Справа № 629/3985/17
Номер провадження 2-а/629/9/18
Р I Ш Е Н Н Я
30.01.2018 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Каращука Т.О., за участю секретаря Котяй А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Лозова Харківської області адміністративну справу №629/3985/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
25.10.2017 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, що мешкає за адресою: Харківська область, м.Лозова, м-н 3АДРЕСА_1, звернувся до Лозівського міськрайонного суду Харківської області з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, що знаходиться за адресою: м.Харків, Держпром, 3 під'їзд, 2-й поверх, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, посилаючись на те, що з 01.01.2016 року набув права на перерахунок пенсії відповідно до Закону України №N900-VIII від 23.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», але Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області відмовило у перерахунку пенсії за заявою та зазначило, що перерахунок буде здійснено після отримання довідки та надходження коштів з бюджету. Позивач вказує, що відсутність коштів, не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії, а тому просив визнати бездіяльність УПФУ протиправною та зобов'язати відповідача зробити перерахунок, справу просив розглядати в скороченому провадженні.
27.10.2017 року відкрито провадження у справі.
10.11.2017 року позивачем було подано заяву про зміну предмету позову та збільшення позовних вимог, в якій просив врахувати додаткові види грошового забезпечення згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2017 року в розмірі 55 % від посадового окладу - 2600,00 грн., з урахування окладу за військовим (спеціальним) званням - 2 000,00 грн. та надбавки за вислугу років - 2 300,00 грн.(а.с.32-35).
10.11.2017 року представником відповідача було надано заперечення, в якому було вказано, дії УПФУ для виконання перерахунку пенсій, відповідно до довідок наданих уповноваженим структурними підрозділами силових структур, ними були здійснені, а саме було направлено звернення Пенсійного фонду України для формування потреби в бюджетних коштах, необхідних для перерахунку. Також відповідач зазначив, що позивачем був порушений строк для подання позову про перерахунок з 01.01.2016 року по 25.04.2017 року, а тому вони повинні бути залишені без розгляду(а.с.40-43).
27.11.2017 року ОСОБА_1 надано до суду уточнюючу заяву про зміну предмету позову та збільшення позовних вимог, в якій суми додаткових видів грошового забезпечення, які необхідно врахувати при перерахунку, а саме: згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2017 року в розмірі 55 % від посадового окладу - 2800,00 грн., з урахування окладу за військовим (спеціальним) званням - 2 000,00 грн. та надбавки за вислугу років - 2 400,00 грн.(а.с.51-52).
30.11.2017 року позивачем надано заяву про поновлення строку звернення до суду за захистом своїх прав, в якій обґрунтовує свою вимогу тим, що не зважаючи на те, що право на перерахунок виникло з 01.01.2016 року, підстави щодо перерахунку пенсії МВС направило до УПФУ лише 03.02.2017 року. У зв'язку з тим, що перерахунок довго не проводився, 21.09.2017 року ОСОБА_1 подав заяву до УПФУ, в якій просив здійснити перерахунок. 11.10.2017 року позивач дізнався, що перерахунок не може бути здійснено. Так, відповідно строк необхідно рахувати починаючи з дня, коли надійшла відповідь Головного управління пенсійного фонду на заяву позивача(а.с.56-57).
01.12.2017 року представником відповідача подано заперечення проти заяви про зміну предмету позову та збільшення позовних вимог, в якій зазначено, що УПФУ не має права самостійно визначати розмір грошового забезпечення, об'єднувати при проведенні перерахунку складові грошового забезпечення, зазначені в різних довідках та на підставі різних нормативно-правових актів. Пенсійний фонд вказує, що якщо позивач вважає, що включенні в довідку не всі види грошового забезпечення, то вимоги потрібно адресувати Ліквідаційній комісії ГУМВС України в Харківській області, залучивши її у якості співвідповідача. Також представник в запереченні вказав, що надбавка за виконання особливо важливих завдань та надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції є різними за своєю природою, а тому, відповідно до ч.3 ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», надбавка за виконання особливо важливих завдань не може включатися до грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України для перерахунку їхніх пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988. Представник просив залучити до справи в якості співвідповідача Ліквідаційну комісію ГУМВС України в Харківській області та наполягав позовні вимоги позивача залишити без розгляду за період з 01.01.2016 року по 25.04.2017 року, в іншій частині вимог - відмовити(а.с.61-62).
