Провадження 2-а/235/14/18
Справа №235/4946/17
7 лютого 2018 року м. Покровськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Хмельової С.М.,
за участю секретаря судового засідання Соловйової М.О.
розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій та бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
До Красноармійського міськрайонного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій та бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії. В обґрунтування заявлених вимог (з урахуванням збільшених позовних вимог) зазначив, що ним 5.04.2017 року подано заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». 19.05.2017 року було винесено рішення про відмову в призначенні пенсії.
Цим же рішенням було визначено, що загальний стаж роботи позивача складає 32 роки 04 місяці 08 днів, в тому числі стаж роботи на пільгових умовах за Списком № 2 склав 8 років 01 місяців, що не дає право на призначення пенсії на пільгових умовах. В обґрунтування свого рішення відповідач посилався на те, що згідно наданих довідок:
- ПАТ«Харцизький трубний завод» з 26.07.1979р. по 31.01.1980р. з 29.09.1980р. по 10.11.1981р. та з 31.12.1983р. по 19.06.1984р., на посаді - електрозварювальника труб на стані,
- ТОВ «Армлит - Донбасс» з 05.01.2005р. по 15.06.2007р. на посаді електрогазозварювальника,
- ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу» з 21.06.2007р. по 04.01.2016р. на
посаді електрогазозварювальника.
Згідно Витягів з ЄДР:
- «Харцизький трубний завод» ЄДРПОУ: 00191135, перереєстрований заадресою: Донецька обл., м. Маріуполь, пр-т Ілліча, буд. 54. корп. 4. але фактично перебуває на території тимчасово непідконтрольній українській владі;
- TOB «Армлит - Донбасе» ЄДРПОУ: 31649644, перереєстрований за адресою: м. Київ, вул. Костянтинівська, буд. 72, але фактично перебуває на території тимчасово непідконтрольній території України;
- ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу» ЄДРПОУ: 05508186, перереєстрований за адресою: м. Добропілля, вул. Київська, буд. І, але фактично перебуває на території тимчасово непідконтрольній території України.
Відповідач посилається на положення розпорядження Кабінету Міністрів України №1085-р від 07.11.2014 року про те, що м. Донецьк належить до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, для врахування зазначених періодів до пільгового стажу роботи немає підстав, так як довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії надано підприємствами, які знаходяться на території де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та згідно статті 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" від 15.04.2014 року №I207-V1I довідки є недійсними та не створюють правових наслідків.
З такою позицією відповідача позивач не погоджується.
Відповідно до абзацу 7 пункту 20 Постанови КМУ «Про затвердження порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Зокрема, згідно постанови Правління ПФУ № 26-1 від 05.1 1.2009 року «Про Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування органам ПФУ», № 25-2 від 03.12.2013 року «Про визнання такою, що втратила чинність, Постанови Правління ПФУ від 08.10.2010 року № 22-2», якими затверджувалися «Довідники кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства», встановлено код підстав для обліку спецстажу: за № ЗПЗО1ЗБ1. Працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці. - за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» і за результатами атестації робочих місць. Тобто, при здачі звітів страхувальником до органів ПФУ вказується, що страхові внески за працівника вносяться за професією за кодом ЗПЗОІЗБІ, що в свою чергу відповідає положенням п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
З огляду на викладене вище, відповідачем безпідставно не включено в повному обсязі до пільгового стажу періоди роботи у ПАТ «Харцизький трубний завод». ТОВ «Армлит - Донбасе» та ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбассу», врахуванням цього пільгового стажу дає право позивачу на призначення пільгової пенсії на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення».
З метою судового захисту порушених прав, відповідно до вимог статті 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №I058-IV від 09.07.2003 року позивач звертається з цим адміністративним позовом.
Законом України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року №1706-V1I передбачено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території
України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру (ст.1).
Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону (ч. 1. ст. 4.).
Позивачем отримана довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за №0000167128.
Законом України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року №1706-УІІ в ст. 7 передбачено, що для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на пенсійне забезпечення ... здійснюється відповідно до законодавства України. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Законом України від 09.07.2003 року №1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в ч.5. ст.45 встановлено, що «...Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії...».
Із змісту ч.З ст.23 Загальної Декларації прав людини, п.4 ч.І Європейської Соціальної хартії та ч.З ст.46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.
