Постанова від 30.01.2018 по справі 716/50/18

Справа №716/50/18

Провадження №3/716/34/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.01.2018 року суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, прокурора Шевчука П.В. розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки національної поліції України відносно

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, українки, громадянки України, одруженої, працюючої заступником директора Задубрівського НВК, депутата Задубрівської сільської ради,

за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №20 від 17.01.2018 року, ОСОБА_2, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, порушила вимоги ч.1 ст.45 вказаного Закону, при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_2 несвоєчасно та без поважних на те причин, не подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2016 рік за формою, що визначається Національним агентством у строк до 01 травня 2017 року.

Таким чином, своїми діями остання порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Під час розгляду адміністративної справи судом ОСОБА_2 свою вину у вчиненні корупційного правопорушення визнала та підтвердила обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення.

Додатково пояснила, що вона була ознайомлена про необхідність подання електронної декларації, однак подала її несвоєчасно, а саме 07.12.2017 року. Об'єктивних причин, які б перешкоджали їй це здійснити не було.

Прокурор під час розгляду справи просив визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КпАП України. Вважає, що в матеріалах адміністративної справи міститься достатньо доказів на підтвердження її вини.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2 та прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях останньої складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.

Як було встановлено судом, відповідно до рішення Задубрівської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області від 06 листопада 2015 року №1-1/2015 «Про підсумки виборів, ….» ОСОБА_2 обрана депутатом зазначеної ради (а.с.11-13).

Підпунктом «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Отже, ОСОБА_2 відноситься до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з підпунктом 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) Інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство, з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Таким чином, ОСОБА_2 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну, за 2016 рік) до 00:00 год. 01 травня 2017 pоку.

Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_2 неодноразово було ознайомлено з вимогами чинного законодавства щодо заповнення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, термін її подання, а також розяснено наслідки та відповідальність за несвоєчасне або неподання декларації. Дані обставини випливають з пояснень голови Задубрівської сільської ради ОСОБА_3 (а.с. 46-47) та її секретаря Данилюк О.В. (а.с. 43-45), а також з рішень сесії Задубрівської районної ради Чернівецької області від 17.02.2017 року (а.с. 14-15) та від 24.02.2017 року (а.с. 16-17).

Проте, всупереч чинного законодавства та в порушення строку встановленого для подання електронної декларації на сайт НАЗК, ОСОБА_2 тільки 08 грудня 2017 року подала вказану декларацію. Вказане підтверджується роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.23).

При цьому, судом не встановлено поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_2 своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Крім того, і про поважність не подання вчасно декларації на сайт НАЗК не вказувала під час розгляду справи і сама особа, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно дочастин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_2, суд вважає, що вина останньої у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1КУпАП підтверджується в повному обсязі.

При накладенні на ОСОБА_2 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника та ступінь її вини.

Враховуючи всі обставини справи, на останню слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для її виправлення.

Крім того, згідно вимог ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_2 необхідно стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 352,40 грн.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 33, 40-1, 172-6, 283-285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП і за його вчинення накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі - 352,40 (трьохсот п?ятдесяти двох) гривень 40 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувча Головне управління Державної казначейської служби, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до апеляційного суду Чернівецької області через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Стрілець Я.С.