печерський районний суд міста києва
Справа № 757/3822/18-а
25.01.2018 суддя Печерського районного суду м. Києва Москаленко К.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в місті Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
24.01.2108 ОСОБА_1 звернувся до Печерського районного суду м.Києва як адміністративного суду з вказаним адміністративним позовом до Головного управління пенсійного фонду України в місті Києві.
Адміністративні справи, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, визначені ч.1 ст.20 КАС України.
Як вбачається з позову, позивач звертається до суду з адміністративним позовом до відповідача, зокрема до Головного управління пенсійного фонду України в місті Києві, з вимогами про визнання протиправної бездіяльності останнього щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов'язання останнього провести перерахунок пенсії, які не стосуються адміністративних спорів, визначених ч.1 ст.20 КАС України.
Відповідно до ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою ст.20 КАС України.
Таким чином, дана справа не підсудна Печерському районному суду міста Києва як адміністративному суду.
Відповідно до ч.6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Оскільки чинним КАС України не передбачено наслідків не додержання правил предметної юрисдикції (підсудності), суд, виходячи з положень ч.6 ст.7 КАС України вважає за доцільне застосувати до даних правовідносин положення п.2 ч.1 ст.29 КАС України, відповідно до яких суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
На підставі викладеного, керуючись ч.6 ст.7, ст.20, п.2 ч.1 ст.29, ст.ст.293, 294, 295, 297, п.15.5) Перехідних положень КАС України, суддя,-
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в місті Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, - передати на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд міста Києва.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Печерського
районного суду м.Києва К.О. Москаленко