Рішення від 29.01.2018 по справі 588/1642/17

Справа № 588/1642/17

№ провадження 2-а/588/8/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.01.2018 року Тростянецький районний суд Сумської області у складі головуючої судді Линник О.С., з участю секретаря Доля Н.В., позивача ОСОБА_1 , представника відповідача Литвиненка А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тростянець адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, в якій зазначає наступне.

Він був звільнений з ОВС у відставку за віком 31.10.2011 та йому призначена пенсія за вислугу років відповідно до ст.ст.12,13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Розмір його пенсії обчислений, виходячи із грошового забезпечення, встановленого відповідно до постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 р. Відповідно до грошового атестату про розмір грошового забезпечення позивача за посадою начальник відділення ДАІ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області становить: посадовий оклад - 1050,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 125,00 грн., надбавка за стаж служби (40%) - 470,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 822,50 грн., премія (166,5 %) - 4108,39 грн., всього - 6575,89 грн.

Однак 23 грудня 2015 року Верховною радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» (N900-VIII), яким внесені зміни до Закону №2262, а саме доповнено та змінено статтю 43, якою передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку. Статтю 63 цього ж Закону доповнено частиною третьою, в якій вказано, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Цим же Законом доповнено пункт 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» абзацами другим і третім такого змісту: «За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".

Таким чином на пенсіонерів міліції поширили нормативні акти Уряду, які визначають грошове забезпечення поліцейських. Закон № 900-VIII набрав чинності з 29.12.2015 року. Тобто з цієї дати пенсіонери МВС (міліції) набули право на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських

28.03.2017 року Пенсійний Фонд України повідомив свої територіальні органи про підготовку та надання списків пенсіонерів МВС, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій та на підставі отриманих списків Ліквідаційна комісія УМВС України в Сумській області підготувала та відправила до Головного Управління ПФУ в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 1 січня 2016 року, згідно якої розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою начальник відділення ДАІ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області становить: посадовий оклад - 2950,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000,00 грн., надбавка за стаж служби (50%) - 2475,00 грн., премія (0,47 %) - 34,90 грн., всього - 7459,90 грн.

Позивач вказує, що у довідку № 11/139-688(1880) від 19.05.2017 йому не були включені додаткові види грошового забезпечення, а саме надбавку за виконання особливо важливих завдань (50%), та зменшений розмір премії із 166,5% до 0,47% та оскільки відповідно до ч.2 ст.51 Закону 2262, право на вказаний перерахунок виникло 1 січня 2016 року, а це означає, що станом на цей момент в результаті перерахунку вже повинен бути визначений розмір належної йому пенсії.

Отже, враховуючи те, що Ліквідаційна комісія УМВСУ в Сумській області, як уповноважений орган, підготувала та надала до ГУ ПФУ в Сумській області довідку на перерахунок пенсії позивача, не включивши всі передбачені нормативно-правовими актами грошові надбавки, маючи намір отримати нову довідку про грошове забезпечення, з урахуванням видів грошового забезпечення встановлених Постановою КМУ № 988-2015, позивач 22.09.2017 звернувся до Голови Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області із письмовою заявою в якій зазначив, що при наданні довідки із такими показниками було порушено право пенсіонера МВС передбачене ст. ст. 22, 46, 64 Конституції України, встановлене законами України та такими, що не підлягає звуженню та обмеженню, та наполягав, що ліквідаційна комісія УМВС України в Сумській області зобов'язана виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір його грошового забезпечення з повною реальною інформацією із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Однак 02.10.2017 позивачем отримано відповідь від 28.09.2017, де йому було відмовлено у наданні довідки. Позивач вважає таку відповідь в наданні точної та повної інформації головою ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області неправомірною та такою, що порушує права позивача, передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином позивач просить:

1.Визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області щодо невиготовлення для перерахунку пенсії позивача нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988, та не направлення до Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області нової довідки позивача про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії:

2.Зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача з повною реальною інформацією, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2950 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000 грн., надбавка за стаж служби (50%) - 2475 грн., надбавка специфічні умови проходження служби (50%) - 3712,50 грн., премія (166,5 %) - 18543,94 грн., а в всього - 29681,44 грн.

