Справа № 629/334/18
Номер провадження 2-а/629/21/18
26.01.2018 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі головуючого судді Ткаченко О.А., за участю секретаря Білик В.Ю., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку для звернення до суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області, управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради Харківської області про визнання незаконною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідачів про визнання незаконною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення. В даному позові однією із вимог ОСОБА_1 прохає поновити йому строк для звернення до суду для оскарження постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області № 17/49 від 15.06.2017 року.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 прохав визнати поважною причину пропуску строку на оскарження вищевказаної постанови та поновити йому строк на звернення до суду з даним позовом. При цьому пояснив, що про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення за ст.152 КУпАП, його розгляд адміністративною комісією та про прийняте рішення йому не було відомо. Лише 09.01.2018 року від державного виконавця Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Близнюківському, Лозівському районах та місту Лозова Головного територіального управління юстиції у Харківській області йому стало відомо, що 13.09.2017 року на підставі постанови №17/49, винесеної адміністративною комісією при виконавчому комітеті Лозівської міської ради від 15.06.2017 року, про стягнення з нього штрафу у розмірі 1700 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.152 КупАП державним виконавцем відкрито виконавче провадження стосовно примусового виконання вищевказаної постанови. 12.01.2018 року він звернувся з заявою до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області про ознайомлення з матеріалами адміністративної справи. Ознайомившись з матеріалами справи вважає, що дана постанова винесена з порушенням його законних прав, в зв'язку з чим він змушений звертатися до суду з даним позовом.
В судовому засіданні представник відповідача виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області ОСОБА_2 проти поновлення строків ОСОБА_1 для звернення до суду з адміністративним позовом заперечував, пояснив, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 був присутнім, проте відмовився його підписувати і втік. В матеріалах справи є відповідний відеозапис. Крім того, позивачу неодноразово рекомендованими листами направлялися повідомлення про виклики на засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області для розгляду вказаного протоколу та в подальшому і сама постанова, однак поштові конверти поверталися з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
В судовому засіданні представник відповідача управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради Харківської області ОСОБА_3 проти поновлення строків ОСОБА_1 для звернення до суду з адміністративним позовом заперечувала, мотивуючи це тим, що ОСОБА_1 був обізнаний про складений протокол та розгляд справи адміністративною комісією.
Поважність причин пропуску строку є оціночною категорією і встановлюються у кожному конкретному випадку судом.
Згідно ч.1,2 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч.2 ст.286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови).
Відповідно до ч.1 ст.121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
В обґрунтування своєї вимоги щодо поновлення пропущеного строку на звернення до суду з адміністративним позовом, позивач зазначає, що йому не було відомо про розгляд справи про адміністративне правопорушення адміністративною комісією при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області. Останній лише 09.01.2018 року від державного виконавця дізнався про те, що 13.09.2017 року відносно нього було відкрито виконавче провадження стосовно примусового виконання постанови № 17/49 у справі про адміністративне правопорушення від 15.06.2017 року, винесеної адміністративною комісією при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області, тому не мав реальної можливості звернутись до суду в передбачені законом строки.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи відносно ОСОБА_1, які були надані для огляду в судовому засіданні представником відповідача - ОСОБА_2, 29.05.2017 року відносно ОСОБА_1 був складений адміністративний протокол про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП. Даний протокол був складений за його присутності, проте від підпису він відмовився в присутності двох свідків. Отже, про скоєння ним адміністративного правопорушення йому було відомо. На підставі вказаного протоколу адміністративною комісією при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області було винесено постанову №17/49 від 15.06.2017 року про накладення на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. Вказана постанова була винесена за відсутності позивача. Однак, в наданих матеріалах містяться конверти, з яких вбачається, що позивач неодноразово викликався рекомендованими листами на засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області для розгляду вказаного протоколу та в подальшому і сама постанова направлена рекомендованим листом, за адресою проживання, яку як підтвердив позивач - не змінював, однак поштові конверти поверталися з позначкою «за закінченням терміну зберігання», що свідчить про те, що позивач належним чином повідомлявся про місце, день та час розгляду адміністративного матеріалу відносно нього та про наслідки розгляду.
Про факт обізнаності щодо накладання на позивача адміністративного стягнення свідчить також заява на ім'я державного виконавця датована 09.01.2018 року про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, однак за захистом своїх прав з даним позовом він звернувся лише 22.01.2018 року, тобто після спливу десятиденного строку на оскарження, який закінчувався 19.01.2018 року, при цьому останній день оскарження не припадав на вихідні чи святкові дні.
Перевіривши матеріали справи, вислухавши думку сторін, суд вважає за необхідне в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку для звернення до суду з адміністративним позовом відмовити, оскільки позивач не надав суду належних доказів, що підтверджували б поважність причин пропуску ним строків та про неможливість вчасного звернення до суду з даним позовом.
Відповідно до ч.2 ст.123 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Керуючись ст.118,121,122,248 КАС України, -
ухвалив:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про поновлення строків для звернення до суду - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лозівської міської ради Харківської області, управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради Харківської області про визнання незаконною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суди.
Суддя О.А.Ткаченко