Рішення від 06.02.2018 по справі 756/15829/16-а

06.02.2018 Справа № 756/15829/16-а

Номер справи 756/15829/16-а

Номер провадження 2-а/756/13/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2018 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Яценко Н.О.,

за участі секретаря - Хоменко І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Управління з координації та контролю за виплатою пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 07.12.2016 року звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить визнати дії відповідача неправомірними щодо недоплати пенсії позивачу та зобов'язати відповідача Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити відповідний перерахунок невиплаченої суми пенсії, починаючи з моменту утримання 15% із пенсії ОСОБА_1 та зобов'язати нараховувати та сплачувати ОСОБА_1 пенсію в повному обсязі (100% замість 85%) з моменту набрання даним рішенням законної сили.

В обґрунтування своїх вимог зазначив, що він перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком.

З серпня 2015 року відповідачем на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII, яким був встановлений особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, було обмежено виплату позивачу пенсії на 15 відсотків від раніше призначеного її розміру.

Позивач наголошує, що він на час призначення пенсії працював та продовжує працювати на посаді в Департаменті забезпечення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, а також на підставі пункту 3 розділу III (Прикінцеві положення) Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-УІІІ до нього не застосовується обмеження щодо виплати пенсії.

Посада, на якій зараз перебуває позивач, є штатною посадою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та утримується за рахунок коштів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав наведених у позовній заяві.

Представник відповідача Центрального об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві у судове засідання не з'явилася, про час та місце повідомлялася належним чином повторно подала клопотання про відкладення судового розгляду.

Представник Управління з координації та контролю за виплатою пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві у судове засідання не з'явився, про час та місце повідомлявся належним чином. Суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі відповідачів.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Центральному об'єднаному Управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві (відповідач) та отримує пенсію за віком.

27 березня 2015 року позивач звернувся до відповідача та надав відповідну довідку Департаменту забезпечення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України про те, що він дійсно працює в Департаменті забезпечення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, який входить до загальної структури та чисельності Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України з проханням здійснити перерахунок його пенсії, не застосовувати неправомірне обмеження щодо виплати пенсії.

Листом від 05.06.2015 відповідач відмовив позивачу в перерахунку пенсії, посилаючись на відсутність підстав такого перерахунку.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності тощо.

Позивач працює на посаді коменданта в Департаменті забезпечення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України з 01.08.2009 (а.с.68).

Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України» Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України має структуру, яку складають центральний орган виконавчої влади, територіальні органи центрального органу виконавчої влади, територіальні підрозділи, Головне управління та підрозділи урядового фельд'єгерського зв'язку, навчальні, охорони здоров'я, санаторно-курортні та інші заклади, науково-дослідні, науково-виробничі та інші установи і організації.

У відповідності до Положення про Департамент забезпечення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, затвердженого наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації і України від 15.08.2013 № 434 (зі змінами), Департамент є закладом Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (а.с.68).

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЗУ «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України» до особового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України належать військовослужбовці, державні службовці та інші працівники.

На підставі пункту 3 розділу III (Прикінцеві положення) Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-УІІІ обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду до пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які перебувають зокрема на посадах в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Відповідно до ч. 2 ст. 46 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії, стипендії, заробітна плата та інші.

Таким чином, суд дійшов висновку, що викладені у позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та відповідно такими, що підлягають задоволенню, оскільки обмеження щодо виплати пенсії не застосовуються до посади, яку займає позивач, тому суд вбачає необхідним задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, визнавши дії неправомірними Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо недоплати пенсії ОСОБА_1 та зобов'язати Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити відповідний перерахунок невиплаченої суми пенсії, починаючи з моменту утримання 15 % із пенсії ОСОБА_1 та зобов'язати Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві нараховувати та сплачувати ОСОБА_1 пенсію в повному обсязі (100 % замість 85 %) з моменту набрання даним рішенням законної сили.

Керуючись ст. ст. 5, 11 ЗУ «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України», ст. 2 ЗУ «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати», ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»; та керуючись ст. ст. 2, 6-14, 77, 139, 242-246, 255 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ - 40376133) щодо недоплати пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ - 40376133) здійснити відповідний перерахунок невиплаченої суми пенсії, починаючи з моменту утримання 15% із пенсії ОСОБА_1 та зобов'язати Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ - 40376133) нараховувати та сплачувати ОСОБА_1 пенсію в повному обсязі (100% замість 85%) з моменту набрання даним рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд м. Києва.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст виготовлено 06 лютого 2018 року.

Суддя: