31 січня 2018 рокусправа № 804/8041/16
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючий суддя: Мельника В.В.
судді: Чепурнова Д.В. Сафронової С.В.
за участю секретаря судового засідання: Царьової Н.П.
розглянувши у відкритому
судовому засіданні в м. Дніпрі
апеляційну скаргу Приватного підприємства «Обрій»
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 червня 2017 року (суддя - Турлакова Н.В., постанова прийнята в порядку письмового провадження) у справі № 804/8041/16
за позовом Приватного підприємства «Обрій»
до Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
18 листопада 2016 року Приватне підприємство «Обрій» (далі по тексту - Позивач) звернулось до суду з позовом до Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі по тексту - Відповідач), в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 15.07.2016 року № 0002541201 на суму 462 005,41 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 грудня 2016 року відкрито провадження по справі № 804/8041/16.
В обґрунтування адміністративного позову Позивач зазначав, що Відповідачем було порушено порядок проведення перевірки та оформлення результатів перевірки щодо термінів реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що нівелює правові наслідки такої перевірки. Зокрема зауважено, що камеральна перевірка не може проводитись з питань своєчасності реєстрації податкових накладних, оскільки податкова декларація не містить інформації про дату реєстрації податкових накладних в такому реєстрі.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 червня 2017 року у справі № 804/8041/16 у задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства «Обрій» до Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення-рішення - відмовлено.
Постанова суду першої інстанції обґрунтована тим, що Позивачем реєстрація податкових накладних була здійснена з порушенням строку, визначеного в абз.11 п. 201.10 ст. 201 ПК України, за що як на момент вчинення правопорушення, так і на момент проведення камеральної перевірки передбачена відповідальність, встановлена п. 120-1 ст. 120-1 ПК України. При цьому посилання ПП «Обрій» на неможливість проведення камеральної перевірки з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є безпідставними, адже з аналізу приписів ст. 75 ПК України вбачається, що такий вид перевірки здійснюється на підставі даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість, який, в тому числі, складається і з Єдиного реєстру податкових накладних.
Позивач - Приватне підприємство «Обрій», не погодившись з вищезазначеною постановою суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 червня 2017 року у справі № 804/8041/16 та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Вимоги апеляційної скарги мотивовано тим, що камеральна перевірка не може проводитись з питань своєчасності реєстрації податкових накладних, оскільки податкова декларація не містить інформації про дату реєстрації податкових накладних в такому реєстрі. Крім того, зауважено на невідповідності фактичної дати складення акту камеральної перевірки та дати перевірки, зазначеної на оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні. Також наголошено на тому, що штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних і розрахунків коригувань, передбачений ст. 120-1 ПК України, органи ДФС України мають право застосовувати лише з 01.01.2016 року, адже до цього часу був відсутній порядок застосування штрафних санкцій, затверджений центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну та митну політику, а з 01.01.2016 року відповідний п. 120-1.3 ст. 120-1 ПК України, який містив таку вимогу, був виключений.
Відповідач направив до суду відзив на апеляційну скаргу в якому зазначено про необґрунтованість вимог апеляційної скарги.
Представник Позивача у судовому засіданні підтримав вимоги апеляційної скарги, просив скасувати постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 червня 2017 року у справі № 804/8041/16 та прийняти нову про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Представник Відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив залишити останню без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, як законну та обґрунтовану.
У судовому засіданні, заслухавши представників Позивача та Відповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи в їх сукупності, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до матеріалів справи, Приватне підприємство «Обрій» зареєстровано та перебуває на податковому обліку в Лівобережній об'єднаній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
На підставі пп. 20.1.4 та 20.1.19 п. 20.1 ст. 20, пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75, ст.. 76 та п.200.10 ст. 200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) Лівобережною об'єднаною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість за жовтень-листопад 2015 року, за лютий-березень 2016 року ПП «Обрій».
За результатами вказаної перевірки складено акт № 1323/12-01/31045607 від 04.07.2016 року про результати камеральної перевірки, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ПП «Обрій» за жовтень-листопад 2015 року, за лютий-березень 2016 року.
Перевіркою Приватного підприємства «Обрій» встановлено порушення термінів реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних протягом визначеного терміну, передбаченого п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.
На підставі акту від 04.07.2016 року Лівобережною об'єднаною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення від 15.07.2016р. № 0002541201 за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 452387 грн. 56 коп. застосовано штраф в розмірі 10%; за затримку реєстрації податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 48089 грн.25 коп. застосовано штраф в розмірі 20 % у сумі 9617,85 грн., загальна сума штрафу становить 462005,41 грн. за платежем податок на додану вартість.
Визнання протиправним та скасування вказаного податкового повідомлення-рішення і було предметом судового розгляду.
Надаючи правову оцінку діям суб'єкта владних повноважень, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до положень частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, з переліку податкових накладних, наведеному в акті камеральної перевірки від 04.07.2016 року, вбачається, що Позивачем зареєстровані в ЄРПН з порушенням граничного терміну податкові накладні:
- податкова накладна від 19.10.2015 року № 117 на суму ПДВ 143 576,35 грн., зареєстрована 06.11.2015 року (граничний термін реєстрації 03.11.2015 року);
- податкова накладна від 04.10.2015 року № 61 на суму ПДВ 42 843,15 грн., зареєстрована 03.11.2015 року (граничний термін реєстрації 19.10.2015 року);
- податкова накладна від 03.10.2015 року № 26 на суму ПДВ 48 089,25 грн., зареєстрована 03.11.2015 року (граничний термін реєстрації 18.10.2015 року);
- податкова накладна від 08.10.2015 року № 67 на суму ПДВ 35 666,67 грн., зареєстрована 03.11.2015 року (граничний термін реєстрації 23.10.2015 року);
- податкова накладна від 13.10.2015 року № 86 на суму ПДВ 58 343,77 грн., зареєстрована 03.11.2015 року (граничний термін реєстрації 28.10.2015 року);
- податкова накладна від 12.10.2015 року № 78 на суму ПДВ 93 333,38 грн., зареєстрована 03.11.2015 року (граничний термін реєстрації 27.10.2015 року);
- податкова накладна від 09.10.2015 року № 66 на суму ПДВ 11 928,09 грн., зареєстрована 03.11.2015 року (граничний термін реєстрації 24.10.2015 року);
- податкова накладна від 01.10.2015 року № 1 на суму ПДВ 228 716,86 грн., зареєстрована 30.10.2015 року (граничний термін реєстрації 16.10.2015 року);
- податкова накладна від 08.10.2015 року № 59 на суму ПДВ 101 020,15 грн., зареєстрована 30.10.2015 року (граничний термін реєстрації 23.10.2015 року);
- податкова накладна від 07.10.2015 року № 50 на суму ПДВ 80 209,64 грн., зареєстрована 30.10.2015 року (граничний термін реєстрації 24.10.2015 року);
- податкова накладна від 13.10.2015 року № 84 на суму ПДВ 21 333,33 грн., зареєстрована 30.10.2015 року (граничний термін реєстрації 28.10.2015 року);
- податкова накладна від 05.10.2015 року № 30 на суму ПДВ 48 687,77 грн., зареєстрована 26.10.2015 року (граничний термін реєстрації 20.10.2015 року);
- податкова накладна від 02.10.2015 року № 15 на суму ПДВ 56 466,96 грн., зареєстрована 23.10.2015 року (граничний термін реєстрації 17.10.2015 року);
- податкова накладна від 02.10.2015 року № 17 на суму ПДВ 16 120,00 грн., зареєстрована 23.10.2015 року (граничний термін реєстрації 17.10.2015 року);
- податкова накладна від 03.10.2015 року № 27 на суму ПДВ 72 527,73 грн., зареєстрована 22.10.2015 року (граничний термін реєстрації 17.10.2015 року);
- податкова накладна від 05.10.2015 року № 31 на суму ПДВ 86 115,78 грн., зареєстрована 21.10.2015 року (граничний термін реєстрації 20.10.2015 року);
- податкова накладна від 02.10.2015 року № 16 на суму ПДВ 26 357,52 грн., зареєстрована 21.10.2015 року (граничний термін реєстрації 17.10.2015 року);
- податкова накладна від 01.10.2015 року № 3 на суму ПДВ 89 756,80 грн., зареєстрована 21.10.2015 року (граничний термін реєстрації 15.10.2015 року);
- податкова накладна від 27.11.2015 року № 159 на суму ПДВ 60 066,67 грн., зареєстрована 15.12.2015 року (граничний термін реєстрації 12.12.2015 року);
- податкова накладна від 20.11.2015 року № 119 на суму ПДВ 12 612,34 грн., зареєстрована 10.12.2015 року (граничний термін реєстрації 04.12.2015 року);
- податкова накладна від 18.11.2015 року № 105 на суму ПДВ 33 333,33 грн., зареєстрована 07.12.2015 року (граничний термін реєстрації 03.12.2015 року);
- податкова накладна від 18.11.2015 року № 102 на суму ПДВ 33 333,33 грн., зареєстрована 07.12.2015 року (граничний термін реєстрації 03.12.2015 року);
- податкова накладна від 17.11.2015 року № 97 на суму ПДВ 26 811,19 грн., зареєстрована 03.12.2015 року (граничний термін реєстрації 02.12.2015 року);
- податкова накладна від 12.11.2015 року № 65 на суму ПДВ 58 724,71 грн., зареєстрована 01.12.2015 року (граничний термін реєстрації 27.11.2015 року);
- податкова накладна від 13.11.2015 року № 77 на суму ПДВ 266 666,67 грн., зареєстрована 30.11.2015 року (граничний термін реєстрації 28.11.2015 року);
- податкова накладна від 13.11.2015 року № 76 на суму ПДВ 273 333,33 грн., зареєстрована 30.11.2015 року (граничний термін реєстрації 28.11.2015 року);
- податкова накладна від 13.11.2015 року № 85 на суму ПДВ 166 666,67 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 28.11.2015 року);
- податкова накладна від 15.02.2016 року № 85 на суму ПДВ 144 972,95 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 01.03.2016 року);
- податкова накладна від 18.02.2016 року № 108 на суму ПДВ 57 798,00 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 04.03.2016 року);
- податкова накладна від 22.02.2016 року № 122 на суму ПДВ 21 203,00 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 08.03.2016 року);
- податкова накладна від 18.02.2016 року № 109 на суму ПДВ 132 223,00 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 04.03.2016 року);
- податкова накладна від 20.02.2016 року № 118 на суму ПДВ 65 406,33 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 05.03.2016 року);
- податкова накладна від 16.02.2016 року № 92 на суму ПДВ 129 620,63 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 02.03.2016 року);
- податкова накладна від 15.02.2016 року № 89 на суму ПДВ 87 490,00 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 01.03.2016 року);
- податкова накладна від 16.02.2016 року № 95 на суму ПДВ 38 628,00 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 02.03.2016 року);
- податкова накладна від 18.02.2016 року № 107 на суму ПДВ 79 166,67 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 04.03.2016 року);
- податкова накладна від 17.02.2016 року № 100 на суму ПДВ 20 102,21 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 03.03.2016 року);
- податкова накладна від 16.02.2016 року № 93 на суму ПДВ 60 053,30 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 02.03.2016 року);
- податкова накладна від 19.02.2016 року № 116 на суму ПДВ 53 523,67 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 05.03.2016 року);
- податкова накладна від 21.02.2016 року № 121 на суму ПДВ 46 904,00 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 07.03.2016 року);
- податкова накладна від 17.02.2016 року № 101 на суму ПДВ 10 413,00 грн., зареєстрована 09.03.2016 року (граничний термін реєстрації 03.03.2016 року);
- податкова накладна від 14.02.2016 року № 79 на суму ПДВ 165 776,00 грн., зареєстрована 04.03.2016 року (граничний термін реєстрації 29.02.2016 року);
- податкова накладна від 16.02.2016 року № 94 на суму ПДВ 27 729,00 грн., зареєстрована 04.03.2016 року (граничний термін реєстрації 02.03.2016 року);
- податкова накладна від 13.02.2016 року № 73 на суму ПДВ 207 376,00 грн., зареєстрована 02.03.2016 року (граничний термін реєстрації 28.02.2016 року);
- податкова накладна від 13.03.2016 року № 71 на суму ПДВ 398 723,00 грн., зареєстрована 29.03.2016 року (граничний термін реєстрації 28.03.2016 року).
Вказані обставини Позивачем не заперечуються.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (ПК України).
Відповідно до п. 14.1.60 ст. 14 ПК України, єдиний реєстр податкових накладних (ЄРПН) - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно п.201.7 вказаної статті податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Згідно з нормами п. 201.10. ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п. 192.1 ст. 192 ПК України якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Так, згідно абз.6 п. 192.1 ст.192 ПК України розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
Відповідно до положень абз. 11 п. 201.10 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п. 120-1.1. ст. 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів.
Отже, приписами податкового законодавства на платника податків покладено обов'язок по реєстрації податкової накладної протягом 15 календарних днів, наступних за датою його складання. При цьому обов'язок щодо здійснення відповідної реєстрації покладається на платника податків як відносно податкових накладних, що надаються покупцю, так і податкових накладних, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування.
