Ухвала від 30.01.2018 по справі 818/149/18

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

30 січня 2018 р. Справа № 818/149/18

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кунець О.М., перевіривши матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіна Лайт"

до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області, Державної фіскальної служби України

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Медіна Лайт" (вул. тополянська, 20, м. Суми, 40022) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області (Покровська площа, 2, м. Суми, 40000), Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04655) про:

- визнання протиправними дій ДПІ у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області щодо припинення (розірвання) договору про визнання електронних документів від 02.08.2017 №020820171 (реєстраційний номер - 9151741627) укладеного з ТОВ "Медіна Лайт";

- зобов'язання ДПІ у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області поновити дію договору про визнання електронних документів від 02.08.2017 №020820171;

- визнання протиправними дій Державної фіскальної служби України щодо відмови у прийнятті податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіна Лайт", а саме: №3 від 27.11.2017, №2 від 18.12.2017, №3 від 21.12.2017;

- зобов'язання Державної фіскальної служби України прийняти та зареєструвати податкові накладні складені Товариством з обмеженою відповідальністю "Медіна Лайт" а саме: №3 від 27.11.2017, №2 від 18.12.2017, №3 від 21.12.2017 і вважати їх прийнятими та зареєстрованими протягом операційного дня, коли їх було надіслано - 15.12.2017, 12.01.2018, 12.01.2018 відповідно.

Згідно правил ст. 19 КАС України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Сумським окружним адміністративним судом.

Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 КАС України. Відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

З огляду на зазначене, перешкоди для прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі Сумським окружним адміністративним судом відсутні.

Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно приписів статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіна Лайт" є справою незначної складності та підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 6, 12,257-263 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі №818/149/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіна Лайт" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області, Державної фіскальної служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії (Номер категорії справи 8).

2. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

3. Призначити справу до розгляду по суті у судовому засіданні на "21" лютого 2018 року о 11:00 год. в приміщенні Сумського окружного адміністративного суду за адресою: м.Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 159 зал 203.

4. Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам.

5. Копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів надіслати відповідачу.

6. Згідно з ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України встановити відповідачу 15-денний строк для подання відзиву на позов, доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, та 5-денний строк для подання заперечень щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, з дня вручення йому копії ухвали про відкриття провадження у справі.

7. Попередити відповідача, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.

8. Встановити позивачу 5-денний строк для подання відповіді на відзив відповідача проти позову з дня надіслання (вручення) йому копії такого відзиву та доданих до нього документів.

9. Встановити відповідачу 5-денний строк для подання заперечень щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів з дня надіслання (вручення) йому копії відповіді на відзив та доданих до нього документів.

10. Роз'яснити сторонам, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на веб-сторінці http://adm.su.court.gov.ua/sud1870/.

11. Ухвала підлягає оскарженню у разі порушення правил підсудності.

Суддя О.М. Кунець