Постанова від 29.01.2018 по справі 656/30/18

Справа № 656/30/18

16.01.2018

Номер провадження 3/656/8/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2018 року смт. Іванівка

Суддя Іванівського районного суду Херсонської області Крисанова В.І.

за участі:

прокурора Каховської місцевої прокуратури Херсонської області ОСОБА_1

секретаря судового засідання Копилової Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду

справу про адміністративне правопорушення

щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, на момент вчинення адміністративного правопорушення працювала головним спеціалістом сектору державного земельного кадастру відділу Держгеокадастру в Іванівському районі Херсонської області, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалась,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10 червня 2016 року, припинивши 9 березня 2016 року діяльність особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 5 травня 2017 року, перебуваючи за місцем свого проживання на ІНФОРМАЦІЯ_3, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (за звітний рік, у якому було припинено таку діяльність) шляхом вчинення відповідних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Диспозицією ч. 1 ст. ст. 172-6 КупАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно примітки до цієї статті суб'єктом правопорушень за ст. 172-6 КУпАП є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ від 14 жовтня 2014 року в редакції Закону № 1975-VІІІ від 30 березня 2017 року (далі - Закон) зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із ст. 45 Закону особи, зазначені у п. 1, підп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством (ч. 1) Особи, зазначені у п. 1, підп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (абз. 1 ч. 2). Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч. 1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (абз. 2 ч. 2).

Отже, ч. 2 ст. 45 Закону не містить п. 2, як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, а містить абзац 2.

Згідно з п. 6 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VІІІ від 23 березня 2017 року внесено зміни до Розділу XIII Прикінцевих положень Закону, зокрема доповнено п. 5-1, яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

ОСОБА_2 при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та під час судового розгляду вину свою визнала і пояснила, що про необхідність подання декларації для звільнених осіб дізналась у кінці квітня 2017 року. Подати декларацію у строк до 1 травня 2017 року не змогла в зв'язку з відсутністю ключа та досвіду роботи із програмою.

Прокурор вважає, що ОСОБА_2 можливо притягти до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2, висновок прокурора, дослідивши докази у справі, суддя вважає, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується наступними доказами.

Протоколом про адміністративне правопорушення від 16 січня 2018 року № 3/2018, згідно якого ОСОБА_2, будучи звільненою з 9 березня 2016 року на підставі наказу начальника Відділу Держгеокадастру в Іванівському районі Херсонської області № 5/0/50-16-16-к від 1 березня 2016 року, являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону № 1700-VІІ, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VІІ несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме 5 травня 2017 року о 13 год. 43 хв. (а.с.1-9).

Наказом Відділу Держгеокадастру в Іванівському районі Херсонської області Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області № 7-к від 2 вересня 2015 року підтверджується те, що ОСОБА_2 призначена на посаду головного спеціаліста сектору державного земельного кадастру із збереженням їй 12 (дванадцятого) рангу державного службовця в порядку переведення із Відділу Держземагенства в Іванівському районі Херсонської області (а.с.10).

4 вересня 2015 року під підпис ОСОБА_2 ознайомлена з попередженнями про встановлені законодавством України обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням, які затверджені наказом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області 27 травня 2015 року № 21-10/39-15 (а.с.12-17).

Наказом Відділу Держгеокадастру в Іванівському районі Херсонської області Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області № 5/0/50-16-к від 1 березня 2016 року підтверджується те, що ОСОБА_2 звільнена з посади головного спеціаліста сектору державного земельного кадастру на підставі п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України в зв'язку з скороченням посади (а.с.11).

Згідно послідовності дій користувача, що відображені в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) та витягу з ІТС Реєстру ОСОБА_2 подала декларацію (після звільнення) 5 травня 2017 року о 13 год. 43 хв. (а.с.25).

Згідно інформації начальника відділу статистики в Іванівському районі Головного управління статистики у Херсонській області від 18 грудня 2017 № 01-20/96 ОСОБА_2 з 6 січня 2017 року до цього часу займає посаду фахівця з інтерв'ювання відділу статистики в Іванівському районі, у період з 6 січня 2017 до 1 травня 2017 не перебувала на лікарняному, у відпустці, у відрядженні тощо (а.с.19).

Згідно інформації Державного підприємства «Українські спеціальні системи» № 01-38 від 13 січня 2017 року у період з 20 жовтня 2016 року до 31 грудня 2016 року ІТС Реєстр функціонував у штатному режимі, за винятком окремих періодів 25, 26, 27, 28 жовтня, коли доступ користувачів до Реєстру був обмежений або відсутній в результаті численних Інтернет-атак на ОСОБА_3 портал НАЗК та мережеві ресурси ДП «УСС» (а.с.29).

Також, згідно інформації керівника апарату Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_4 в ході обстеження окремих функцій ІТС Реєстр від 25 січня 2017 року засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 1 січня по 19 год. 4 січня 2017 року (а.с.33).

При звільненні 9 березня 2016 року ОСОБА_2 подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік (а.с.45-63).

Суддя вважає, що зазначені докази в сукупності підтверджують те, що ОСОБА_2 несвоєчасно без поважних причин, після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, не подала до 1 травня 2017 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за минулий рік, чим порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, відповідальність за що, передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді) (ч.1). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті (ч. 2). Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення (ч. 3).

Згідно інформації керівника Адміністративного департаменту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 28 вересня 2017 року № 93-05/34499/17 дії користувачів логуються та зберігаються у ІТС Реєстр з 1 жовтня 2016 року, станом на 25 вересня 2017 року при перевірці файлів легування дій користувача ІТС Реєстр виявлено, що ОСОБА_2 (податковий номер № НОМЕР_1) зареєструвалася в ІТС Реєстрі 4 травня 2017 року о 16 год. 29 хв. (а.с.22-24).

Таким чином, адміністративне правопорушення виявлено 25 вересня 2017 року, Національне агентство з питань запобігання корупції отримало повідомлення про виявлений факт 28 вересня 2017 року.

Справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 надійшла до суду 16 січня 2018 року, тобто після закінчення строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ст. 38 КУпАП.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу, є обставиною, що виключає провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Оскільки на час розгляду справи в суді сплив строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст. 38 КУпАП, то є підстави для закриття провадження у справі.

Керуючись ст. 38, ст. 221, п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Херсонської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя ОСОБА_5