15.12.2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим КАСУ України викладено в новій редакції, справа підлягає розгляду за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
29.12.2017 року представником Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області подано заперечення на уточнюючу заяву про зміну предмету позову та збільшення позовних вимог, в якому зазначена не згода з вимогами позивача, яка ґрунтується на тому, що нарахування, перерахунок та виплати пенсії особам є дискреційними повноваженнями відповідача(а.с.67-68).
21.12.2017 року позивачем подано заяву про зміну предмету позову та зменшення позовних вимог, в якій просив змінити вимогу згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2017 року про врахування надбавок в розмірі 55 % від посадового окладу - 2800,00 грн., з урахування окладу за військовим (спеціальним) званням - 2 000,00 грн. та надбавки за вислугу років - 2 400,00 грн., а саме видалити цю вимогу(а.с.70-71).
12.01.2018 року представник відповідача надав відзив на позов, в якому вказав, що у зв'язку зі збільшенням, а потім зменшенням позовних вимог позивачем, вимоги відповідають першому поданому позову, а тому просив врахувати заперечення на адміністративний позов та відмовити у задоволенні(а.с.76).
Сторони у судове засідання не з'явилися, про день час та місце були повідомлені належним чином, про причини не явки не повідомили.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно зі ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності.
Згідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності
суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією та законами України.
Судом встановлено такі факти та відповідні правовідносини.
Відповідно до Пенсійного посвідчення №13477, виданого 20.11.2003 року ФЕУ УМВСУ в Харківській області (а.с. 14), ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Лозівському об'єднаному УПФУ Харківської області та отримує щомісячне грошове утримання відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно повідомлення МВС України №1461/05/22-2017 від 03.02.2017 року(а.с.15), 30.01.2017 року в Центрі культури та мистецтв МВС України за участі представників МВС України, МСП України, МФ України та ПФ України відбувся Форум ветеранів органів внутрішніх справ, на якому було розглянуто питання перерахунку пенсій особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, на якому було повідомлено про наявність підстав перерахунку пенсій особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», грошове забезпечення, передбачене ч.3 ст.63 даного Закону збільшено на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «про грошове забезпечення для поліцейських Національної поліції».
Пенсійним фондом України було направлено лист №9493/02-23 від 28.03.2017 року(а.с.17) до МВС України про необхідність підготувати та надати ліквідаційним комісія списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії, який буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
МВС України надало відповідь про розгляд листа №4019/02/22-2017 від 22.03.2017 року(а.с.18), в якій було зазначено, що повідомлення про підстави перерахунку надіслані до Пенсійного фонду України, а довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій залишаються за ліквідаційними комісіями ГУМВС в областях та м.Києві.
На звернення ОСОБА_1 від 21.06.2017 року, ГУ НП в Харківській області надало відповідь від 25.07.2017 року(а.с.20), в якій вказано, що довідка №100/26951 ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області від 19.06.2017 року на виконання постанови КМУ від 11.11.2015 року №988 була направлена до Головного УПФУ в Харківській області.
Згідно з копією довідки №100/26951 від 16.06.2017 року (а.с.21), грошове забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою старший експерт відділення автотехнічно- експериментального відділу НДЕКЦ при УМВСУ в Харківській області - старший інспектор становить: посадовий оклад - 2600,00 грн., оклад за спеціальним званням майор поліції - 2000,00 грн., надбавка за вислугу років - 2 300,00 грн.
21.09.2017 року позивачем подано заяву про перерахунок пенсії(а.с.22-24) до Головного УПФУ в Харківській області.
03.10.2017 року ОСОБА_1 надано відповідь на заяву(а.с.25), в якій зазначено, що перерахунок робиться не на підставі особистих заяв, а на підставі, наданих МВС довідок. УПФУ
також зазначило, що перерахунок буде здійснено після надходження коштів з Державного бюджету України.
07.04.2017 року позивач звернувся до Пенсійного фонду з заявою(а.с.39), в якій просив надати документи, за якими з самого початку йому розраховувалася пенсія за вислугу років.