Згідно статей 1, 2 Закону України "Про пенсійне забезпечення" громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Цим Законом передбачено, що особам, які на день введення в дію цього Закону мають стаж на роботах із шкідливими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, мають право на пенсію на пільгових умовах, яка призначається відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством.
Пунктом «б» ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлено, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці. - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.
Відповідно до пункту 10 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383 «Про затвердження Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку.
Відповідно до ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пункту 1 «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 №637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Згідно з положеннями пункту 20 постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Для підтвердження трудового стажу приймаються лише ті відомості про період роботи, які внесені в довідки на підставі документів (п.24 Порядку підтвердження стажу).
Відповідно до пункту 4.7 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній подання та оформлення документів, право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію, з цією метою, органи Пенсійного фонду наділені виключною компетенцією щодо проведення перевірок обґрунтованості та підстав видачі документів, що подаються для призначення/перерахунку пенсії.
Відповідачем ніяк не враховано той факт, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а також те, що наявних у матеріалах справи письмових доказів, було цілком достатньо для всебічного, повного і об'єктивного розгляду заяви від 05.04.2017 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та прийняття законного та обґрунтованого рішення щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Позивач просить суд визнати протиправним і скасувати рішення Красноармійського об'єднаного Пенсійного фонду України Донецької області від 19.05.2017 року про відмову йому в призначенні пенсії. Зобов'язати Красноармійського об'єднаного Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до пільгового стажу наступні періоди його роботи: - з 26.07.1979р. по 31.01.1980рр., з 29.09.1980р. по 10.11.1981 р. та з 31.12.1983р. по 19.06.1984р., на посаді - електрозварювальника труб в ПАТ «Харцизький трубний завод»;з 05.01.2005р. по 15.06.2007р. на посаді - електрогазозварювальника в ТОВ «Армлит - Донбасс»; з 21.06.2007р. по 04.01.2016р, на посаді електрогазозварювальника в ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу» відповідно до пункту «б» ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області призначити та виплатити пенсію на пільгових умовах відповідно до пункту «б» ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 05.04.2017 року. Зобов'язати Красноармійське об'єднане Пенсійного фонду України Донецької області, зарахувати до пільгового стажу по Списку 2 період навчання в ТУ-4 м.Харцизька Донецької області з 01.09.1978 року по 20.07.1979 року, період військової служби з 21.11.1981 року по 01.12.1983року відповідно ЗУ 2636-1У від 02.06.2005року, період роботи з 14.07.1984 року по 13.01.1993 року на посаді електрогазозварювальника в об'єднанні Северовостокзолото Комсомольский ГЗК відповідно ЗУ «Про пенсійне забезпечення» стаття 100, та наказу Мінтруда від 18.11.2005року за номером 383.
Позивач надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує.
Відповідач - Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області в запереченнях на позов зазначив, що позивач претендує на призначення пенсії із зарахуванням до пільгового стажу періоди: навчання в ТУ-4 м. Харцизька Донецької області з 01.09.1978 по 20.07.1979 рік; період проходження військової служби з 21.11.1981 по 01.12.1983; період роботи на посаді електрогазозварювальника в об'єднанні Северовостокзолото Комсомольський ГЗК з 14.07.1984 по 13.01.1993 рік; на посаді електрогазозварювальника труб в ПАТ «Харцизький трубний завод» з 26.07.1979 по 31.01.1980, з 29.09.1980 по 10.11.1981, з 31.12.1983 по 19.06.1984; на посаді електрогазозварювальника в ТОВ «Армлит-Донбас» з 05.01.2005 по 15.06.2007 рік; на посаді електрогазозварювальника в ПАТ «ДТЕК Шахта «Комсомолець Донбасу» з 21.06.2007по 04.01.2016 рік.
Відповідно до п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці,- за списком № 2 виробництв, робіт професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: Чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які мають пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи - чоловікам.
Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (із змінами), який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 передбачено, у
тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.
У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до наданих документів страховий стаж ОСОБА_1 складає 32 роки 04 місяці 08 днів, в тому числі робота за списком №2 - 8 років 1 місяць 0 днів.
Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року №1085-р місто Харцизьк належить до населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не виконують свої повноваження.
