Справа № 752/829/18
Провадження №: 3/752/1439/18
Іменем України
29.01.2018 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Кухарська Н. А. розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з ГУ ДФС у м. Києві відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої головним бухгалтером ТОВ «КОМАНДОР 2000», ідентифікаційний код НОМЕР_1, яка проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 1342/26-15-12-12-16 від 27.12.2017 року, 27 грудня 2017 року під час проведення камеральної перевірки ТОВ «КОМАНДОР 2000», яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 14, офіс 10 та головним бухгалтером якого є ОСОБА_1, було встановлено несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), по строку 19.11.2017 р. Згідно акту перевірки № 23251/26-15-12-12-12/32487451 від 13.12.2017 р. було порушено п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI із змінами та доповненнями, в зв»язку з чим, було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 для розгляду справи не з"явилась. Судом про розгляд справи повідомлялась належним чином. Про причини неявки суд не повідомила. З клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не зверталась, в зв"язку з чим, вважаю за можливе розглянути справу без її участі.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що дана адміністративна справа підлягає поверненню для належного оформлення до ГУ ДФС у м. Києві за наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складання, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи, також протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до відповідальності.
Однак, в протоколі та в доданих до нього матеріалах відсутні пояснення правопорушника; не в повній мірі надано відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки не надано документів, на підставі яких було встанволено особу правопорушника та ті, які підтвердили б його повноваження (копію паспорта чи іншого документу, що посвідчує особу, копії наказів про прийом на роботу та призначення на посаду, її посадової інструкції).
Крім того, як вбачається з доданої копії акту про результати камеральної перевірки вбачається, що посадова особа ТОВ «Командор 2000», з зазначеним актом також не ознайомлена, що, в свою чергу, є ще одним підтвердженням порушення, передбачених Конституцією України та Законами України прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
Відсутність в матеріалах адміністративної справи всіх перелічених вище даних, а також через ряд допущених порушень прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, робить неможливим прийняття рішення по справі.
Враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю необхідним направити дану справу до ГУ ДФС у м. Києві для дооформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 278, 283 КУпАП, суддя, -
справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП направити до ГУ ДФС у м. Києві для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Кухарська