29 січня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/2445/17
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Канигіної Т.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом
позивача ОСОБА_1
до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області
про зобов'язання вчинити дії
28.12.2017 ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1, позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - ГУ ПФУ в Полтавській області, відповідач) про зобов'язання вчинити дії, а саме просить:
- зобов'язати провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та від 18.11.2015 № 947 "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09.03.2006 № 268" та довідки від 06.05.2017 №4/2380 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області з 01.01.2006 без обмеження граничного розміру.
Підставою для звернення до суду з цим позовом позивач вказує порушення своїх прав у сфері публічно-правових відносин щодо непроведення перерахунку пенсії на підставі довідки, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29.12.2017 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №816/2445/17 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
11.01.2018 до суду надійшов відзив ГУ ПФУ в Полтавській області, у якому зазначено, що ГУ ПФУ в Полтавській області не наділено повноваженнями щодо призначення (перерахунку) пенсії з грошового забезпечення, яке не визначене уповноваженими органами силових структур. Крім того, відповідач указує, що не порушував права позивача, оскільки позивач не звертався до відповідача із заявою встановленого зразка про проведення перерахунку пенсії. Також, за доводами відповідача, рішення про відмову позивачу в проведені перерахунку пенсії не приймалось, а відповідь позивачу надана згідно із Законом України "Про звернення громадян" /а.с. 40-43/.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що 14.12.2017 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Полтавській області із заявою від 13.12.2017 про призначення/перерахунок пенсії, у якій просив провести перерахунок пенсії з урахуванням довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії /а.с. 18/.
За результатами розгляду вищевказаної заяви відповідачем надано позивачу відповідь від 26.12.2017 № 1042/І-03, у якій зазначено, що довідка Ліквідаційної комісії МВС № 4/2380 на загальну суму 7003,78 грн про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії відповідно до частини третьої статті 63 Закону, постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, наказу МВС від 06.04.2016 № 60 за нормами чинними станом на 01.01.2016, оформлена відповідно до постанови КМУ від 13.02.2008 № 45, Головним управлінням отримана. Також вказано, що відповідно до статті 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсація виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Зазначено, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 та направлено до Міністерства соціальної політики України; перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення коштів з Державного бюджету України /а.с. 19/.
Не погоджуюсь із указаною відповіддю ГУ ПФУ в Полтавській області, позивач звернувся до суду із цим позовом про зобов'язання вчинити дії.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступних висновків.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 № 900-VIII (набрав чинності 29.12.2015) статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після частини другої доповнено новою частиною третьою такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1.
Пунктом 24 цього Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, згідно з яким на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Як визначено в пункті 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Пенсійним фондом України листом від 28.03.2017 № 9493/02-23 /а.с. 16/ доручено начальникам головних управлінь ПФУ в областях та м. Києві підготувати на надати ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії. Водночас інформовано, що ПФУ сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій, та направлено до Міністерства соціальної політики. Перерахунок та виплату нарахованих пенсій доручено забезпечити після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Зазначений лист зареєстровано у ГУ ПФУ в Полтавській області 29.03.2017 за № 2260/15/1.
З матеріалів справи вбачається, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії направлена відповідачу.
Згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за списками, наданими ПФУ, виданої позивачу, відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, наказу МВС від 06.04.2016 № 260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними станом на 01.01.2016, за посадою старший інспектор з особливих доручень з пожежної безпеки УМЗ УМВС України в Полтавській області становить: посадовий оклад - 2700,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000,00 грн; надбавка за вислугу років 45% - 2115,00 грн; премія (2,77%) - 188,78 грн.
Ця довідка отримана ГУ ПФУ в Полтавській області, що вбачається зі змісту відповіді відповідача від 26.12.2017 № 1042/І-03, але відповідний перерахунок пенсії ГУ ПФУ в Полтавській області проведено не було.
Суд зазначає, що відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами пунктом 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Конституційний Суд України зазначив, що ОСОБА_2 України закріплює основоположні засади права громадян на соціальний захист і відносить до законодавчого регулювання механізм реалізації цього права (абзац сьомий пункту 2 мотивувальної частини Рішення від 20.06.2001 № 10-рп/2001).
За Конституцією України Кабінет Міністрів України забезпечує виконання Конституції та законів України, в тому числі у сфері соціального захисту.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною першою статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Нормами частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції Закону України від 23.12.2015 № 900) передбачено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Водночас, зі змісту частини четвертої зазначеної статті вищевказаного Закону вбачається, що перерахунку підлягають усі призначені за цим Законом пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Аналіз наведених положень Закону вказує на єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються як при призначенні пенсій, так і при перерахунку раніше призначених пенсій.
Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських є підставою для перерахунку пенсії позивача.
Таким чином, отримавши довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 06.05.2017 № 4/2380, видану Ліквідаційною комісією УМВС України у Полтавській області, ГУ ПФУ в Полтавській області було зобов'язано здійснити відповідний перерахунок пенсії позивачу.
Суд зазначає, що перерахунок пенсії позивачу на підставі вищевказаної довідки так і не проведений станом на момент розгляду справи судом.
Як вбачається зі змісту відповіді ГУ ПФУ в Полтавській області від 26.12.2017 № 1042/І-03, останнім не заперечується право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 у зв'язку з вищевикладеними обставинами на підставі наведених норм. Як на єдину підставу для непроведення перерахунку пенсії позивачу, відповідач посилається на відсутність надходжень з Державного бюджету України для забезпечення проведення відповідних виплат останньому у зв'язку із таким перерахунком.
Проте посилання на відсутність фінансування та необхідність виділення додаткових коштів з Державного бюджету України на проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1, як підстава для непроведення перерахунку та здійснення належних позивачу виплат, є безпідставними, оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці вказує, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення від 07.05.2002 у справі "Бурдов проти Росії", № 59498/00, пар. 35, ECHR 2002-ІІІ), органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у […] виплатах доки відповідні положення [прим. суду - положення Закону] є чинними" (рішення від 02.11.2005 у справі "Кечко проти України", № 63134/00, пар. 23).
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне для ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Полтавській області щодо нездійснення перерахунку призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 4/2380 від 06.05.2017, виготовленої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області, починаючи з 01.01.2016.
Обираючи спосіб захисту, суд виходить із критерію ефективності для відновлення порушених прав, а тому вважає за необхідне застосувати найбільш ефективний спосіб відновлення порушених прав позивача та задовольнити позовні вимоги позивача щодо зобов'язання ГУ ПФУ в Полтавській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 № 900-VIII, постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та довідки № 4/2380 від 06.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, виготовленої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області, починаючи з 01.01.2016.
Щодо позовних вимог позивача про зобов'язання відповідача провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 без обмеження граничного розміру, суд зазначає наступне.
Приймаючи до уваги те, що відповідачем відповідний перерахунок пенсії, за наслідком якого була б визначена конкретна сума, належна позивачу до виплати, не проводився, то суд не може підміняти орган, який повинен нараховувати пенсійні виплати у встановленому законом розмірі та порядку, у цьому випадку - ГУ ПФУ в Полтавській області.
Крім того, суд звертає увагу на те, що права позивача в частині виплати йому пенсії з обмеженням граничним розміром на час розгляду цієї справи не порушені, оскільки перерахунок пенсії не проведено, а суд не може під час прийняття постанови вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому.
З огляду на викладене, суд погоджується із доводами ГУ ПФУ в Полтавській області щодо передчасності позовних вимог про зобов'язання відповідача провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 без обмеження граничного розміру, оскільки перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки від 06.05.2017 № 4/2380 не проводився.
Отже, позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.
Також суд не бере до уваги посилання відповідача на те, що відповідачем не приймалося рішення про відмову у проведенні перерахунку пенсії у розумінні положень пункту 19 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, а ГУ ПФУ в Полтавській області надано позивачу відповідь у порядку Закону України "Про звернення громадян", з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про звернення громадян" від 02.10.1996 № 393/96-ВР громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Згідно з частиною третьою статті 3 Закону України "Про звернення громадян" заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.
Як вищевказано, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1.
Указаним Порядком не передбачено форми відмови органів пенсійного фонду в призначенні (перерахунку) пенсії.
Отже, за своєю правовою природою заява про призначення пенсії є формою звернення громадянина із проханням сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів, щодо якої встановлено спеціальний порядок розгляду та вирішення.
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на вищезазначені висновки суду відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не доказав правомірності своєї бездіяльності, що є підставою для часткового задоволення адміністративного позову.
Частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, враховуючи часткове задоволення адміністративного позову, на користь позивача підлягають відшкодуванню судові витрати, сплачені позивачем за подання цього адміністративного позову.
Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 36000, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) про зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо нездійснення перерахунку призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 4/2380 від 06.05.2017, виготовленої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області, починаючи з 01.01.2016.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 № 900-VIII, постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та довідки № 4/2380 від 06.05.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, виготовленої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області, починаючи з 01.01.2016.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 36000, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати зі сплати судового збору в розмірі 640,00 (шістсот сорок гривень).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Суддя Т.С. Канигіна