Справа № 686/402/18
31 січня 2018 року суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Навроцький В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.130, ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області надійшли справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за за ч.1 ст.130, ст. 185 КУпАП.
Згідно вимог ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У відповідності до вимог Закону, протокол - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки правопорушення передбаченого КУпАП, тобто основним документом, призначеним для фіксації юридичного факту адміністративного правопорушення.
Встановлено, що в протоколах про адміністративні правопорушення серії БД № 144394 від 03 січня 2018 року та серії АА 193286 від 04 січня 2018 року зазначено прізвище особи, яка притягається до адміністративної відповідальності як «Фелдман», проте, згідно копії паспорта громадянина України для виїзду за кордон прізвище особи - «Фельдман», що свідчить про неузгодженість направлених до суду матеріалів справи, що позбавляє суд встановити відомості про особу правопорушника.
Крім того, в протоколах про адміністративні правопорушення зазначені не достовірні відомості про особу правопорушника, - адреса місця проживання, оскільки згідно копії паспорта громадянина України для виїзду за кордон постійне місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є ФРН, а не Хмельницький р-н., с. Олешин, пров. Шестакова, 2, що позбавляє суд можливість викликати ОСОБА_1 до суду для розгляду адміністративних справ.
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
З урахуванням наведеного, керуючись ст.ст. 7, 245, 251, 252, 256, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130, ст. 185 КупАП повернути до управління патрульної поліції у Хмельницькій області ДПП, - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_2