Постанова від 06.02.2018 по справі 288/134/18

Справа № 288/134/18

Провадження № 3/288/70/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2018 року смт. Попільня

Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області Рудник М.І., з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, прокурора Юзопольського С.В., правопорушника ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований та житель ІНФОРМАЦІЯ_3,

місце роботи: СВП «Майстер» - директор,

за частиною першою статті 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 29 від 15 січня 2018 року, ОСОБА_2 являючись у період з 17.11.2015 року по даний час депутатом Попільнянської районної ради, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.

Так, на підставі виборів депутатів Попільнянської районної ради, які відбулись в листопада 2015 року та визнання їх повноважень, ОСОБА_2, обрано депутатом Попільнянської районної ради Житомирської області.

Приписами статті 3 Закону визнано коло осіб, на яких поширює свою дію даний Закон, зокрема підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Отже, ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» внесено зміни до розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», який доповнено пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1.перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

- щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

2.другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік тільки 29.07.2017 року, тобто несвоєчасно.

З приводу несвоєчасності подачі електронної декларації ОСОБА_2 пояснив, що постійно знаходиться у відрядженнях, пов'язаних з діяльність підприємства та дізнався про необхідність подання декларації лише в кінці травня 2017 року, після цього отримав електронний цифровий підпис в м. Києві лише 26.06.2017 року та збирав необхідні дані для заповнення та подачі декларації.

З приводу вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією ОСОБА_2 свою вину визнає повністю.

Листом НАЗК від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 зазначено, що дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.

У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином депутат Попільнянської районної ради Житомирської області, ОСОБА_2, який 29.07.2017 року здійснив подачу електронної декларації, що є вчиненням адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Протокол про адміністративне правопорушення надійшов до суду 30 січня 2018 року та призначений до розгляду в строки визначені ст. 277 КУпАП.

В судовому засіданні особа, що притягується до адміністративної відповідальності винність в скоєному правопорушенні, передбаченому частиною 1 статті 172-6 КУпАП, визнав повністю та пояснив, що своєчасно не подав декларацію оскільки він постійно знаходиться у відрядженнях, пов'язаних з діяльністю, про необхідність подання декларації він дізнався лише в кінці травня 2017 року.

Суддя, вислухавши особу правопорушника, прокурора, який просив визнати винним та притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, дослідивши матеріали справи, вважає, що ОСОБА_2 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки його вина підтверджується зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 29 від 25.01.2018 року відносно ОСОБА_2; супровідний № 32-565 від 14.11.2017 року прокуратури Житомирської області; супровідним № 7087/39/105/03-2017 від 07.11.2017 року Головного управління Національної поліції в Житомирській області; запитом № 5561/39/105/01-2017 від 12.09.2017 року Національної поліції України Департамент захисту економіки Управління захисту економіки в Житомирській області; супровідним № 192/02-16 від 18.09.2017 року Попільнянської районної ради Житомирської області; Рішенням № 1 від 17.11.2015 року «Про інформацію районної виборчої комісії про підсумки виборів депутатів ради і визнання їх повноважень»; Витягом з доповіді голови районної виборчої комісії; листом депутату районної ради № 07/02-15 від 17.01.2017 року Попільнянської районної ради Житомирської області; повідомленням НАЗК № 53-09/28072/17 від 11.08.2017 року; повідомленням № 77/02-15 від 12.05.2017 року Попільнянської районної ради Житомирської області; поясненнями ОСОБА_2 від 03.08.2017 року; запитом УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України № 6659/39/105/02-2017 від 23.10.2017 року; листом НАЗК № 93-05/39471/17 від 01.11.2017 року; супровідним Головного управління Національної поліції в Житомирській області № 46/24-2018 від 26.01.2018 року; рапортом від 25.01.2018 року начальника УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України.

Згідно ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Оскільки правопорушення було виявлено 30.06.2017 року за вхідним № 06/34501/17, про що свідчить повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 20).

Департамент фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК №53-09/28072/17 від 11.08.2017 року повідомляє Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про факт несвоєчасного подання декларації. Дане повідомлення отримане Управлінням захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України 16.08.2017 року за № 2046 (а.с.9-10).

Таким чином, Управлінню захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України стало відомо про вчинення правопорушення ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП 16.08.2017 року, а матеріали надійшли до суду 30.01.2018 року.

Отже на момент розгляду справи у суді сплив трьохмісячний строк притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, а тому на підставі ч. 3 ст. 38 КУпАП справа підлягає закриттю.

Відповідно до пункту 7 статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

За даних обставин, у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 172-6 КУпАП закінчились строки притягнення до адміністративної відповідальності, передбачені статтею 38 КУпАП, провадження у справі не розпочате, а тому справа підлягає закриттю.

Керуючись частиною 1 статті 172-6, статтями 38, 247, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 172-6 КУпАП закрити в зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Апеляційна скарга на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності подається до апеляційного суду Житомирської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Попільнянського

районного суду ОСОБА_3