Справа № 168/832/17
Провадження № 2-а/168/8/18
про передачу справи за підсудністю
06 лютого 2018 року смт. Стара Вижівка
Старовижівський районний суд Волинської області, головуючий суддя Назарук О.В., дослідивши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Старовижівської селищної ради Волинської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
20 грудня 2017 року позивач звернулась з адміністративним позовом до Старовижівської селищної ради про визнання незаконною (нечинною) відмову Старовижівської селищної ради від 02 серпня 2017 року № 401/2.4/2-17 у винесенні на розгляд сесії Старовижівської селищної ради заяви про передачу земельної ділянки у власність у порядку безоплатної приватизації та винесення такої заяви на наступну сесію вказаного органу місцевого самоврядування.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про доцільність передачі даної справи для розгляду до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду з таких підстав.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким КАС України викладено у новій редакції.
Частиною 3 статті 3 КАС України передбачено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на момент вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини 1 статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Відповідно до частини 2 статті 20 КАС України, окружним адміністративним судам предметно підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті. Дана справа не відноситься до справ, які містяться в переліку частини 1 статті 20 КАС України.
Тобто, дана справа предметно підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, а не Старовижівському районному суду як адміністративному суду.
Враховуючи, що КАС України в редакції від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII не містить норм, що регулюють питання передання на розгляд до належного суду справ у разі порушення предметної підсудності, згідно з частиною 6 статті 7 КАС України у такому випадку підлягає застосуванню аналогія закону.
Так, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки справа предметно не підсудна Старовижівському районному суду Волинської області, то її слід передати на розгляд ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 7, 20, 29, 183, 248 КАС України,
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Старовижівської селищної ради Волинської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Старовижівський районний суд Волинської області протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.
Суддя ОСОБА_3