Слід зазначити, що законодавцем не визначено необхідності застосування строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в залежності від факту їх надання чи ненадання покупцю, а визначено лише загальний обов'язок їх зареєструвати, з огляду на що колегія суддів приходить до висновку про застосування загальних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних.
У п.35 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ визначено, що норми п. 120-1.1 ст. 120-1 ПКУ не застосовуються при порушенні термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування ЄРПН, складених до 01.10.2015 року.
Позивачем факт порушення термінів реєстрації податкових накладних не заперечується. Отже, податкове правопорушення має місце.
Таким чином, за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН передбачена відповідальність у вигляді штрафу, що свідчить про наявність законних підстав для винесення Відповідачем спірного податкового повідомлення-рішення від 15.07.2016 року № 0002541201.
Стосовно посилань заявника апеляційної скарги щодо порушень Відповідачем вимог діючого законодавства щодо предмету проведення камеральних перевірок, колегія суддів апеляційного суду зазначає наступне.
Відповідно до пп. 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, в редакції станом на дату проведення такої перевірки, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Оскільки дата реєстрації податкових накладних є складовою частиною даних Єдиного реєстру податкових накладних, то питання своєчасності такої реєстрації можуть бути предметом камеральної перевірки.
Отже, враховуючи положення п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 ПК України, камеральною перевіркою (у контексті спірних правовідносин) вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу на підставі даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість, яка складається, зокрема, і з даних Єдиного реєстру податкових накладних, що свідчить про наявність законних підстав для проведення відповідачем камеральної перевірки щодо термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складений акт від 04.07.2016 р. № 1323/12-01/31045607.
Доводи Позивача відносно того, що до 01.01.2016 року Податковим кодексом України передбачена відповідальність у вигляді штрафу за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, застосування яких здійснювалось у встановленому Порядку, який не був затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, колегією суддів до уваги не приймаються як такі, що можуть слугувати підставою для скасування оскарженого податкового повідомлення-рішення, адже відсутність розробленого та затвердженого центральним органом виконавчої влади порядку (механізму) застосування штрафних санкцій не виключає відповідальності за порушення у вигляді штрафу, передбаченого спеціальним законом - Податковим кодексом України.
З приводу посилань скаржника на те, що в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні міститься посилання на акт перевірки від 15.07.2016 року, в той час, як в дійсності камеральна перевірка Позивача відбулась 04.07.2016 року, про що складено акт № 1323/12-01/31045607 від 04.07.2016 року, колегія суддів апеляційного суду вважає за необхідне зазначити, що відповідно до листа Вищого адміністративного суду від 28.03.2014 року № 375/11/14-14 окремі дефекти форми рішення контролюючого органу не повинні сприйматися як безумовні підстави для висновку щодо протиправності спірного рішення і, як наслідок, про його скасування. Якщо спірне рішення прийняте контролюючим органом у межах своєї компетенції та з нього можна чітко встановити зміст цього рішення (зокрема, порушення законодавства, за які застосовуються відповідні санкції, та розмір останніх), таке рішення може бути визнано судом правомірним навіть у разі, коли не дотримано окремих елементів форми спірного рішення, тобто посилання у спірному податковому повідомленні-рішенні на акт перевірки від 15.07.2016 року за умови відповідності номеру такого акту перевірки, на переконання колегії суддів апеляційного суду, не свідчить про протиправність останнього.
За даних обставин колегія суддів вважає, що суд першої інстанції під час розгляду даної справи об'єктивно, повно, всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, застосував до правовідносин, які виникли між сторонами у справі, норми права які регулюють саме ці правовідносини, зроблені судом першої інстанції висновки відповідають фактичним обставинам справи та підтверджуються належними письмовими доказами, які зібрані та досліджені судом у судовому засіданні під час розгляду даної адміністративної справи, рішення суду першої інстанції у даній справі про задоволення адміністративного позову прийнято без порушення норм процесуального та матеріального права, і тому постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 червня 2017 року у справі № 804/8041/16 необхідно залишити без змін.
Доводи апеляційної скарги Позивача спростовуються дослідженими у справі доказами і не можуть бути підставою для скасування постанови суду, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 243, ст. 310, 315, 316, 321, 322, 328, 329 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Обрій» - залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 червня 2017 року у справі № 804/8041/16 - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання рішення в повному обсязі.
Повний текст виготовлено - 01 лютого 2018 р.
Головуючий суддя: В.В. Мельник
Суддя: Д.В. Чепурнов
Суддя: С.В. Сафронова