29 січня 2018 року м. Рівне №817/2274/17
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом:
ОСОБА_1
доОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області
про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,
29.12.2017 відкрито спрощене (письмове) провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що при звільненні з органів УМВС 01.11.2005 йому було призначено пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09.04.1992. 29.12.2015 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23.12.2015, яким доповнено статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992, частиною третьою такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських". За правилами пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Такі зміни відбулися, зокрема, з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанов №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Ліквідаційною комісією УМВС України в Рівненській області було скеровано до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Рівненській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 за посадою, з якої позивач вийшов на пенсію. Однак на підставі вказаної довідки відповідач перерахунок пенсії позивача не провів. А на його письмовий запит повідомив, що причиною непроведення перерахунку є те, Державним бюджетом України, відповідно і бюджетом Пенсійного фонду України на 2016-2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, виходячи з грошового забезпечення поліцейських, не передбачені. Вважаючи таку бездіяльність протиправною, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
17.01.2018 до суду надійшов відзив відповідача на позовну заяву, за змістом якого, Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області заперечує проти задоволення позову. В обґрунтування відзиву зазначено, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Рівненській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Дійсно, статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09.04.1992 передбачено здійснення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. При цьому, в силу вимог статті 8 цього Закону, виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Державним бюджетом України, відповідно і бюджетом Пенсійного фонду України на 2016-2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, виходячи з грошового забезпечення поліцейських, не були передбачені. Враховуючи вище наведене, головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській діє в межах своїх повноважень та у спосіб передбачений Конституцією України та законами України, у зв'язку з чим вважає відповідні позовні вимоги безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення. Крім цього, відповідач також зауважує на тому, що позивач пропустив строк звернення до суду, а його позов про здійснення перерахунку саме з 01.01.2016 року не підлягає задоволенню. На підставі викладеного, відповідач просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
18.01.2018 до суду надійшла відповідь на відзив в трьох примірниках, яка судом до уваги не приймається, як з огляду на те, що за правилами частини третьої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах даної категорії, заявами по суті справи є позов та відзив, так і з огляду на те, що позивачем не дотримано правил, визначених у частині третій статті 162 цього Кодексу.
Окремо слід зауважити, що позивачем у вступній частині позовної заяви в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору було визначено Ліквідаційну комісію УМВС України у Рівненській області, однак жодного клопотання про залучення до участі у справу такої особи не заявлено. Суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі не встановив жодних обставин, які б свідчили на користь того, що судове рішення в даній справі може вплинути на права та обов'язки даної особи.
Розглянувши у визначений частиною другою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України строк в письмовому провадженні позовну заяву та відзив, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09.04.1992, що призначена з 01.11.2005 з посади старшого оперуповноваженого відділу по розкриттю злочинів проти особистості та боротьбі з груповими злочинними проявами ВКР УМВС у званні підполковника.
Головою ліквідаційної комісії УМВС України у Рівненській області було передано до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку №5/90 від 15.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за посадою на день звільнення із служби - старший оперуповноважений відділу ВКР УМВС, відповідно до якої розмір грошового забезпечення становить: посадовий оклад - 2600,00 грн., оклад за звання підполковник міліції - 2200,00 грн., надбавка за стаж служби 40% - 1920,00 грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 15% - 390,00 грн., премія 1,99% - 141,49 грн., а всього 7251,49 грн. (а.с.24).
30.11.2017 позивач звернувся до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області із заявою з приводу проведення перерахунку пенсії, на яку отримав письмову відповідь за №1-749/024-15 від 20.12.2017, за змістом якої перерахунок пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.26).
Відповідно до наведеного, суд вважає, що строк звернення до суду позивачем не пропущений, з урахуванням того, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії була передана відповідачу лише 15.05.2017, а відповідь з приводу того, що перерахунок буде проведено лише при умові виділення бюджетних коштів надана позивачу лише 20.12.2017.
Вирішуючи адміністративний спір по суті суд зазначає наступне.
07.11.2015 набув чинності Закон України "Про національну поліцію" №580-VІІІ від 02.07.2015. Одночасно з цим, втратив чинність Закон України "Про міліцію" №565-XII від 20.12.1990.
При цьому, згідно з пунктом 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про національну поліцію" №580-VІІІ від 02.07.2015, за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
В свою чергу, за правилами статті 102 цього Закону, пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09.04.1992.
У відповідності до частини першої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09.04.1992, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
За правилами частини другої цієї статті, якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
29.12.2015 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23.12.2015, яким доповнено статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992, частиною третьою такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
При цьому, частиною четвертою цієї статті, в редакції, що діяла на вказану дату, передбачалося, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. З 01.01.2017, у редакції Закону № 1774-VIII від 06.12.2016, вказана частина передбачає, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
02.12.2015 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Пунктом 1 вказаної Постанови установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Пунктом 3 вказаної постанови, затверджено, зокрема, схеми окладів за спеціальним званням поліцейських та схеми посадових окладів поліцейських.
З урахуванням того, що зазначеними нормативно-правовими актами передбачалось збільшення грошового забезпечення поліцейських, то вони, в розумінні статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992, розглядалися як правові підстави для перерахунку пенсії, призначених відповідно до цього Закону, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
На реалізацію частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992, Кабінет Міністрів України постановою №45 від 13.02.2008 затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який з урахуванням змін і доповнень діє до сьогоднішнього дня.
За правилами пункту 1 вказаного Порядку, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 2 Порядку передбачено, що на підставі такого рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв”язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
За пунктом 3 Порядку, - на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Відповідно до пункту 4 Порядку, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
В свою чергу, за правилами частини другої статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992, перерахунок пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. А за правилами частини третьої - перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Судом встановлено, що Головою ліквідаційної комісії УМВС України у Рівненській області було передано до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області довідку №5/90 від 15.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за посадою на день звільнення із служби, яка по формі повністю відповідає додатку №2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008.
При цьому, судом достеменно встановлено і той факт, що ОСОБА_1 набув право на перерахунок пенсії, призначеної йому за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992, саме з 01.01.2016, тобто з першого дня місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що потягнули за собою зміну розміру пенсії, з урахуванням того, що постанова Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 набрала чинності 02.12.2015.
Щодо строків перерахунку пенсії суд враховує також правову позицію Верховного Суду України, висловлену в постанові від 01.07.2014 у справі № 21-244а14, відповідно до якої, правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначається за спеціальними законами, виникають не в момент звернення за призначенням пенсії, а в момент виникнення права на її призначення.
Всупереч вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 і статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992, Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області відповідний перерахунок для ОСОБА_1 не провело, чим і допустило протиправну бездіяльність.
Покликання відповідача на відсутність фінансування та необхідність виділення додаткових коштів з Державного бюджету України на проведення такого перерахунку, суд відхиляє, як такі, що суперечать принципу верховенства права.
Так, згідно з вимогами статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Європейський Суд з прав людини у рішення по справі "Кечко проти України" зауважував, що реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
Також "Сук проти України" та "Бурдов проти Росії" наголошував, що державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов'язань.
Також згідно практики Європейського суду з прав людини, суд повинен керуватись принципом юридичної визначеності. Цей принцип означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов'язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов'язання містяться у законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії. Така дія зазначеного принципу пов'язана з іншим принципом - відповідальності держави. При цьому, якщо держава чи орган публічної влади схвалили певну концепцію, держава чи орган вважатимуться такими, що діють протиправно, якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки, оскільки схвалення такої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у фізичних осіб стосовно додержання державою чи органом публічної влади такої політики чи поведінки.
В даному конкретному випадку така концепція схвалена в частині третій статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09.04.1992.
Європейський Суд з прав у рішеннях по справі "Суханов та Ільченко проти України" розцінив відмову в перерахунку пенсії через не встановлення певного порядку, як порушення майнового інтересу заявника, що передбачено у статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Аналогічну правову позицію Європейського суду з прав людини викладено у справі "Бутченко проти України", у якій констатовано, що Кабінет Міністрів України повинен був запровадити правові механізми, необхідні для реалізації прав громадян на соціальні пільги. А тому відмова у перерахунку пенсії є такою, що порушує право позивача на перерахунок та отримання належного рівня пенсійних виплат.
Відповідно до цього, суд робить висновок, що бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області по непроведенню перерахунку пенсії ОСОБА_1 зв'язку із зміною у грошовому утриманні поліцейських з 01.01.2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900-VIII від 23.12.2015, Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та довідки №5/90 від 15.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2016, яка надана Ліквідаційною комісією УМВС України у Рівненській області, є протиправною, а тому відповідні позовні вимоги підлягають до задоволення наряду з вимогами про зобов'язання відповідача провести відповідний перерахунок.
Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З аналізу вказаної норми вбачається, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах є саме диспозитивним правом суду, яке може використовуватись в залежності від наявності об'єктивних обставин, що підтверджені належними та допустимими доказами. Оскільки порушення відповідачем суб'єктивних прав позивача є тривалим, прохання позивача про встановлення судового контролю підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов ОСОБА_1 (33016, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 242922189) до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (33028, м.Рівне, вул.Короленка,7, код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 21084076) задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 зв'язку із зміною у грошовому утриманні поліцейських з 01.01.2016 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900-VIII від 23.12.2015, Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"" №2262-XII від 09.04.1992, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області провести з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900-VIII від 23.12.2015, Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та довідки №5/90 від 15.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2016, яка надана Ліквідаційною комісією УМВС України у Рівненській області.
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області подати у двотижневий строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
Присудити позивачу - ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в сумі 640,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Повне рішення суду складено 29 січня 2018 року.
Суддя Друзенко Н.В.