3.Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду (ст.267 КАС України).

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, вказав на обставини, викладені у позові.

Представник відповідача, який приймав участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, проти позову заперечив посилаючись на те, що відповідачем була направлена до УПФ довідка про розмір грошового забезпечення позивача, відповідно до вимог чинного законодавства, а саме відповідно до Постанови КМУ від 13 лютого 2008 року № 45, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до вказаного Закону перерахунок пенсії особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних видів додаткового грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством для поліцейських. Для забезпечення перерахунку пенсій наказом МВС від 17.02.2017 №138 затверджено Перелік посад осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських. Постановою КМУ від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції» визначено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Однак Порядком передбачено, що додаткові види грошового забезпечення та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою, для перерахунку пенсії не враховуються. Так, розмір премії капітана міліції, що фактично виплачені за місяць, у якому виникла право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, складає 0,47%, а інші надбавки, доплати і підвищення поліцейським не виплачувались. Так як довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу виготовлена ліквідаційною комісією у відповідності до постанови КМУ від 11.11.2015 №988 та постанови КМУ від 13.02.2008 та передана до ГУ ПФУ в Сумській області, представник просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

В судовому засіданні встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

Позивач є пенсіонером органів МВС України за вислугу років (а.с.12).

03.02.2017 МВС України повідомило Пенсійний фон України про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, а також про готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві й Севастополі довідок для перерахунку пенсій у порядку та терміни, визначені законодавством (а.с.13-14).

Пенсійний фонд України 28.03.2017 повідомило начальників головних управлінь ПФУ та МВС України про підготовку та надання ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії, у строки, передбачені постановою КМУ від 13.02.2008 №45. Крім того, Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України, виплата та перерахунок яких буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.15).

Позивач 22.09.2017 звернувся з письмовою заявою до голови ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області з проханням виготовити та надати йому нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією згідно постанови КМУ від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, які йому було встановлено на час звільнення у відставку за віком у 2011 році (а.с.18).

Відповідачем 28.09.2017 позивачу на його заяву щодо перегляду довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії було надіслано письмову відповідь відповідно до якої позивачу роз'яснено, що довідка про його грошове забезпечення для перерахунку пенсії на 01.01.2016 оформлена з урахуванням вимог Постанови КМУ №45, ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови КМУ України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», тому довідка перегляду не підлягає (а.с.19).

Згідно грошового атестату №31, виданого УМВС України в Сумській області розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 31.08.2011 за званням майор міліції становить: посадовий оклад - 1050,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 125,00 грн., надбавка за вислугу років (40%) - 470,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 822,50 грн., премія (166,5 %) - 4108,39 грн., всього - 6575,89 грн. (а.с.20).

Відповідно до довідки від 19 травня 2017 року, виданої УМВС України в Сумській області, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до ч.3 ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови КМУ від 11.11.2015 №988, наказу МВС від 06.04.2016 №260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 за посадою начальник відділення ДАІ з обслуговування м.Тростянець, Тростянецького району та авто-технічної інспекції, підпорядкованому УДАІ УМВС України в Сумській області становить: посадовий оклад - 2950,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор - 2000,00 грн., надбавка за стаж служби (50%) - 2475,00 грн., премія (0,47%) - 34,90 грн., а всього - 7459,90 грн. (а.с.21).

Отже, як встановлено судом позивач отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" № 580-VIII від 2 липня 2015 р. № 580-VIII (далі Закон № 580-VIII), пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до статті 63 цього Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом надасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію зазначеного Закону.

Частиною 16 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року №2262-XII (далі - Закон №2262-XII), в редакції зі змінами, внесеними Законом № 580-VIII), у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закон №2262-XII після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом №2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок проведення перерахунку).

Цим нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.

Порядком №45 визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію. На підставі такого рішення МВС повинно повідомити у п'ятиденний строк ПФУ про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а ПФУ, в свою чергу повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються на осіб, які звільненні із служби.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 3-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

Таким чином, пенсіонер органів внутрішніх справ, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно отримати довідку про складові грошового забезпечення.

