Ухвала від 01.02.2018 по справі 628/115/18

Справа № 628/115/18

Провадження № 2/628/336/18

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

01 лютого 2018 року місто Куп'янськ

Суддя Куп'янського міськрайонного суду Харківської області Демченко І.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, місце проживання якої зареєстровано за адресою: 63702, Харківська область, місто Куп'янськ, вулиця Ломоносова, будинок 35, до ОСОБА_2, місце проживання якого зареєстроване за адресою: 63702, Харківська область, місто Куп'янськ, вулиця Ломоносова, будинок 35, Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБ Слобожанщина», місцезнаходження якого: 61013, Харківська область, місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 111-а, ОСОБА_3, місце проживання якого зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, гуртожиток літ «П-5», квартира 64, про захист права власності, визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним, про скасування свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Куп'янського міськрайонного суду Харківської області з позовною заявою, посилаючись на те, що 28.07.2017 року був укладений договір комісії 5676/17/00503030 між ТОВ ТБ «Слобожанщина» та ОСОБА_2, відповідно до якого ТОВ ТБ «Слобожанщина» зобов'язалося за дорученням ОСОБА_2 за винагороду здійснити від свого імені угоду з продажу товару автомобіля Mercedes-benz 110 D 2001 р.в. Того ж дня, був укладений договір купівлі-продажу вищезазначеного транспортного засобу, який відбувся між ТОВ «ТБ Слобожанщина» та ОСОБА_3. На підставі даного договору було видане свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу СХМ 477648 від 04.08.2017 року. Оскільки позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 перебувають у шлюбі, а вищезазначений автомобіль є спільною сумісною власністю, просить визнати договір купівлі-продажу недійсним та скасувати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175, 177 ЦПК України.

Сплачений позивачем судовий збір зараховано до спеціального фонду Державного бюджету України.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

Відповідно до ст. 28 ЦПК України справа підсудна Куп'янському міськрайонному суду Харківської області.

Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Відповідно до вимог п.1 ч.4 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя.

Оскільки позивачем заявлено вимоги, які пов'язані з сімейними правовідносинами, та беручи до уваги особливості предмета спору, справа підлягає розгляду в поряду загального позовного провадження.

Керуючись ст.ст. 4, ч.5 ст. 128, ст.187 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБ Слобожанщина», ОСОБА_3 про захист права власності, визнання договору купівлі-продажу транспортного засобу недійсним, про скасування свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на «6» березня 2018року о 10.00год. у Будинку Правосуддя № 1, розташованому за адресою: Харківська область, місто Куп'янськ, вул. 1 Травня,27а, зал № 2, з викликом учасників справи.

Відповідачі має право у строк до «20» лютого 2018рокунадіслатисуду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.

У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Відзив повинен відповідати вимогам ст. 183 ЦПК України.

Роз'яснити учасникам справи право на підставі ч. 7 ст. 7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про особисті сторони життя учасників справи.

Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки:

http://kpm.hr.court.gov.ua/sud2023/gromadyanam/csz/.

Ухвала щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя Куп'янського міськрайсуду

Харківської області ОСОБА_4

Попередній документ
71967183
Наступний документ
71967185
Інформація про рішення:
№ рішення: 71967184
№ справи: 628/115/18
Дата рішення: 01.02.2018
Дата публікації: 06.02.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Куп'янський міськрайонний суд Харківської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із договорів; Спори, що виникають із договорів купівлі-продажу