Головне УПФУ в Харківській області надало позивачу довідки(а.с.36,37) за пенсійною справою №100/26591, в яких вказано, отримання пенсії з 10.11.2003 року, перерахунок здійснений з 01.01.2008 року, грошове забезпечення для перерахунку. Також у відповіді від 21.04.2017 року(а.с.38) було зазначено, що копію грошового атестату та копію розрахунку за вислугу років, що застосовувались при призначенні пенсії, надати немає можливості, оскільки в матеріалах дані документи відсутні.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII(в редакції від 07.11.2015 р.), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. В разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Згідно п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45, перерахунок раніше призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»(далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або в зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» внесені зміни і підвищено грошове забезпечення поліцейських.
Відповідно до абз. 2 п. 15 розділу XI «Прикінцевих та перехідних положень» ЗУ «Про Національну поліцію» зі змінами, внесеними Законом України від 23.12.2015 р. №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їх сімей, інших осіб.
Статтею 102 ЗУ «Про Національну поліцію» закріплено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку і на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» статтю 63 Закону №2262-XII«Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають
право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Враховуючи, що саме постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, суд приходить до висновку про те, що таке збільшення є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.
За приписами п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до обов'язків МВС України належить повідомлення у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій вказаній категорії військовослужбовців.
Так, п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р. №3-1 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 р. за N135/13402, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992 р. пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20.12.1991 р.
Частиною першою статті 9 Закону № 2011-ХІІ установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
З аналізу ч. 3 ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у взаємозв'язку з ч. 2 ст. 9 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» вбачається, що пенсія обчислюються з розміру грошового забезпечення. Склад грошового забезпечення визначається ч. 2 ст. 9 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Оскільки до складу грошового забезпечення входять одноразові види грошового забезпечення, то до грошового забезпечення з
якого обчислюється пенсія мають входити також одноразові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Закон України від 3 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
Судження відповідача про неможливість перерахунку у зв'язку з відсутністю коштів є безпідставним і не ґрунтується на нормах закону. Право особи на здійснення перерахунку пенсії не може ставитися в залежність від бюджетних асигнувань.
Конституційний Суд України неодноразово висловлював правову позицію щодо неможливості поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету (рішення від 20.03.2002 №5-рп/2002, від 17.03.2004 №7-рп/2004,від 01.12.2004 №20-рп/2004, від 09.07.2007 №6-рп/2007).
Верховний Суд України у своїх рішеннях також неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 у справі №21-399во10, від 07.12.2012 у справі №21-977во10, від 03.12.2010 у справі №21-44а10).
Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду України. Дана правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 по справі №21-484а13.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції від 01.01.2016 р.), перерахунок пенсій в зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або в зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Дана норма набрала чинності з 01.01.2016 р., а отже, саме з цієї дати позивач має право на перерахунок пенсії без обмеження строком відповідно до постанови КМУ №988 від 11.11.2015 р.
Виходячи з викладеного, суд вбачає підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1, а саме визнає протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку призначеної позивачу пенсії; зобов'язує ГУ ПФУ в Харківській області провести перерахунок і виплату пенсії відповідно до зазначених вище вимог законодавства і довідки №100/26951 від 16.06.2017 р. про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 р., яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області, починаючи з 01.01.2016 р. без обмеження строком.
Відповідно до ч. 1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
ОСОБА_1 на підтвердження понесених судових витрат надано оригінал квитанції від 25.10.2017 р. про сплату ним 640 грн. в якості судового збору.
Таким чином, сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2,5,77,139,242-246,255 КАС України; ст.ст. 51, 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; п.п. 1, 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей»; ст. 102, абз. 2 п. 15 розділу XI «Прикінцевих та перехідних положень» ЗУ «Про Національну поліцію», -
Позовні вимоги ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, що мешкає за адресою: Харківська область, м.Лозова, м-н 3АДРЕСА_1, до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, що знаходиться за адресою: м.Харків, Держпром, 3 під'їзд, 2-й поверх, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області щодо нездійснення ОСОБА_1 перерахунку призначеної пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей №900» від 23.12.2015 р., ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»і№947 від 18.11.2015 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09.03.2006 №268»та довідки №100/26951 від 16.06.2017 р. про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 р., яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області, починаючи з 01.01.2016 р. без обмеження строком.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області протягом місяця надати суду звіт про виконання рішення.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в розмірі 640 (шістсот сорока) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30-ти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: Т.О.Каращук