Справа № 739/134/18
Номер провадження 3/739/59/18
про повернення на доопрацювання
"29" січня 2018 р. м. Новгород-Сіверський
Суддя Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області Кочура О.О., розглянувши, направлені Начальником Чернігівського прикордонного загону Північного регіонального управління ДПС України, матеріали справи за протоколом про адміністративне правопорушення серії ПнРУ№ 083905 від 12 січня 2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-18 КУпАП, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання с.Ворорб»ївка, вул. Загребля, буд.13 Новгород-Сіверського району, Чернігівської області, дільничного інспектора прикордонної служби ІІ-категорії ВПС «Вороб'ївка», раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,-
До Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-18 КУпАП. Зміст вищезазначеного протоколу не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП. Стаття 256 КУпАП вказує, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Під час підготовки до судового розгляду справи про адміністративне правопорушення встановлено, що зазначений вище протокол складений з грубим порушенням вимог законодавства, оскільки, у ньому не вказано прізвища та адреси свідків вчинення ОСОБА_1 правопорушення. Також в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості, які саме пункти або статті вимог інструкції про службу прикордонних нарядів ДПСУ, затвердженої наказом МВС від 19.10.2015 року №1261. допустив ОСОБА_1. Стаття 9 КУпАП дає визначення адміністративного правопорушення як протиправної винної дії чи бездіяльності, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Частина 2 статті 15 КУпАП встановлює відповідальність військовослужбовців та інших осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів або спеціальних положень про дисципліну, де зазначено, що у випадках прямо передбачених статутами , дані особи несуть за вчинення адміністративних правопорушень дисциплінарну відповідальність, а в інших випадках - адміністративну відповідальність на загальних підставах. У протоколі відсутні відомості, про те чи поширюється на ОСОБА_1 дія дисциплінарних статутів або спеціальних положень про дисципліну у даному випадку, та чи притягувався він до дисциплінарної відповідальності, що є необхідними відомостями для вирішення справи. Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП , у зв'язку з чим матеріали адміністративної справи належить направити на доопрацювання та приведення протоколу про адміністративну відповідальність у відповідність до вимог КУпАП.
Виходячи з вище викладеного протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КупАП та підлягає поверненню органу який його виніс для доопрацювання.
На підставі викладеного та керуючись ст. 15, ст. 256 КУпАП, -
Адміністративну справу щодо ОСОБА_1, (протокол серії ПнРУ 083905 від 12.01.2018 року) за ч.2 ст. 172-18 КУпАП України повернути до Чернігівського прикордонного загону Північного регіонального управління ДПС України, для доопрацювання та оформлення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідності до вимог чинного законодавства.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.О.Кочура