,
Справа № 264/552/18
3/264/433/2018
12.02.2018 р. м. Маріуполь
Суддя Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, що надійшли з Кальміуського ВП ЦВП ГУНП України в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що не працює, зареєстрований та мешкає за адресою: Донецька область, м.Маріупоь, вул.25 квартал,1/5 - за ч.2 ст. 44 КУпАП,-
До Іллічівського районного суду м. Маріуполя з Кальміуського ВП ЦВП ГУНП України в Донецькій області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 44 КУпАП у відношенні ОСОБА_2
Згідно протоколу від 31 січня 2018 р. про адміністративне правопорушення, у ОСОБА_2 в ході обшуку за місцем проживання було виявлено та вилучено паперовий згорток з речовиною рослинного походження сіро-зеленого кольору з характерним запахом коноплі, яка згідно висновку експерта №1/12-1538від 22 грудня 2017 року є особливо небезпечним наркотичним засобом - канабісом, масою в перерахунку на суху речовину 0,034грамів, що є невеликим розміром, яку той зберігав для особистого вживання, без мети збуту. Таким чином, ОСОБА_2 незаконно зберігав наркотичний засіб без мети збуту в невеликих розмірах, що вчинив вдруге протягом року, чим скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст.44 ч.2 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до Кальміуського ВП ЦВП ГУНП України в Донецькій області, для належного оформлення, з наступних підстав.
Відповідного до вимог ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого дотримання законності.
Особа, яка скоїла правопорушення, відповідно до вимог ч.1 ст.8 КУпАП, підлягає відповідальності на підставі закону, діючого в час і по місцю здійснення правопорушення.
Відповідно до вимог ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.
Орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.278 КУпАП , вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
В обґрунтування скоєння ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 44 КУпАП до суду, надано протокол про адміністративне правопорушення від 31 січня 2018р., витяг з кримінального провадження, рапорт інспектора поліції, копії постанови про призначення групи прокурорів, доручення про проведення досудового розслідування, повідомлення про початок досудового розслідування, довідки з Маріупольського БТІ, витягу про реєстрацію нерухомого майна, акту голови КСН «Машинобудівник» від 08 листопада 2017 року, протоколу допиту свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, протоколу обшуку від 23 листопада 2017 року, постанови про призначення експертизи та висновки за результатами проведення експертизи, постанови про визначення речових доказів та передачу їх на зберігання, постанови про закриття кримінального провадження від 30 січня 2018 року, постанови суду від 30 жовтня 2017 року про притягнення ОСОБА_2А до адміністративної відповідальності за ст.44 КУпАП.
Разом з тим, ст.44 КУпАП складається з наступного: Незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Особа, що добровільно здала наркотичні засоби або психотропні речовини, які були у неї в невеликих розмірах і які вона виробила, виготовила, придбала, зберігала, перевозила, пересилала без мети збуту, звільняється від адміністративної відповідальності за дії, передбачені цією статтею.
Примітка. Невеликий розмір наркотичних засобів та психотропних речовин визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу.
Отже, виходячи із наведених норм, при складанні вказаного протоколу про адміністративне правопорушення, допущено помилку при зазначені кваліфікації вчиненого ОСОБА_2 правопорушення, оскільки ст.44 КУпАП не містить частини 2.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини ,що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстава для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З огляду на викладене, суд позбавлений можливості розглянути адміністративний матеріал по суті та постановити об'єктивне рішення.
Крім того, при розгляді матеріалу про адміністративне правопорушення суддя був позбавлений можливості ідентифікувати правопорушника, оскільки до матеріалів не додано жодного документу, який би посвідчував особу правопорушника.
За таких обставин, суд позбавлений можливості розглянути по суті даний адміністративний матеріал, та він підлягає поверненню до Кальміуського ВП ЦВП ГУНП України в Донецькій області на доопрацювання.
Керуючись ст. 7,9, 251,252, 278 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 44 КУпАП повернути до Кальміуського ВП ЦВП ГУНП України в Донецькій області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю. О. Матвєєва