Згідно пунктом 5 цього Порядку для перерахунку пенсій враховується, зокрема, посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (пункт 6 Порядку проведення перерахунку).

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби, надбавка за специфічні умови проходження служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення, надбавка за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю, премія мають бути включені до довідки про складові грошового забезпечення.

За правилами пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402 (далі - Порядок), перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону.

Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Перелік документів, які подаються при призначенні/перерахунку пенсій визначений в пункті 7 Порядку. Серед інших документів, це, зокрема, грошовий атестат або довідка про розмір грошового забезпечення.

Згідно Закону України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», встановлено, що "перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Отже, новоприйнятим Законом на колишніх міліціонерів розповсюджені пенсійні гарантії встановлені для поліцейських.

Постановою КМУ №988 затверджено: схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10 (пункт 3 постанови КМУ №988).

Отже, у відповідача не було законних підстав не видавати за зверненням позивача нової довідки про розмір грошового забезпечення.

В Цивільному кодексі України зазначається про те, що ліквідатор виступає від імені юридичної особи, що ліквідується.

Відповідно до пункту 5 постанови КМУ №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Як установлено судом, позивач отримував вказану надбавку під час проходження служби, як зазначено у грошовому атестаті ОСОБА_1 така надбавка становила 50 % , тому вона має бути врахована йому при перерахунку пенсії.

Посилання відповідача на те, що вказана надбавка не може включатися до грошового забезпечення при перерахунку пенсії працівникам органів внутрішніх справ є безпідставними, з огляду на те, що постанова КМУ №1294 так само як і постанова КМУ №988 розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну.

Крім того, як зазначалося вище, постановою КМУ №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно постанови КМУ №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.

Отже, враховуючи те, що постановою КМУ №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань, а виплата її врегульована відповідно до постанови КМУ №1294, то виплата вказаної надбавки повинна бути врахована при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки позивач отримував її під час проходження служби.

Так само, суд вважає, що відповідач необгрунтовано визначив у довідці про розмір грошового забезпечення відсоток премії позивачеві на рівні 0,47 %, оскільки розмір премії, яка була раніше визначена для позивача у грошовому забезпеченні складає 166,5%.

З огляду на зазначене, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги в частині зобов'язання голови ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок пенсії, з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2950 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000 грн., надбавка за стаж служби (50%) - 2475 грн., надбавка специфічні умови проходження служби (50%) - 3712,50 грн., премія (166,5 %) - 18543,94 грн., а в всього - 29681,44 грн.

Щодо вимог позивача про визнання протиправною бездіяльності голови ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області щодо не виготовлення та ненадання Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, суд зазначає наступне.

Матеріали справи містять довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача від 19.05.2017 року, видану ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області, з розмірами складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії, з якими не погодився позивач. Водночас наявність даної довідки виключає бездіяльність голови ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області щодо її не виготовлення. Отже, в цій частині позов не підлягає задоволенню.

З приводу вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням вказаного рішення - суд вважає такі вимоги необґрунтованими. Так, відповідно до ч.1 ст.382 КАС України - зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення є правом суду, який ухвалив судове рішення, вказана норма застосовується судом на стадії виконання судового рішення. Оскільки позивачем не доведено, що відповідач має намір ухилятися від виконання судового рішення чи іншим чином перешкоджати виконанню судового рішення - у даному разі така вимога позивача заявлена передчасно та без належного обґрунтування, тому задоволенню не підлягає.

Судові витрати, понесені позивачем у виді сплати судового збору у розмірі 640 грн. підлягають відшкодуванню, відповідно до ст.139 КАС України, які необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 8-10, 77, 90, 139, 195, 241-242, 246 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 01.01.2016, тобто з дати виникнення права на перерахунок пенсії за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2950 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000 грн., надбавка за стаж служби (50%) - 2475 грн., надбавка специфічні умови проходження служби (50%) - 3712,50 грн., премія (166,5 %) - 18543,94 грн., а в всього - 29681,44 грн.

У задоволенні інших позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області на користь ОСОБА_1 на відшкодування судового збору в сумі 640 (шістсот сорок) грн.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Тростянецький районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя О.С. Линник