Постанова від 01.02.2018 по справі 400/1459/17

Справа №: 400/1459/17

Провадження № 3/400/11/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2018 року

Суддя Петрівського районного суду Кіровоградської області Колесник С. І., при секретарі Больбот Т.В., прокурора Писаренко Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого директором ПСП «Зарічне», реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1,

за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого скликання Петрівської районної ради Кіровоградської області у період з 23.11.2015 до теперішнього часу, тобто, у відповідності до пп «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення , пов'язані з корупцією , оскільки особами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та депутати місцевих рад, зокрема, у порушення вимог положень частин 2, 3 ст. 52 Закону (у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це НАЗК), не повідомив НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані шляхом внесення до Єдиного державного реєстру декларацій осіб (далі-Реєстр), уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюдення на офіційному веб-сайті НАЗК інформації про суттєві зміни у майновому стані у зв'язку з придбанням ним 03.02.2017 року, згідно договору купівлі-продажу транспортного засобу від 03.02.2017 року № 3542/2017/316890, у власність рухомого майна у вигляді транспортного засобу марки: MEREDES-BENZ G 55 AMG, 2010 року випуску, вартістю 1455840 (один мільйон чотириста п'ятдесят п'ять тисяч вісімсот сорок) гривень 00 копійок, тобто в сумі, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2017 року(80 000 грн.). Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII у даному випадку було 13.02.2017 року включно (03.02.2017 року (момент набуття права власності) + 10 днів), однак відповідно до інформації з НАЗК від 07.11.2017 року № 54-12/40102/17 ОСОБА_1 не повідомив НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані станом на 07.11.2017 року. У реєстрі ОСОБА_1 зареєструвався 30.03.2017 року. До 30.03.2017 року дій у Реєстрі не вчиняв.

Окрім того, ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого скликання Петрівської районної ради Кіровоградської області у період з 23.11.2015 до теперішнього часу, тобто, у відповідності до пп «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення , пов'язані з корупцією , оскільки особами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та депутати місцевих рад, зокрема, у порушення вимог положень частин 2, 3 ст. 52 Закону (у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це НАЗК), не повідомив НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані шляхом внесення до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюдення на офіційному веб-сайті НАЗК інформації про суттєві зміни у майновому стані у зв'язку з отриманням доходу в розмірі 409 300 (чотириста дев'ять тисяч триста) гривень 00 копійок 10.03.2017 року за продаж власного рухомого майна у вигляді транспортного засобу марки: TOYOTA LAND CRUISER 120, 2009 року випуску, згідно договору купівлі-продажу транспортного засобу від 10.03.2017 року № 3542/2017/365099, тобто в сумі, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2017 року (80 000 грн.)

Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII у даному випадку, було 13.02.2017 року включно (03.02.2017 року (момент набуття права власності) + 10 днів).

Відповідно до інформації з НАЗК від 07.11.2017 року № 54-12/40102/17 ОСОБА_1 не повідомив НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані станом на 07.11.2017 року. У реєстрі ОСОБА_1 зареєструвався 30.03.2017 року. До 30.03.2017 року дій у Реєстрі не вчиняв.

Таким чином, неповідомлення ОСОБА_1 письмово НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту придбання та продажу майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановленого з 1 січня 2017 року, є протиправним, тобто таким, що порушує положення ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції.

Разом з тим, ч. 2 ст. 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю» встановлює, що неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані є адміністративними правопорушеннями, пов'язаним з корупцією. Відповідно до примітки до цієї статті суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також є ті, що зазначені у частині першій статті 3 Закону.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень не визнав та суду пояснив, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, оскільки у нього не було будь-якого наміру приховувати свій майновий стан, що свідчить про відсутність у його діях ознак протиправної винної поведінки , яка полягала б у навмисному ухиленні від дотримання встановлених законом правил фінансового контролю щодо суб'єктів декларування.

Однак вина порушника підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення від 21.12.2017 року № 81/17 та 82/17 , інформацією НАЗК від 07.11.2017 року № 54-12/40102/17,загальними відомостями про результати голосування по Петрівській районній раді Кіровоградської області від 25.10.2015 року, інформацією від територіального сервісного центру № 3542, письмовими поясненнями ОСОБА_1, письмовими поясненнями ОСОБА_2 таіншими документами.

З урахуванням викладеного ОСОБА_1 мав фізичну та технічну можливість вчасно подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв'язку з придбанням та продажем вказаного майна, натомість поважні причини несвоєчасного подання не встановлені.

Таким чином, суд вбачає підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 172-6 КУпАП, диспозиція якої передбачає неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані, та вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу.

Відповідно до ст. 36 ч. 2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи вищевикладене, характер та обставини вчинених правопорушень, особу правопорушника, його майновий та сімейний стан, ступінь вини, суд прийшов до висновку, що адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (тисячу сімсот) гривень, за своїм видом і розміром є справедливим, необхідним і достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.

На підставі ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» та керуючись ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у дохід держави в розмірі 100 (ста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1на користь держави судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Роз'яснити порушнику, що відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути винесено протест прокурора протягом 10 днів до Апеляційного суду Кіровоградської області через Петрівський районний суд.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно

Суддя Петрівського районного суду С. Колесник

Постанова набрала законної сили "___" ___________ 2018 року

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом 3 (трьох) місяців.

Суддя Петрівського районного суду С. Колесник