Борівський районний суд Харківської області
справа: № 614/64/18
провадження: 3/614/26/18
категорія: 72
01.02.2018 р. суддя Борівського районного суду Харківської області Гуляєва Ганна Миколаївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління державного агентства рибного господарства у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонера, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії ММ № 279317, ІПН НОМЕР_1,
за ст.85 ч.4 КУпАП,
08.01.2018 р. о 18.30 год. на березі Червонооскільського водосховища був затриманий ОСОБА_1, який за допомогою сітки з льоси L-60,0м, h-1,5м, Q-30мм, виловив рибу: плітка - 13 шт., окунь - 1 шт., загальною вагою 1 кг, чим порушив вимоги п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства України та наніс збитки рибному господарству України в розмірі 1122 грн.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнав та підтвердив вищевикладене.
За змістом ст. 279 КУпАП розгляд справ про адміністративне правопорушення судом першої інстанції провадиться в межах обставин, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою державою особою і дії посадової особи, що його складала в порядку передбаченому чинним законодавством, не оскаржувалися.
Судом встановлено, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 000650 від 08.01.2018 р. ОСОБА_1 порушив вимоги п. 3.15 ПЛСР України, а саме: 08.01.2018 р. о 18.30 год. за допомогою сітки з льоси, L-60,0м, h-1,5м, Q-30мм, виловив рибу: плітка - 13 шт., окунь - 1 шт., загальною вагою 1 кг, завдавши збитки рибному господарству України на суму 1122 грн. Вказаний протокол містить власноручні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, згідно яких він вину визнав та підтвердив місце, час і обставини адміністративного правопорушення (а.с.2).
Стаття 63 Закону України «Про тваринний світ» встановлює, що порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу тягне за собою адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Згідно п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених Наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.1999 р., забороняється лов водних живих ресурсів: із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.
Підповідно до п. 4.6 ПЛСР дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі риби: на водоймі загального користування - 3 кг; на водоймі, закріпленій за громадськими об'єднаннями, а також, де впроваджене платне рибальство - 5 кг.
Пункт 6.1 ПЛСР встановлює, що соби, винні в порушенні цих Правил рибальства, несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
Згідно опису-оцінки знарядь лову, іншого рибальського майна, плавучих та інших транспортних засобів, виявлених у особи, яка підписана інспектором рибоохорони ОСОБА_2 та правопорушником ОСОБА_1, у останнього було вилучено: сітку з льоси L-60,0м, h-1,5м, Q-30мм; рибу свіжу: плітка - 13 шт., окунь - 1 шт. (а.с.4). В подальшому, згідно розписки про прийняття на відповідальне зберігання вилученого майна від 08.01.2018 р., свіжа риба була передана на відповідальне зберігання ОСОБА_1 (а.с.3), а сітка з льоси була передана на зберігання на склад БДХРП, що вбачається з приймального акту № 219 від 08.01.2018 р. (а.с.4) та квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, № 219 від 08.01.2018 (а.с.5). Згідно розрахунку матеріальної шкоди до протоколу № 000650 від 08.01.2018 р. ОСОБА_1 завдав збитки рибному господарству України в розмірі 1122 грн. (а.с.6).
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У рішенні ЄСПЛ від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом». Проте така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.
Враховуючи вищевикладене, у суду відсутні підстави для визнання необ'єктивними доказів, якими підтверджено вчинення ОСОБА_1 вказаного адміністративного правопорушення, тому суд їх визнає належними, допустимими та достатніми і кваліфікує його дії за ст.85 ч.4 КУпАП, як грубе порушення правил рибальства (рибальство забороненими знаряддями лову, особами, які не мають дозволу на промисел).
Враховуючи викладене вище, особу правопорушника, який має постійне місце проживання, пенсіонер, утриманців не має, характер скоєного правопорушення, обставини, що пом'якшують відповідальність правопорушника: визнання вини, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність правопорушника, вважаю за необхідне застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ст.85 ч. 4 КУпАП.
Згідно ч.1 ст.40 КУпАП, якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то суд має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди незалежно від її розміру.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.7,40,40-1,221,241,251,252,283-285 КУпАП, на підставі ст.85 ч.4 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 85 ч. 4 КУпАП і призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 грн. на користь держави (рахунок отримувача: 31111106700105; отримувач коштів: УДКС України у Борівському р-ні Харківської обл.; код отримувача: 37880458; банк отримувача: ГУДКС України у Харківській обл.; код банку отримувача: 851011; призначення платежу: штраф суду смт.Борова 21081100) з конфіскацією у власність держави знаряддя вчинення правопорушення, що є власністю правопорушника, тобто сітки з льоси у кількості 1 шт. L-60,0м, h-1,5м, Q-30мм без оцінки, а в разі неможливості звернення цього майна у дохід держави - знищити.
На підставі частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови, органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 680 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп. на користь держави (отримувач: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783, банк отримувача: ГУДКС України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу:*;106;2069100934; судовий збір, код ЄДРПОУ 02893806).
Стягнути з ОСОБА_1 матеріальні збитки в сумі 1122 грн. на користь Гороховатської сільської ради (УКДС у Борівському районі/с. Гороховатка/, р/р 33117331700109, отримувач коштів 24062100, Код отримувача 37880458, Банк отримувача ГУДКС України в Харківській області, МФО 851011).
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Борівський районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Борівського
районного суду: ОСОБА_3 Г. М.