Відповідно до постанови КМУ від 07.11.2014 р. №595 та розпорядження КМУ №1085-р від 07.11.2014 року на непідконтрольній українській владі території органи державної влади тимчасово не здійснюють в повному обсязі свої повноваження.
Згідно витягів ЄДР:
ПАТ «Харцизький трубний завод» (00191135), перереєстрований за адресою м. Маріуполь, пр.-т Ілліча, 54, а фактично перебуває на території тимчасово непідконтрольній українській владі;
ТОВ «Армлит-Донбасс» (31649644) перереєстровано за адресою м. Київ, вул. Костянтинівська, 72, а фактично перебуває на території тимчасово непідконтрольній український владі;
ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу» (05508186) перереєстрований за адресою м. Добропілля, вул. Київська. 1, а фактично перебуває на території тимчасово непідконтрольній українській владі.
Згідно Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 637 від 12.08.1993 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній у разі, коли установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Враховуючи вищевикладене, довідки, за період роботи з 26.07.1979 р. по 31.01.1980 р., з 29.09.1980 р. по 10.11.1981 р., та з 31.12.1983 р. по 19.06.1984 р. в ПАТ «Харцизький трубний завод», не можливо врахувати до пільгового стажу, оскільки по даному підприємству відсутні дані про пільговий стаж та проведення атестації робочих місць у відомостях по спецстажу реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а в трудовій книжці відсутні відомості що визначають право на пенсію на пільгових умовах.
Період роботи з 05.01.2005 року по 15.06.2007 року ТОВ «Армлит-Донбасс», зараховано до пільгового стажу частково, згідно відомостей по спецстажу в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, який складає 11 місяців і 27 днів.
Період роботи з 21.06.2007 р. по 04.01.2016 р. в ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу» зараховано до пільгового стажу частково, згідно довідки про пільговий характер роботи та з урахуванням відомостей по спецстажу в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування - 7років 1 місяць 3 дні. Періоди перебування у відпустках без збереження заробітної плати до пільгового стажу не зараховано, а саме: 1 день в червні 2008 р., 1 день в липні 2009 р., 1 день в червні 2010 р., 1 день в травні 2011 р., 1 день в червні 2012 р., 1 день в липні 2013 р., 2 дні в травні 2014 р., та період з 01.08.2014 р. по 04.01.2016 р.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» та абз. 2 п. 1 ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх сімей» час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на час призиву на строкову військову службу особа навчалась за фахом в професійно-технічному навчальному закладі та працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах.
Відповідно до записів у трудовій книжці до призиву на військову службу позивач працював на Харцизькому трубному заводі, але так як цей період роботи неможливо підтвердити первинними документами, період проходження військової служби не може бути зараховано до пільгового стажу.
Щодо зарахування періоду навчання позивача в ТУ-4 м. Харцизька Донецької області з 01.09.1978 по 20.07.1979 рік, то вимогами ст. 38 Закону України «Про професійно-технічну освіту» передбачено, що час навчання у професійно-технічному навчальному закладі зараховується до трудового стажу учня, слухача, у тому числі в безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців.
У даному випадку період навчання позивача не може бути зараховано до пільгового стажу, оскільки період його роботи на Харцизькому трубному заводі, після навчання, неможливо підтвердити.
Період роботи на посаді електрогазозварювальника в об'єднанні Северовостокзолото Комсомольський ГЗК з 14.07.1984 по 13.01.1993 рік неможливо зарахувати до пільгового стажу, так як позивач не надав до Пенсійного фонду довідки, підтверджуючі цей період роботи.
Відповідач просить відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» 15 грудня 2017 року почала діяти нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п. 10 ст.1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України від 03.10.2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частиною 1 ст. 12 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України,за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно п. 3 ч. 6 ст. 12 КАС України, оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг відноситься до справ незначної складності і підлягає розгляду в порядку спрощеного провадження.
Ухвалою суду від 28.12.2017 року продовжено судовий розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (без повідомлення сторін).
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України (в редакції Закону України від 3.10.2017р.) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Статтею 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Рішенням Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 19.05.2017 року відмовлено ОСОБА_1 в призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу за Списком №2. Відповідно до наданих документі страховий стаж складає 32 роки 4 місяці 8 днів, в тому числі робота за Списком №2 - 8 років 1 місяць 0 днів.
