Справа № 761/41476/17
Провадження № 3/761/137/2018
18 січня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мальцев Дмитро Олександрович, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в м.Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ст. 130 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, серія БД № 116825, 08.11.2017 о 03 год. 05 хв. в м. Києві по вул. Мельникова, 93, водій ОСОБА_1 керував автомобілем «Lexus RX», д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, нестійка хода. Огляд на стан сп'яніння у встановленому порядку проводився у лікаря нарколога за адресою: м. Київ, вул. Визволителів, 6.
Вказаними діями водій ОСОБА_1 порушив п. 2.9а ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП України.
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 пояснив, що протокол складено з порушеннями, зокрема, в протоколі не вказані свідки, а надані сторонніми особами ОСОБА_3 та ОСОБА_4 пояснення не є належними доказами по справі. Крім того, з пояснень останніх вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проходження на стан сп'яніння, що суперечить рапорту інспектора УПП Щербини М.С., з якого вбачається, що ОСОБА_1 виявив бажання пройти медичний огляд у лікаря-нарколога. Також містяться суперечності щодо часу вчинення адміністративного правопорушення, зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено час вчинення 03 год. 05 хв., в той час коли в постанові про адміністративне затримання зазначено 03 год. 02 хв., тобто до скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП. Крім того, Висновок щодо результатів медичного огляду ОСОБА_1 складений з порушеннями норм чинного законодавства.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що справа підлягає направленню до Управління патрульної поліції в м.Києві для дооформлення, з наступних підстав.
Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, утворює склад правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Разом з тим, згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Як вбачається з матеріалів справи, протокол складений з порушеннями ст. 256 КУпАП, а саме графа «Свідки чи потерпілі» не заповнена інспектором патрульної поліції, в той час коли відповідно до матеріалів справи надані пояснення двох осіб ОСОБА_4 та ОСОБА_3 як свідків щодо відмови ОСОБА_1 про від проходження огляду на стан сп'яніння за допомогою приладу «Драгер».
Тобто вказані докази суперечать протоколу про адміністративне правопорушення.
Крім того, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 08.11.2017 БД № 116825, час вчинення правопорушення зазначено 03 год. 05 хв. З рапорту інспектора патрульної поліції вбачається, що протокол про адміністративне затримання складено вже після того, як працівниками поліції було зупинено автомобіль ОСОБА_1 та запропоновано проходження огляду на стан сп'яніння. Разом з тим, як вбачається із протоколу КИ № 012207 про адміністративне затримання, час вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП зазначений 03 год. 02 хв. При цьому, вбачається, що до протоколу вносились виправлення кульковою ручкою чорного кольору, а саме виправлено час вчинення правопорушення з «03 год. 02 хв.» на «03 год. 22 хв.». Вказане виправлення не застережено підписом працівника патрульною поліції, а відтак суд приходить до висновку, що матеріали, додані до протоколу суперечать протоколу про адміністративне правопорушення від 08.11.2017 серії БД № 116825.
Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
За таких обставин, суд позбавлений можливості повно й об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та прийняти законне й обґрунтоване рішення, тому справа підлягає поверненню для належного оформлення, в ході якого необхідно усунути зазначені недоліки.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 130, 253, 256, 278, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - повернути Управлінню патрульної поліції в м.Києві - для належного оформлення і доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: