Ухвала від 06.02.2018 по справі 265/1060/18

Справа № 265/1060/18

Провадження № 2-а/265/133/18

УХВАЛА

06 лютого 2018 року місто Маріуполь

Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, ознайомившись із адміністративним позовом ОСОБА_2 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання поновити нарахування пенсії,

ВСТАНОВИВ:

02 лютого 2018 року на підставі ухвали Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 26 грудня 2017 року до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області за підсудністю надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання поновити нарахування пенсії. Зазначений позов надійшов до Жовтневого районного суду м.Маріуполя 21 грудня 2017 року.

Вивчивши матеріали адміністративного позову, приходжу до висновку про те, що справа не може бути призначена Орджонікідзевським районним судом міста Маріуполя Донецької області до розгляду, а адміністративний позов підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру встановлено судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року, в якій відповідна заява подається до суду, тобто 640 гривень.

Разом з тим, позивачем ОСОБА_2 не додано до позовної заяви документу про сплату судового збору.

При цьому, як вбачається з позовної заяви, додатком до неї додано заяву про звільнення від сплати судового збору, проте зазначена заява в матеріалах справи не міститься.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Аналізуючи вищевикладене вважаю, що позовна заява ОСОБА_2 підлягає залишенню без руху, оскільки позивачем не надано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 640 гривень.

Керуючись ст.ст. 161, 169 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України міста Маріуполя про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання поновити нарахування пенсії, залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені у мотивувальній частині ухвали недоліки позовної заяви в строк протягом десяти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.

Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу.

Ухвала суду в частині, що стосується визначення розміру судових витрат, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала складена 06 лютого 2018 року.

Суддя