Відповідач не взяв до уваги довідки, за період роботи з 26.07.1979 р. по 31.01.1980 р., з 29.09.1980 р. по 10.11.1981 р., та з 31.12.1983 р. по 19.06.1984 р. в ПАТ «Харцизький трубний завод», оскільки по даному підприємству відсутні дані про пільговий стаж та проведення атестації робочих місць у відомостях по спецстажу реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах.
Період роботи з 05.01.2005 року по 15.06.2007 року ТОВ «Армлит-Донбасс», зараховано до пільгового стажу частково, згідно відомостей по спецстажу в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, який складає 11 місяців і 27 днів.
Період роботи з 21.06.2007 р. по 04.01.2016 р. в ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу» зараховано до пільгового стажу частково, згідно довідки про пільговий характер роботи та з урахуванням відомостей по спецстажу в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування - 7років 1 місяць 3 дні. Періоди перебування у відпустках без збереження заробітної плати до пільгового стажу не зараховано, а саме: 1 день в червні 2008 р., 1 день в липні 2009 р., 1 день в червні 2010 р., 1 день в травні 2011 р., 1 день в червні 2012 р., 1 день в липні 2013 р., 2 дні в травні 2014 р., та період з 01.08.2014 р. по 04.01.2016 р. (а.с.25-29).
Відповідно до записів у трудовій книжці ОСОБА_1 в період з 01.09.1978р. по 20.07.1979р. він навчався у технічному училищі №4 м. Харцизськ за спеціальністю електрозварник труб на стані, атестат № 5497 від 20.07.1979р.
Період навчання ОСОБА_1, крім запису у трудовій книжці, підтверджується атестатом (а.с.35).
26.07.1979 року ОСОБА_1 прийнято до Харцизського трубного заводу електрозварником труб на сталі 2 розряду трубозварочного цеху. 10.11.1981 року звільнено у зв'язку з призовом на військову службу, п. 3 ст. 36 КЗпП України. В період роботи на даному підприємстві не зараховується до загального та неприривного стажу період з 01.02.80р. по 28.09.1980р.
ОСОБА_1 перебував на військовій службі в період з 21.11.1981р. по 1 грудня 1983 р., що, крім запису в трудовій книжці, підтверджується військовим квитком (а.с.38).
31.12.1983 року ОСОБА_1 прийнято до трубозварочного цеху №4 Харцизського трубного заводу електрозварником труб на стані 2 розряду. 19.06.1984р. звільнений за власним бажанням у зв'язку з виїздом до Магаданської області.
Період роботи на Харцизському трубному заводі ОСОБА_1, крім записів у трудовій книжці, підтверджується довідкою від 6.12.2016року, яка видана ПАТ «Харцизський трубний завод». Згідно з даною довідкою у період:
з 26.07.1979р. по 31.01.1980р. позивач працював електрозварником труб на стані трубозварного цеху №1 та користувався правом на пільгове пенсійне забезпечення за Списком 2. З повним робочим днем в шкідливих умовах праці - 0 років 6 місяців 5 днів;
з 29.09.1980р. по 10.11.1981р. позивач працював електрозварником труб на стані трубозварного цеху №1 та користувався правом на пільгове пенсійне забезпечення за Списком 2. З повним робочим днем в шкідливих умовах праці - 1 рік 1 місяць 11 днів;
з 31.12.1983р. по 19.06.1984р. позивач працював електрозварником труб на стані трубозварного цеху №1 та користувався правом на пільгове пенсійне забезпечення за Списком 2. З повним робочим днем в шкідливих умовах праці - 0 рік 5 місяців 18 днів.
Підставою для видачі довідки є особові картки, накази по заводу, розпорядження по цеху, штатний розклад, відомості по заробітній платі (а.с.30).
05.01.2005р. ОСОБА_1 прийнято електрогазозварником 5 розряду до ТОВ «Армлит - Донбасс». 01.09.2005р. поновлено 6-й розряд. 15.06.2007р. звільнено за власним бажанням.
21.06.2007р. ОСОБА_1 прийнято електрогазозварником 5 розряду до ПАТ «ДТЕК Шахта «Комсомолець Донбасу». 04.01.2016 року - звільнений за власним бажанням.
