Справа № 2-3214/10
Провадження № 6/727/21/18
08 лютого 2018 року. Шевченківський районний суд м. Чернівців в складі:
головуючого судді - Мамчина П.І.
при секретарі - Єнекюк Т.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці справу за заявою за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та гарантія» про поновлення строку пред*явлення виконавчого листа до виконання, -
ОСОБА_1 «Фінансова компанія «Довіра та гарантія» звернулася до суду із заявою про поновлення строку пред*явлення виконавчого листа до виконання. В заяві посилається на те, що ухвалою Шевченківського районного суду міста Чернівці від 08.12.1017 року по справі №2-3214/10 задоволено заяву ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія» та замінено сторону виконавчого провадження стягувача ПАТ «ОСОБА_2 Аваль» на ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія». Строк пред'явлення до виконання виконавчого листа по справі №2-3214/10 сплинув до того часу, коли судом була постановлена ухвала про заміну сторони виконавчого провадження стягувача - на ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія», у зв'язку із чим новим стягувачем пропущений строк для пред'явлення судового наказу до виконання, а причини такого пропуску є поважними.
Просить поновити строк пред*явлення до виконання виконавчого листа по справі №2-3214/10 про стягнення з ОСОБА_3 на користь ПАТ «ОСОБА_2 Аваль» заборгованості за кредитним договором та судових витрат.
В судове засідання представник заявника ОСОБА_1 «Фінансова компанія «Довіра та гарантія» не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про день, час та місце розгляду справи, а тому суд вважає можливим розглянути справу у його відсутності, оскільки його неявка відповідно до ст. 433 ч.3 ЦПК України не є перешкодою для вирішення питання про поновлення пропущеного строку.
Суд, дослідивши письмові докази, вважає, що заява підлягає задооленню.
Судом встановлено, що рішенням ухвалою Шевченківського районного суду міста Чернівці від 08.12.1017 року по справі №2-3214/10 задоволено заяву ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія» та замінено сторону виконавчого провадження стягувача ПАТ «ОСОБА_2 Аваль» на ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія». Строк пред'явлення до виконання виконавчого листа по справі №2-3214/10 сплинув до того часу, коли судом була постановлена ухвала про заміну сторони виконавчого провадження стягувача - на ТОВ «ФК «Довіра та Гарантія», у зв'язку із чим новим стягувачем пропущений строк для пред'явлення судового наказу до виконання.
Відповідно до норм ст.431 ЦПК України, виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції. Якщо судове рішення прийнято на користь декількох позивачів або проти декількох відповідачів, або якщо виконання повинно бути проведено в різних місцях чи рішенням передбачено вчинення кількох дій, видаються декілька виконавчих листів, у яких зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати судове рішення, або зазначається, що обов'язок чи право стягнення є солідарним.
Пунктом 7 ч.1 ст.4 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у виконавчому документі зазначаються строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Згідно п.1 ч.4 ст.12 Закону України «Про виконавче провадження», строки пред'явлення виконавчого документа до виконання перериваються пред'явленням виконавчого документа до виконання.
Вимоги ст.433 ЦПК України передбачають поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання, а саме: у разі пропуску строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції і розглядається в судовому засіданні з повідомленням сторін, які беруть участь у справі. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про поновлення пропущеного строку.
Аналізуючи досліджені по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що строк пред'явлення до виконання виконавчого листа по цивільній справі №2-1417/2011 був пропущений з незалежних від стягувача ТОВ «ФК «Довіра та гарантія» причин.
Статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про поважність причин пропуску строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання, а також оскільки рішення суду є обов'язковим для виконання та не виконане на даний час, а тому вважає за можливе поновити заявнику цей строк.
Керуючись ст.ст.431-433 ЦПК України, суд, -
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та гарантія» про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання задовольнити.
Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та гарантія» строк для пред'явлення виконавчого документу - виконавчого листа по справі №2-3214/10 про стягнення з ОСОБА_3 на користь ПАТ «ОСОБА_2 Аваль» заборгованості за кредитним договором.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до апеляційного суду Чернівецької області. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: