокове припинення процедури санації тягне за собою припинення повноважень арбітражного керуючого як керуючого санацією, про що зазначається у відповідній ухвалі суду, якщо інше не встановлено цим Законом.

У судовому засіданні 07.02.2018 року судом звіт керуючого санацією вих. № 02-01/04 від 26.12.2017 року (вх. № 08-06/30662 від 26.12.2017) прийнято до відома.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне клопотання голови комітету кредиторів ТОВ "Агротіс" про відкриття ліквідаційної процедури (вх. № 08-06/30655 від 26.12.2017) задовольнити та припинити процедуру санації ДП "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" та повноваження керуючого санацією Забродіна О.М., визнати ДП "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру.

Відповідно до ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Враховуючи рішення комітету кредиторів боржника (протокол зборів кредиторів від 22.12.2017 року) стосовно призначення ліквідатором арбітражного керуючого Забродіна О.М., згоду арбітражного керуючого Забродіна О.М. на призначення його ліквідатором у справі, виконання ним функцій керуючого санацією, суд вважає за необхідне призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Забродіна Олексія Михайловича (свідоцтво Мінюста № 302 від 28.02.2013 року, ідент. номер НОМЕР_1, поштова адреса: 69037, м. Запоріжжя, а/с 3343), кандидатура якого відповідає вимогам Закону.

Арбітражний керуючий Забродін О.М. здійснює свою діяльність в місті Запоріжжя, що для виконання функцій ліквідатора передбачених ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з урахуванням місцезнаходження підприємства боржника в с. Лазурне, Мелітопольського району Запорізької області, сприятиме належному та своєчасному виконанню обов'язків ліквідатора. Відповідно до спеціалізації зазначені у програмному комплексі бази даних "Діловодство" за організаційно-правовою формою господарювання має досвід роботи з державними підприємствами.

Арбітражний керуючий Венська О.О. здійснює свою діяльність в м. Дніпро, має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 24.04.2013 року № 174. Має обладнаний офіс, службовий автомобіль, технічні та організаційні можливості для виконання повноважень ліквідатора. Відомості щодо накладання на арбітражного керуючого Венську О.О. дисциплінарних стягнень - відсутні. Арбітражний керуючий Венська О.О. має V рівень кваліфікації арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).

Враховуючи те, що комітетом кредиторів обрано кандидатуру арбітражного керуючого Забродіна О.М., який має відповідні дозвільні документи для виконання таких повноважень у цій справі, арбітражним керуючим Забродіним О.М. надана письмова згода на виконання повноважень ліквідатора, то суд погоджується з поданою пропозицією.

За таких обставин, заяви арбітражного керуючого Венської О.О. (вх. № 08-06/29417 від 11.12.2017, № 08-06/29872 від 14.12.2017) слід відхилити.

Згідно із ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається. Господарський суд вважає за необхідне, скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

Слід зобов'язати ліквідатора в порядку ч. 3 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута в два місяці. Відповідно до ч. 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора.

Запис розгляду судової справи здійснюється за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу "Оберіг".

Керуючись ст. ст. 2, 36, 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 232, 233 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області(вх. № 08-08/2523/18 від 07.02.2018) задовольнити. Здійснити процесуальне правонаступництво, замість кредитора Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Мелітополі Запорізької області вважати кредитором у справі його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (69000, м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 12, ІКЮО 41320207). Зобов'язати розпорядника майна внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів.

Клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України (вх. № 08-08/2524/18 від 07.02.2018) в частині зобов'язання надати документи задовольнити. Зобов'язати керуючого санацією направити на адресу Міністерства аграрної політики та продовольства України копії звіту керуючого санацією (вх. № 08-06/30662 від 26.12.2017), звіт керуючого санацією про оплату послуг та відшкодування витрат (вх. № 08-06/30660 від 26.12.2017), клопотання голови комітету кредиторів ТОВ "Агротіс" про відкриття ліквідаційної процедури (вх. № 08-06/30655 від 26.12.2017).

Клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України (вх. № 08-08/2524/18 від 07.02.2018) в частині проведення засідань у справі в режимі відеоконференції прийняти до відома.

В іншій частині клопотання Міністерства аграрної політики та продовольства України (вх. № 08-08/2524/18 від 07.02.2018) - відмовити.

Звіт керуючого санацією (вх. № 08-06/30662 від 26.12.2017) прийняти до відома.

Звіт керуючого санацією про оплату послуг та відшкодування витрат (вх. № 08-06/30660 від 26.12.2017) затвердити.

Заяву ТОВ "Магістраль-Сервіс" (вх. № 08-06/29974 від 15.12.2017) залишити без задоволення.

Клопотання голови комітету кредиторів ТОВ "Агротіс" про відкриття ліквідаційної процедури (вх. № 08-06/30655 від 26.12.2017) задовольнити.

Припинити процедуру санації Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" та повноваження керуючого санацією Забродіна О.М.

Визнати Державне підприємство "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" банкрутом. Відкрити ліквідаційну процедуру.

Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Забродіна Олексія Михайловича (свідоцтво Мінюста № 302 від 28.02.2013 року, ідент. номер НОМЕР_1, поштова адреса: 69037, м. Запоріжжя, а/с 3343).

Заяви арбітражного керуючого Венської О.О. (вх. № 08-06/29417 від 11.12.2017, вх. № 08-06/29872 від 14.12.2017) відхилити.

Зобов'язати ліквідатора у встановленому законом порядку здійснити ліквідаційну процедуру, надати господарському суду звіт про виконану роботу і ліквідаційний баланс банкрута для затвердження.

Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури наступного змісту: "Господарським судом Запорізької області (69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4) визнано банкрутом Державне підприємство "Сільськогосподарське підприємство "Лазурне" (72373, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Лазурне, вул. Студентська, 21, код ЄДРПОУ 00489797). Дата визнання боржника банкрутом - 07.02.2018. Ліквідатор - арбітражний керуючий Забродін Олексій Михайлович (свідоцтво Мінюста № 302 від 28.02.2013 року, ідент. номер НОМЕР_1, поштова адреса: 69037, м. Запоріжжя, а/с 3343). Граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника - два місяці з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Відомості про судове рішення, на підставі якого здійснено офіційне оприлюднення повідомлення - постанова господарського суду Запорізької області від 07.02.2018 № 25/185/07-21/223/07-19/318/08-12/5009/163/11-26/5009/6509/11".

Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Зобов'язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Копію постанови направити кредиторам, ліквідатору, учасникам провадження, арбітражному керуючому Венській О.О., ТОВ "Магістраль-Сервіс" (72371, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Ромашки, вул. Тельмана, 37), Департаменту Реєстраційних послуг ЗМР.

Постанова господарського суду набирає законної сили відповідно до ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ст. 241 ГПК України.

Повний текст постанови буде складено протягом 5-ти днів з дня оголошення вступної та резолютивної частин постанови.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, визначеними ст. ст. 256-259 ГПК України, шляхом подання апеляційної скарги наразі через господарський суд Запорізької області.

Суддя В.І. Черкаський

Повний текст постанови, відповідно до ст. 233 ГПК України, складено 14.02.2018 року.