Крім записів в трудовій книжці, період роботи у «ДТЕК Шахта «Комсомолець Донбасу» підтверджується довідкою від 20.10.2016 року, яка уточнює особливий характер роботи або умови, необхідні для призначення пільгової пенсії. У довідці зазначено, що ОСОБА_1 з 21.06.2007р. по 04.01.2016р. працював ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу» електрозварником з повним робочим днем, що передбачено Списком 2 (а.с.61).
Індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК5 підтверджують, що ОСОБА_1 працював у ТОВ «Армлит - Донбасс» та ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбассу» (а.с.73-82).
Згідно п.2 Розділу ХУ «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовам праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до п. «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне страхування» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи,працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а в разі відсутності її чи відповідних записів у ній наявність трудового стажу підтверджується в Порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженому постановою КМУ № 637 від 12.08.1993р., у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Трудова книжка ОСОБА_1 оформлена належним чином.
Суд враховує правову позицію Вищого адміністративного суду України, який при розгляді аналогічних справ за № К/800/40969/13 від 13 березня 2014 року та № К/800/27262/13 від 19 червня 2014 року зазначив, що відсутність у позивача уточнюючої довідки про характер роботи та характеристики виконуваної роботи за наявності належним чином оформленої трудової книжки та усіх додаткових документів не спростовує наявності у працівника пільгового стажу роботи, що дає право виходу на пенсію на пільгових умовах.
Частина 3 статті 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.
Суд не має сумнівів в достовірності змісту довідок, які надані підприємствами, де працював позивач. Як вбачається зі змісту довідок та записів в трудовій книжці - періоди роботи, номера наказів за якими позивач приймався на роботу, професія (посада), за якою позивач працював у спірні періоди, не мають розбіжностей. Відповідачем не спростовані відомості, які зазначені в довідках.
З практики Європейського суду витікає наступне: в національному праві має бути передбачено засіб правового захисту від довільних втручань органів державної влади в права, гарантовані Конвенцією. Будь-яка законна підстава для здійснення дискреційних повноважень може створити юридичну невизначеність, що є несумісною з принципом верховенства права без чіткого визначення обставин, за яких компетентні органи здійснюють такі повноваження, або, навіть, спотворити саму суть права. Отже, законом повинно з достатньою чіткістю бути визначено межі дискреції та порядок її здійснення, з урахуванням легітимної мети певного заходу, аби убезпечити особі адекватний захист від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Конкретна норма закону повинна містити досить чіткі положення про рамки і характер здійснення відповідних дискреційних повноважень, наданих органам державної влади. У разі, якщо ж закон не має достатньої чіткості, повинен спрацьовувати принцип верховенства права.
При вирішенні заяви позивача про призначення пенсії відповідач повинен був керуватися принципом верховенства права (ст. 6 КАС України), відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Враховуючи викладене, суд вважає, що періоди роботи позивача з 26.07.1979р. по 31.01.1980рр., з 29.09.1980р. по 10.11.1981 р., з 31.12.1983р. по 19.06.1984р., на посаді - електрозварювальника труб в ПАТ «Харцизький трубний завод»; з 05.01.2005р. по 15.06.2007р. на посаді - електрогазозварювальника в ТОВ «Армлит - Донбасс»; з 21.06.2007р. по 04.01.2016р, на посаді електрогазозварювальника в ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу» підлягають зарахуванню до пільгового стажу роботи, оскільки підтверджені записами у трудовій книжці та відповідними довідками.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про загальний військовий обов'язок i військову службу» та статті 8 Закону України «Про соціальний i правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що час проходження військової служби зараховується громадянам до загального трудового стажу, до стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Відповідно до п. «к» п. 109 розділу VIII постанови Ради міністрів СРСР № 590 від 03.08.1972 року (яка діяла на момент призову позивача до лав Радянської Армії), крім роботи в якості робітника або службовця до загального стаж роботи зараховується також служба в складі Збройних Сил СРСР і перебування в партизанських загонах; служба у військах і органах ВЧК, ОГПУ, НКВД, НКГБ, МГБ, Комітету державної безпеки при Раді Міністрів СРСР, Міністерства охорони громадського порядку СРСР, міністерств охорони громадського порядку союзних республік, Міністерства внутрішніх справ СРСР, міністерств внутрішніх справ союзних республік; служба в органах міліції. Перебування військовослужбовця в полоні зараховується до стажу роботи в встановленому порядку.
Частиною 3 п. 109 розділу VIII постанови Ради міністрів СРСР № 590 від 03.08.1972 року (яка діяла на момент призову позивача до лав Радянської Армії) передбачено, що при призначенні на пільгових умовах або в пільгових розмірах пенсій по старості та інвалідності робітникам і службовцям, які працювали на підземних роботах, на роботах з шкідливими умовами праці та в гарячих цехах і на інших роботах з важкими умовами праці (підпункти «а» і «б» пункту 16), і пенсій у зв'язку з втратою годувальника їх сім'ям, а також пенсій по старості робітницям підприємств текстильної промисловості (підпункт "в" пункту 16) періоди, зазначені в підпунктах «к» і «л», прирівнюються за вибором особи яка звернулась за призначенням пенсії або до роботи, яка передувала даного періоду, або до роботи, яка слідувала за закінченням цього періоду. Період, зазначений у підпункті «з», прирівнюється до роботи, яка слідувала за закінченням цього періоду.
Рішенням ЄСПЛ від 14.10.2010 у справі «Щокін проти України» визначено концепцію якості закону, зокрема з вимогою, щоб він був доступним для заінтересованих осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні. Відсутність у національному законодавстві необхідної чіткості й точності порушує вимогу «якості закону». В разі коли національне законодавство припустило неоднозначне або множинне тлумачення прав та обов'язків осіб, національні органи зобов'язані застосувати найбільш сприятливий для осіб підхід. Тобто вирішення колізій у законодавстві завжди тлумачиться на користь особи.
Таким чином, оскільки в період військової служби позивача діяла постанова Ради міністрів СРСР № 590 від 03.08.1972 року, яка надавала право особи на зарахування періоду військової служби у лавах Збройних сил СРСР з 21.11.1981р. по 1 грудня 1983 р. в збройних силах СРСР до роботи, яка передувала даному періоду, або до роботи, яка слідувала за закінченням цього періоду. Як до служби в армії такі після позивач працював на Харцизському трубному заводі електрозварником труб на стані 2 розряду. Тому суд вважає за потрібне зобов'язати відповідача зарахувати період строкової військової служби позивача до страхового та пільгового стажу роботи.
Згідно ч.1 ст.38 Закону України «Про професійно-технічну освіту» час навчання професійно-технічному навчальному закладі зараховується до трудового стажу учня, слухача, у тому числі в безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за здобутою професією не перевищує трьох місяців.
ОСОБА_1 в період з 01.09.1978р. по 20.07.1979р. навчався у технічному училищі №4 м. Харцизськ за спеціальністю електрозварник труб на стані, атестат № 5497 від 20.07.1979р. Період навчання ОСОБА_1, крім запису у трудовій книжці, підтверджується атестатом. 26.07.1979 року ОСОБА_1 прийнято до Харцизського трубного заводу електрозварником труб на стані 2 розряду трубозварочного цеху. Оскільки технічне училище позивач закінчив 20.07.1979р., на роботу за здобутою професією його прийнято через шість днів, період навчання підлягає зарахуванню до пільгового стажу.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання зарахування до пільгового стажу по періоду роботи з 14.07.1984 року по 13.01.1993 року на посаді електрогазозварювальника в об'єднанні Северовостокзолото Комсомольский ГЗК, суд зазначає наступне.
Період роботи з 14.07.1984 року по 13.01.1993 року на посаді електрогазозварювальника в об'єднанні Северовостокзолото Комсомольский ГЗК підтверджується записами у трудовій книжці позивача. Також позивачем до позову надано копію архівної довідки від 27.05.2008р. (а.с.31), копії трудових угод від 25.09.1984р. (а.с.32), копію угоди про продовження трудової угоди (а.с.33), проте ці документи не були предметом розгляду при вирішенні питання про призначення пенсії, оскільки, як вбачається з рішення про відмову в призначенні пенсії від 19.05.2017 року, не надавались до пенсійного органу.
Відповідно до п. 4 ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058 -ІV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген, зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.
Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року N 148 "Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року "Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі".
За приписами наведеної норми (в редакції Закону N 32-V від 26.07.2006) пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.
Також, згідно роз'яснень Пенсійного фонду України від 07 травня 2004 року № 4397/03 щодо обчислення стажу особам, які працювали в районах Крайньої Півночі, підставою для пільгового обчислення стажу можуть бути не тільки письмові трудові договори, а і будь які інші документи, що стверджують поширення на особу пільг, передбачених Указами Президії Верховної Ради СРСР.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що відсутні підстави для визнання дій відповідача протиправними щодо не зарахування цього періоду до пільгового стажу, оскільки рішення пенсійним органом не приймалось. Це не позбавляє права позивача звернутись до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з необхідними документи, в свою чергу відповідач зобов'язаний розглянути подані документи та за результатами прийняти рішення з дотриманням приписів викладених у ч. 2 статті 2 КАС України.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову, суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
У випадку, коли закон встановлює повноваження суб'єкта публічної влади в імперативній формі, тобто його діяльність чітко визначена законом, то суд зобов'язує відповідача прийняти конкретне рішення чи вчинити певну дію. У випадку, коли ж суб'єкт наділений дискреційними повноваженнями, то суд може лише вказати на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення (дій), та зазначити норму закону яку відповідач повинен застосувати при вчиненні дії (прийнятті рішення) з урахуванням встановлених судом обставин, оскільки адміністративний суд не вправі перебирати на себе повноваження суб'єкта публічної адміністрації, реалізуючи за нього процедурні дії, ухвалювати рішення чи проводити адміністративну процедуру. Таке втручання може мати місце лише у випадку, якщо судом буде встановлено, що в адміністративній процедурі фізична (юридична) особа виконала всі приписи закону, а суб'єкт владних повноважень у відповідь необґрунтовано й незаконно не вчинив належну дію чи не ухвалив необхідне рішення.
Тобто, призначення пенсії є дискреційним повноваженням пенсійного органу.
У такому випадку, суд може лише зобов'язати пенсійний орган повторно розглянути заяву про призначення пенсії, вказавши на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення.
Таким чином, суд вважає такими, що не підлягають задоволенню позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача призначити позивачу пенсію, оскільки це є повноваженнями Пенсійного фонду України.
Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі вищевикладеного суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 3, 19, 22, 55 Конституції України, ст. ст. 9, 72-77, 94, 139, 241-246, 250, 251, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про пенсійне забезпечення», суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій та бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, задовольнити частково.
Визнати протиправним і скасувати рішення Красноармійського об'єднаного Пенсійного фонду України Донецької області від 19.05.2017 року про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії.
Зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до пільгового стажу роботи ОСОБА_1 наступні періоди його роботи: - з 26.07.1979р. по 31.01.1980р., з 29.09.1980р. по 10.11.1981 р. та з 31.12.1983р. по 19.06.1984р., на посаді - електрозварювальника труб в ПАТ «Харцизький трубний завод»;з 05.01.2005р. по 15.06.2007р. на посаді - електрогазозварювальника в ТОВ «Армлит - Донбасс»; з 21.06.2007р. по 04.01.2016р, на посаді електрогазозварювальника в ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу» відповідно до пункту «б» ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Зобов'язати Красноармійське об'єднане Пенсійного фонду України Донецької області, зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_1 період навчання в ТУ-4 м.Харцизька Донецької області з 01.09.1978 року по 20.07.1979 року, період військової служби з 21.11.1981 року по 01.12.1983 року.
Зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 5 квітня 2017 року з урахуванням до пільгового стажу роботи періодів: з 26.07.1979р. по 31.01.1980р., з 29.09.1980р. по 10.11.1981 р. та з 31.12.1983р. по 19.06.1984р., на посаді - електрозварювальника труб в ПАТ «Харцизький трубний завод»;з 05.01.2005р. по 15.06.2007р. на посаді - електрогазозварювальника в ТОВ «Армлит - Донбасс»; з 21.06.2007р. по 04.01.2016р, на посаді електрогазозварювальника в ПАТ «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу»; періоду навчання в ТУ-4 м.Харцизька Донецької області з 01.09.1978 року по 20.07.1979 року, періоду проходження військової служби з 21.11.1981 року по 01.12.1983 року.
Зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області прийняти рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 5 квітня 2017 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, код ЄДРПОУ 37869345, на користь ОСОБА_1 понесені ним судові витрати у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обовязки, до Донецького апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 КАС України.
Повний текст рішення виготовлено 7.02.2018 року.
Суддя