Справа №705/581/18
3/705/373/18
08 лютого 2018 року місто Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Корман О.В., вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, складений за ст.197 КУпАП відносно ОСОБА_1, та додані до нього матеріали,
До Уманського міськрайонного суду Черкаської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений за ст.197 КУпАП відносно ОСОБА_1. У протоколі зазначено, що ОСОБА_1 порушив вимоги ч.1 ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», а саме: проживання без реєстрації.
Вивченням протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів, суддя встановив, що протокол не відповідає вимогам статті 256 КУпАП. Крім того, відсутні документи, які підтверджують повноваження особи, якою складено протокол, на складання протоколів за ст.197 КУпАП.
У відповідності із вимогами статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У протоколі про адміністративне правопорушення, що надійшов до суду, не зазначені час та місце вчинення адміністративного правопорушення, що впливає на визначення строків накладення адміністративного стягнення. Якщо правопорушення мало триваючий характер, повинен був зазначений період часу, упродовж якого тривало правопорушення. В такому випадку повинні бути надані відповідні докази згідно вимог статті 251 КУпАП.
Згідно абзацу 1 п.2 ст.255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в ст.ст.218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення за ст.197 КУпАП мають право складати посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад. До протоколу не додано документи, з яких би вбачалось що адміністратора Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Уманської міської ради було уповноважено виконавчим комітетом Уманської міської ради на складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені ст.197 КУпАП.
У зв'язку з наведеним вище протокол про адміністративне правопорушення з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню для дооформлення.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст.251, 256 КУпАП, суддя
Протокол про адміністративне правопорушення, складений за ст.197 КУпАП відносно ОСОБА_1, та додані до нього матеріали повернути до виконавчого комітету Уманської міської ради для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Корман