Справа №295/1356/18
1-кс/295/590/18
Іменем України
05.02.2018 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши клопотання слідчого СВ Житомирського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області лейтенант поліції ОСОБА_3 по матеріалах досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018060020000215 від 12.01.2018 р., за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України,-
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до оригіналів документів з можливістю їх вилучення (виїмки), які зберігаються у КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1 .
В клопотанні вказано, що 25.10.2016 між КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради в особі директора ОСОБА_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в особі директора ОСОБА_5 було укладено договір № 2, предметом якого являлося «технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП» (код ДК 021:2015:48810000-9 Інформаційні системи).
Також встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) надало недостовірні відомості КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради щодо відповідної кваліфікації вимогам згідно ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015, а саме: надання підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації; щодо досвіду виконання аналогічних договорів, в тому числі референція для автоматизованої системи оплати проїзду в м. Тернополі від 09.09.2016, згідно якої ІНФОРМАЦІЯ_3 засвідчує, що компанія ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) була інтегратором АСОП, поставила, встановила та ввела в експлуатацію АСОП та ОП для м. Тернопіль, що не знайшло свого підтвердження, так як такого виду роботу виконувало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Крім того встановлено, що згідно ВМД №605112 від 29.04.2017 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) ввезло від компанії з Чехії апарати для видавання квитків у громадському транспорті із вбудованим радіо модулями - стаціонарні валідатори моделі CVP24, у кількості 170 шт. на загальну суму 4 272 925, 06 грн., тобто за ціною 25 134,85 грн/шт. (по курсу 28.89 грн/Євро). Також було ввезено мобільні термінали NEW8120R в кількості 350 шт. загальною вартістю 1 613 320, 00 грн., тобто за ціною 172 дол. США за шт. або 4 424,60 грн/шт. (по курсу 25.72 грн/дол. США).
Також встановлено, що у тендерній пропозиції визначена ціна комплекту мобільного валідатору 13 000,00 грн (з ПДВ), передбачено поставку 180 комплектів на загальну суму 2 340 000,00 грн.
Вартість мобільного валідатору NEW8120R, із урахуванням сплати митних платежів становить 5 310,00 грн. (4 425,00 грн. + 885 грн. (20% ПДВ) за комплект. Тобто, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у тендерній пропозиції визначило ціну мобільного валідатору, яка є вищою ціни 1 комплекту при ввезені на територію України на 7 690,00 грн., а саме ціну мобільного валідатору збільшено у 2,45 разів.
Таким, чином наявні ознаки завищення вартості поставки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) для Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради мобільних валідаторів в кількості 180 шт. на загальну суму 1 384 200, 00 грн.
Крім того встановлено, що з березня 2017 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) змінило назву на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Водночас було встановлено, що між КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) було укладено договір №29/09 від 29.09.2017 на виконання послуг з поставки пластикових карток для автоматизованої системи оплати за проїзд (код за ДК 021:2015-30160000-8 Магнітні картки) у кількості 80 000 шт. на загальну вартість 1 287 000,00 грн.
Також між КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) було укладено договір № 271 від 21.11.2017 з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП (код ДК 021:2015:48810000-9 Інформаційні системи) на загальну суму 11 000 000,00 грн.
У ході першочергових перевірочних дій установлено, що 28.12.2017 було підписано додатковий договорі №2 до договору 271, відповідно якого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) до 01.12.2017 повинен поставити «Мобільний валідатор безконтактної дії», який станом на 15.12.2017 поставлений до КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) не був, однак акт частково виконаних робіт відповідно договору № 271 від 21.11.2017 був підписаний обома сторонами договору, на підставі якого на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) було перераховано грошову суму в розмірі 412 500,00 грн.
Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності при розслідуванні даного кримінального правопорушення необхідно встановити обставини, які мають істотне значення для кримінального провадження виникла потреба у дослідженні, оригіналів документів, а саме: документація конкурсних торгів та зміни до неї; акцепт; звіти про результати проведення процедури закупівлі; звіт про виконання договору; договір генпідряду на надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП; договори підряду (субпідряду) щодо надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП, з додатковими угодами (договорами); договірна ціна щодо надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП; календарний графік надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП; акти приймання виконаних робіт з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП, довідки про вартість технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП; бухгалтерські документи щодо перерахування грошових коштів замовником підряднику відповідно до укладеного договору між сторонами; первинні бухгалтерські документи щодо закупівлі матеріалів для надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП, первинні бухгалтерські документи щодо проведення розрахунків з контрагентами за закуплені матеріалів для надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП, також всіх інших документів, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, в тому числі документи щодо господарських взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради.
Враховуючи те, що відомості, які будуть отримані під час аналізу вищевказаних документів, можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні і має значення для встановлення осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення та інших обставин, які мають суттєве значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів зазначених відомостей.
Слідчий в судове засідання не з'явився, надіслав на адресу суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, просив його задовольнити.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступного висновку.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебувають документи, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни, або знищення.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належить інформація та відомості, закріплені у ст. 162 КПК України.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 ст. 163 КПК України доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Зважаючи на те, що слідчий в клопотанні про надання доступу до документації, яка відноситься до охоронюваної законом таємниці, довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в даних документах і є речовим доказом по кримінальному провадженню, а також те, що слідчим доведені обставини, передбачені ч. 3 ст. 132 КПК, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 132 ч. 3, 159-166 КПК України, суд -
Надати слідчому СВ Житомирського відділу поліції ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_3 та за письмовим дорученням слідчого наступним працівникам: старшому оперуповноваженому в ОВС УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України ОСОБА_6 , старшому оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України ОСОБА_7 , старшому оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України ОСОБА_8 , старшому оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України ОСОБА_9 , оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України ОСОБА_10 , оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України ОСОБА_11 , оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України ОСОБА_12 , старшому оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України ОСОБА_13 , оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України ОСОБА_14 тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення (виїмки), які зберігаються у КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1 , а саме: документація конкурсних торгів та зміни до неї щодо надання послуг з надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП в період 2016-2018 років; акцепт; звіти про результати проведення процедури закупівлі; звіт про виконання договору; договір генпідряду на надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП; договори підряду (субпідряду) щодо надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП, з додатковими угодами (договорами); договірна ціна щодо надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП; календарний графік надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП; акти приймання виконаних робіт з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП, довідки про вартість технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП; бухгалтерські документи щодо перерахування грошових коштів замовником підряднику відповідно до укладеного договору між сторонами; первинні бухгалтерські документи щодо закупівлі матеріалів для надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП, первинні бухгалтерські документи щодо проведення розрахунків з контрагентами за закуплені матеріалів для надання послуг з технічного переоснащення автоматизованою системою оплати за проїзд - АСОП, також всіх інших документів, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, в тому числі документи щодо господарських взаємовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської міської ради, накази на призначення начальника та заступників Управління, їх посадові інструкції та характеристики з місця роботи.
Встановити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали, тобто до 05.03.2018 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: