Ухвала від 26.01.2018 по справі 379/94/18

Справа № 379/94/18

2-а/379/5/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.01.2018 року м.Тараща

Суддя Таращанського районного суду Київської області Василенко О.М., розглядаючи матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Станишівської сільської ради Таращанського району Київської області про визнання нечинними і скасування рішень Станишівської сільської ради Таращанського району Київської області, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з даним позовом в якому просить суд:

визнати чинним рішення Станишівської сільської ради №219-59-У1 від 21.10.2015 року, згідно якого Станишівська сільська рада вирішила: 1.1.надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для безоплатної передачі у власність орієнтовною площею 0,20 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в межах Станишівської сільської ради в с. Станишівка, по вул. Піонерській Таращанського району Київської області згідно схеми розміщення земельної ділянки; 1.2. надати дозвіл на розробку проекту землеустрою землеустрою щодо відведення земельної ділянки для безоплатної передачі у власність орієнтовною площею 0,27 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в межах Станишівської сільської ради в с. Станишівка, по вул. Безіменній Таращанського району Київської області;

зобов'язати Станишівську сільську раду розглянути на своєму пленарному засіданні (сесії) подану мною, ОСОБА_1 09 липня 2015 року заяву і внести доповнення до рішення Станишівської сільської ради №219-59-У1 від 21.10.2015 року щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 0,10 га, яка розташована в с. Станишівка по вул. Л.Українки та межує із земельними ділянками ОСОБА_2 ( мого чоловіка) та ОСОБА_3, в строки та в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельним кодексом України та прийняти належне, у відповідності до чинного законодавства України рішення;

визнати незаконними та скасувати рішення Станишівської сільської ради: 1) №51- 06-У11 від 28.03.2016 року про скасування рішення №219-59-У1 від 21.10.2015 року; 2) №52-07-У11 від 13.05.2016 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою на земельні ділянки загальною площею 0,06 га для ведення особистого селянського господарства, в тому числі: земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га, яка розташована в с. Станишівка по вул. Л.Українки та межує із земельними ділянками ОСОБА_2 ( мого чоловіка) та ОСОБА_3; земельної ділянки орієнтовною площею 0,30 га розташованої в с. Станишівка по вул. Л.Українки та межує із земельною ділянкою ОСОБА_4; земельної ділянки орієнтовною площею 0,20 га розташованої в с. Станишівка по вул. Безіменній; 3) №127- 13-У11 від 19.07.2017 року Станишівської сільської ради, згідно якого заяву відхилено; 4) №163-18-У11 від 25.05.2017 року Станишівської сільської ради, яким скасоване рішення №127-13-У11 від 19.07.2017 року як таке, що порушує п.1 ст.121 ЗК України, оскільки воно уже буде зайве; 5) № 164-17-У11 від 25.05.2017 року Станишівської сільської ради, яким частково задоволено мою заяву та надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для безоплатної передачі у власність орієнтовною площею 0,20 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована в межах Станишівської сільської ради в с. Станишівка по вул. Безіменній, б/н згідно схеми розміщення земельної ділянки, оскільки це питання уже вирішено рішенням №219-59-У1 від 21.10.2015 року та

стягнути з Станишівської сільської ради Таращанського району Київської області на її користь судовий збір в розмірі 704,80 грн. та витрати на правничу допомогу в розмірі 4000 грн..

Відповідно до ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Відповідно до ч.2 вказаної статті окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Враховуючи, що КАС України в редакції від 03.10.2017 року не містить норм, що регулюють питання передання на розгляд до належного суду справ у разі порушення предметної підсудності, згідно ст. 7 ч. 6 КАС України у такому випадку підлягає застосуванню аналогія закону.

Так, відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Оскільки, справа предметно не підсудна Таращанському районному суду Київської області, то її слід передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.

Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено (ч.6 ст.29 КАС).

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення (ч.8 ст.29 КАС).

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються (ч.1 ст.30 КАС).

Керуючись ст.ст. 7, 20, 29, 248, п.п.15.5 п.1 Розділу VІІ Перехідні положення КАС України,суддя,-

УХВАЛИВ:

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Станишівської сільської ради Таращанського району Київської області про визнання нечинними і скасування рішень Станишівської сільської ради Таращанського району Київської області - передати за підсудністю на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У відповідності до п.п. 15.5) п. 15 розділу VIІ Перехідних положень КАС України в редакції, яка набрала чинності з 15.12.2017, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Таращанський районний суд Київської області.

Суддя:ОСОБА_5