Ухвала від 02.02.2018 по справі 506/45/18

Красноокнянський районний суд Одеської області

Справа № 506/45/18

Провадження № 2-а/506/2/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.02.2018 с.м.т. Окни

Красноокнянський районний суд Одеської області в складі головуючого судді Чеботаренко О.Л., у порядку письмового провадження, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Подільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправним рішення про відмову в призначенні пенсії та зобов'язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах, -

ВСТАНОВИВ:

30 січня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Красноокнянського районного суду Одеської області з адміністративним позовом до Подільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправним рішення про відмову в призначенні пенсії та зобов'язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах.

Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

При цьому, у відповідності до ч.2 ст.20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Отже, виходячи з аналізу вищенаведених положень КАС України, суд приходить до висновку про те, що дана справа підсудна окружному адміністративному суду, а не місцевому загальному суду як адміністративному суду.

В свою чергу, згідно п.2 ч.1, ч.5 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.

Згідно ч. 1 ст. 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Крім того, відповідно до положень ст.318 КАС України, прийняття судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

З урахуванням вищевикладеного, оскільки вищевказаний адміністративний позов не підсудний Красноокнянському районному суду Одеської області, суд приходить до висновку, що справу за адмінстративним позовом ОСОБА_1 до Подільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправним рішення про відмову в призначенні пенсії та зобов'язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах слід передати за підсудністю на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 20, 29, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Подільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправним рішення про відмову в призначенні пенсії та зобов'язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах передати за підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.

Відповідно до п.15.5 перехідних положень КАС України, апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Красноокнянський районний суд Одеської області.

Суддя ОСОБА_2