Справа № 758/16721/17
31 січня 2018 року суддя Подільського районного суду м.Києва Васильченко О. В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» про стягнення середнього заробітку,
ОСОБА_1 звернувся до Подільського районного суду м. Києва із позовом до Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» про стягнення середнього заробітку.
Вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, на підставі ч. 1 ст. 185 ЦПК України, оскільки подана без додержання вимог ст. 175 ЦПК України виходячи з наступного.
Пропоную позивачеві виконати вимоги п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України та зазначити в позовній заяві відомості, а саме: офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти сторін.
Також, відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна також містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Такого підтвердження подана позовна заява не містить.
Також, в порушення п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи.
Окрім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання позову майнового характеру фізичною особою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Разом з тим, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 вказаного Закону від сплати судового збору звільняються, зокрема, позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Оскільки позивач просить суд стягнути на його користь суму середньомісячного заробітку, що за правовою природою не є тотожним поняттю заробітної плати, пропоную позивачеві сплатити судовий збір за подання даного позову, та надати докази його сплати до суду.
Роз'яснюю позивачеві, що з урахуванням визначеної ним ціни позову в розмірі 17951 грн. 04 коп., сума судового збору складає (відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір») 640 грн. 00 коп. (оскільки розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на час подання позову до суду складав саме таку суму).
Судовий збір необхідно сплатити на платіжні реквізити Подільського районного суду м. Києва:
Отримувач коштів: УДКСУ у Подільському районі ;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37975298;
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві;
Код банку отримувача (МФО): 820019;
Рахунок отримувача: 31213206700008;
Код класифікації доходів бюджету: 22030001;
Призначення платежу: Судовий збір, за позовом _____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Подільський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа).
Крім того, у відповідності до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відтак, пропоную позивачеві надати всі наявні в нього докази, зокрема докази вступу позивача в трудові відносини з відповідачем, зазначених розмірів заробітних плат, докази порушення строків відповідачем виплати заробітної плати, докази звернення до відповідача за відновленням порушених прав позивача та відмови відповідача виконати зобов'язання з тих чи інших підстав тощо.
Оскільки, без зазначення наведених вище обставин, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Згідно з ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 353, п. 15.5 перехідних положень ЦПК України, суд,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих» про стягнення середнього заробітку, залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
В разі якщо позивач у вказаний строк не усуне вказані недоліки, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу.
СуддяО. В. Васильченко