Справа № 127/25878/17
Провадження № 3/127/7812/17
30.01.2018 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Вишар І.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в місті Вінниці Департаменту патрульної поліції про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН судом не встановлено, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.1 ст. 130 КУпАП,
ОСОБА_1 25.11.2017 року о 13 год. 40 хв., в м. Вінниці по вул. Замостянська, в порушення вимог п. 2.9(а) ПДР України, керував автомобілем НОМЕР_1, з стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку в КЗ «ВОНД «Соціотерапія». Медичним висновком №2343 зафіксовано результат 0,64%, 0,38%, тобто проба позитивна.
В судові засідання призначені на 22.12.2017 року, 09.01.2018 року та 30.01.2018 року правопорушник не з'явився. Подав до суду письмове клопотання про розгляд справи за місцем фактичного проживання правопорушника. Зважаючи на відсутність будь-яких доказів поважності причин неявки ОСОБА_1 в судове засідання, суд вважає за можливе провести розгляд справи у його відсутність, оскільки про час, день та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується рекомендованим поштовим відправленням конвертів, які повернулись з відміткою «за закінченням терміну зберігання» та рекомендованим повідомлення про вручення поштового відправлення.
При цьому, розглянувши клопотання суд вважає, що справу про адміністративне правопорушення є доцільним розглядати за місцем його вчинення та відповідно за місцем складання протоколу, оскільки у разі невизнання вини у вчиненні адміністративного правопорушення для повного, всебічного та об'єктивного розгляду може виникнути необхідність допиту лікаря-нарколога та поліцейських, які проживають у м. Вінниці.
Дослідивши матеріали справи, суд, враховуючи:
п. 2.9. Правил дорожньогоруху, згідно якого водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин;
п. 6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015 р., огляд на стан спяніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоровя (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку);
п. 7 вищезазначеної Інструкції - встановлення стану алкогольного спяніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогамицієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові; враховуючи вказані норми суд прийшов до висновку що дії ОСОБА_1 кваліфіковано вірно за ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння.
Крім того, вина правопорушником доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №123581 від 25.11.2017 року, медичним висновком КЗ «ВОНД «Соціотерапія»№ 2343, письмовими поясненнями ОСОБА_1 у протоколі, рапортом поліцейського, довідкою поліції.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при призначенні покарання суд враховує, що ОСОБА_1 є особою, яка підлягає адміністративній відповідальності, обставин що пом'якшують чи обтяжують відповідальність правопорушника судом не встановлено, вказаним правопорушенням не заподіяно майнової шкоди.
Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_1 не зважаючи на загальноприйняті норми поведінки та співжиття в суспільстві, вчинив грубе, суспільно-небезпечне порушення ПДР, внаслідок якого могли настати тяжкі наслідки, своїми діями наражав на небезпеку інших учасників дорожнього руху, легковажно дозволив собі керувати транспортом в стані алкогольного сп'яніння, що свідчить про свідоме грубе порушення ПДР.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Таким чином, суд приходить до висновку, що достатнім для виправлення ОСОБА_1 та запобіганню вчинення нових правопорушень буде призначення адміністративного стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП , оскільки саме такий вид адміністративного стягнення досягне мети, визначеної ст. 23 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 33, ч. 1 ст. 130, 280 КУпАП,-
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу розміром 600 (шістсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік. .
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 352,40 грн. на користь держави.
На постанову суду можебути подана апеляціяпротягом 10-ти діб з моменту їївинесення.
Суддя