Ухвала від 06.02.2018 по справі 815/434/18

Справа № 815/434/18

УХВАЛА

06 лютого 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Радчук А.А., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Відділу Держгеокадастру у Лиманському районі Одеської області, ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор» про визнання протиправними дії, скасування реєстраційних дій,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Відділу Держгеокадастру у Лиманському районі Одеської області, ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор» про визнання протиправними дії державного кадастрового реєстратора Відділу Держгеокадастру у Лиманському районі Одеської області про внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру відносно земельних ділянок за кадастровими номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 та скасування реєстраційних дій (запису) державного кадастрового реєстратора Відділу Держгеокадастру у Лиманському районі Одеської області про внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру відносно земельних ділянок за кадастровими номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2.

Згідно п.п. ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши зміст позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суддя встановив наявність підстав для залишення позову без руху.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень;

4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;

10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт;

11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В порушення вимог ч. 5 ст. 160 КАС України позивачем не зазначено офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідачів; позивачем не зазначено код ЄДРПОУ відповідачів та реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача; позивачем не зазначено власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.

Позовна заява подна представником позивача ОСОБА_3, проте у тексті позовної заяви не зазначено жодних відомостей стосовно представника позивача.

Крім того, у позовній заяві зазначено 3 відповідачі проте позовні вимоги заявлені лише до Відділу Держгеокадастру у Лиманському районі Одеської області.

Таким чином в порушення вимог п.4 ч. 5 ст. 160 КАС України, позивачем не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В тексті позовної заяви позивач зазначає, що 22.08.2017 року на його адресу надійшов лист №05-11/2344, що межі земельної ділянки не відповідають межам, зазначеним в державному акті, проте позивачем не надано до суду зазначеного листа.

Крім того, в тексті позовної заяви позивач зазначає, що 03.10.2005 року було здійснено державну реєстрацію земельної ділянки, на підставі технічної документації, розробленої Виробничо-комерційною фірмою «Стелхен» та внесені відповідні дані до ДЗК.

Проте, як вбачається зі змісту витягів з державного земельного кадастру про земельну ділянку, наданих разом з позовною заявою, державну реєстрацію земельної ділянки 03.10.2005 було здійснено на підставі технічної документації, розробленої ТОВ «Вектор».

При цьому технічної документації, розробленої Виробничо-комерційною фірмою «Стелхен» позивачем до суду не надано.

Крім того, суд звертає увагу позивача на той факт, що відповідно до ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах.

Відповідно до ст. 4 КАС України, у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи;

позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду;

відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача;

На підставі викладеного, суд зазначає що ОСОБА_2 та Товариство з обмеженою відповідальністю «Вектор» не є суб'єктами владних повноважень та не здійснюють жодних публічно-владних управлінських функцій, у зв'язку з чим зазначені особи не можуть бути відповідачами у розумінні КАС України в межах даного адміністративного позову.

Крім того, від позивача також надійшла заява про вжиття заходів забезпечення позову, проте відповідно до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України №14 від 29.09.2016 року, до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі суддя не має права вчиняти будь-які дії щодо підготовки справи до судового розгляду, зокрема забезпечувати позов, проводити попереднє судове засідання тощо.

Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків позовної заяви.

Недоліки позову необхідно усунути шляхом оформлення адміністративного позову у відповідності до вимог ст. 160, 161 КАС України, усунувши протиріччя наявні у тексті позовної заяві, про які зазначено судом у тексті даної ухвали.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Відділу Держгеокадастру у Лиманському районі Одеської області, ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю «Вектор» про визнання протиправними дії, скасування реєстраційних дій - залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в десятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 5 ст. 169 КАС України, позов буде повернутий позивачу.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.256 КАС України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.А. Радчук