Справа № 761/3677/18
Провадження № 3/761/1717/2018
05 лютого 2018 року м.Київ
Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Світлицька В.М., розглянувши матеріали, які надійшли із Шевченківського управління ГУНП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, -
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшли матеріали адміністративної справи відносно громадянина ОСОБА_1.
Протокол складено на підставі того, що 25.01.2018 року о 09 год. 45 хв. громадянин ОСОБА_2 за адресою: м. Київ, вул. Корчака, 8 на території ДНЗ «ЦПОІТПД» палив тютюнові вироби, у забороненому для цього місці, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 175-1 КУпАП).
Відповідно до ст. 24-1 КУпАП, за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; попередження; догана або сувора догана; передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що матеріали адміністративної справи відносно громадянина ОСОБА_1 підлягають поверненню до Шевченківського управління ГУНП у м. Києві для дооформлення, виходячи з такого.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення: нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до відповідальності.
Відповідно до ст. 270 КУпАП, особа, інтереси особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, і потерпілого, які є неповнолітніми або особами, що через свої фізичні або психічні вади не можуть самі здійснювати свої права у справах про адміністративні правопорушення, мають право представляти їх законні представники (батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники). Інтереси потерпілого може представляти представник - адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Законні представники та представники мають право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; від імені особи, інтереси якої вони представляють, приносити скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу.
Відповідно до ст. 277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 42-2, частиною першою статті 44, статтями 44-1, 106-1, 106-2, 162, 173, 173-1, 173-2, 178, 185, частиною першою статті 185-3, статтями 185-7, 185-10, 188-22, 203 - 206-1, розглядаються протягом доби, статтями 146, 160, 185-1, 212-7 - 212-20 - у триденний строк, статтями 46-1, 51, 166-9, 176 і 188-34 - у п'ятиденний строк, статтями 101-103 цього Кодексу - у семиденний строк. Законами України може бути передбачено й інші строки розгляду справ про адміністративні правопорушення. Строк розгляду адміністративних справ про адміністративні корупційні правопорушення зупиняється судом у разі якщо особа, щодо якої складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення, умисно ухиляється від явки до суду або з поважних причин не може туди з'явитися (хвороба, перебування у відрядженні чи на лікуванні, у відпустці тощо).
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Враховуючи те, що в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні дані про законних представників неповнолітньої особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: прізвище, ім'я, по батькові, адреса їх проживання, ознайомлення законним представником особи, яка притягається до адміністративної відповідальності з протоколом про адміністративне правопорушення, а також інформація про роз'яснення йому прав та обов'язків, передбачених ст. 268 КУпАП, у зв'язку із чим справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП підлягає поверненню до Шевченківського управління ГУНП у м. Києві на дооформлення.
На підставі викладеного й керуючись ст. ст. ст. 175-1, 245, 256, 270, 278 КУпАП, суддя,-
Матеріали адміністративної справи відносно громадянина ОСОБА_1 направити до Шевченківського управління ГУНП у м. Києві для належного оформлення, виконання вимог ст. 270 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Світлицька В.М.