Справа № 592/525/18
Провадження № 3/592/212/18
24 січня 2018 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду міста Суми Кослап М.М., розглянув матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
17.01.2018 р. до Ковпаківського районного суду міста Суми надійшов протокол відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП, розгляд якого посадовою особою, що склала протокол призначено у суді на 09 год. 30 хв. 24.01.2018 року.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення АА № 188039 від 11.01.2018 р. ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що 11.01.2018 р. о 08 год. 30 хв. в м. Суми по вул. Робітниче селище 14 в приміщенні ЦРБО при ОСОБА_2 міській раді висловлювався нецензурною лайкою в бік співробітників центру та погрожував фізичною розправою, голосно кричав чим порушив громадський порядок і спокій громадян, чим порушив громадський порядок і спокій громадян, чим вчинив правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У пункті 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 р. № 1376 (далі - Інструкція) зазначено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
Стаття 173 КУпАП передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Так, усупереч ст. 256 КУпАП у протоколі не вказано конкретних співробітників центру на адресу яких ОСОБА_1 висловлювався нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою, спокій яких громадян порушив.
У розумінні ст.ст. 8, 256, 283 КУпАП розгляд судом справи про адміністративне правопорушення проводиться щодо особи-правопорушника та в межах, встановлених протоколом про адміністративне правопорушення.
Пунктом 15 Інструкції на особу яка склала протокол про адміністративне правопорушення покладено обов'язок до протоколу про адміністративне правопорушення долучати інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
До протоколу долучено лист Центру реінтеграції бездомних громадян ОСОБА_2 міської ради щодо знаходження записів відеоспостереження. Проте не зрозуміло з яких підстав долучено лист (чи вважає посадова особа яка склала протокол відеозапис доказом чи ні, якщо вважає то чому не долучено безпосередньо відеозапис).
Зазначені недоліки позбавляють суд можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу та винести рішення, а тому справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП підлягає поверненню до Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для доопрацювання.
Керуючись статтею 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Косолап