Справа 682/121/18
Провадження № 3/682/145/2018
09 лютого 2018 року суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Шевчук В.В., за участю правопорушника ОСОБА_1, прокурора Голярдика М.В., розглянувши у м. Славута матеріали справи, які надійшли від відділу управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителькою АДРЕСА_1, працюючої на посаді головного спеціаліста Славутського районного управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
Згідно даних протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією від 09.01.2018 року №4 ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста Славутського районного управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно без поважних причин подала 18.05.2017 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинила корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала, пояснивши, що не змогла подати декларацію в зв'язку з технічними проблемами в роботі Реєстру електронного декларування.
Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти стягнення в межах санкції статті.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши докази у справі, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що згідно наказу управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області від 01.08.2012 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста Славутського районного управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області, на якій вона працювала і на момент вчинення правопорушення.
Будучи відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, була зобов'язаною подати декларацію за 2016 рік до 01.05.2017 року, проте несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік 18.05.2017 року о 16 год. 36 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6КУпАП.
Згідно відповіді Національного агентства від 10 листопада 2017 року ОСОБА_1 зареєструвалась в інформаційно - телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи органів місцевого самоврядування» 21.03.2017 року о 12 год. 17 хв. За інформацією адміністратора Реєстру Державного підприємства «Українські спеціальні системи» визначено періоди неналежного функціонування Реєстру в березні місяці, а саме: 02.03.2017 з 9:00 до 12:00; 12.03.2017 з 02:00 до 07:00; 15.03.2017 з 22:00 до 24:00; 16.03.2017 з 00:00 до 03:00, з 07:00 до 08:00; 19.03.2017 з 08:00 до 11:00; 24.03.2017 з 06:00 до 08:00; 26.03.2017 з 12:00 до 24:00; 27.03.2017 з 00:00 до 08:00; 28.03.2017 з 01:00 до 10.00.
Додаток до вказаної відповіді відображає послідовність дій Клімчук ОСОБА_1 щодо роботи з Реєстром, згідно якого остання працювала в Реєстрі 18.05.2017 року, 19.05.2017 року, 23.05.2017 року, 25.05.2017 року, 26.05.2017 року, 27.05.2017 року.
Зі скріншоту із сайту Єдиного Державного Реєстру Декларацій встановлено, що ОСОБА_1 подала електронну декларацію тільки 18.05.2017 року о 16:36 год. Жодних доказів того, що порушник вчиняла будь - які дії, щоб подати декларацію до 18.05.2017 року немає, які доказів того, що вона намагалась зайти в Реєстр з метою подачі та відправки декларації.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 була завчасно попереджена про необхідність подання декларації, що підтверджується відомостями про ознайомлення із Роз'ясненням щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» працівниками Славутського РС УДМС України в Хмельницькій області від 14.03.2017 року (а.с.54) та повідомленням про ознайомлення з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» в частині необхідності подачі електронної декларації (а.с.60).
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам суд враховує наступне.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".
У відповідності до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», державні службовці є суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, а відтак ОСОБА_1, займаючи посаду в органах державної служби, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а"і"в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017 року.
Таким чином, на виконання вказаних норм ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2016 рік до 01.05.2017 року, проте своїми умисними діями, які виразились у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП.
Разом з тим аналіз матеріалів справи свідчить про те, що 11.10.2017 року на адресу управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки НП України для розгляду та прийнятті рішення направлено матеріали щодо можливого вчинення ОСОБА_1 корупційного правопорушення (а.с.17). У висновку від 09.11.2017 року №738 зазначено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2016 рік несвоєчасно, тобто після 01.05.2017 року (а.с.19). Тобто з матеріалів справи вбачається, що вчинення ОСОБА_1 правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП, було виявлено 11.10.2018 року.
Після отримання 14.11.2017 року відповіді з НАЗК управлінням захисту економіки продовжено встановлення всіх обставин справи щодо скоєння ОСОБА_1 корупційного правопорушення, за результатами чого протокол щодо вчинення нею правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП складено 09.01.2018 року та 11.01.2018 року направлено на адресу суду (куди останній надійшов 18.01.2018 року).
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Таким чином на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчились строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 38 КУпАП, тому відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП справа підлягає закриттю.
На підставі наведеного, керуючись п.7 ст. 247, ст.ст. 268, 276-285, 289 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 про вчинення нею правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням передбачених ст. 38 КУпАП строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Шевчук В. В.