07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.
Номер провадження 3/356/25/18
Справа № 356/1393/17
26.01.2018 року cуддя Березанського міського суду Київської області Голік Г.К., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС України у Київській області про притягнення до відповідальності за адміністративне правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, фізичної особи-підприємця, юридична адреса: вул. Леніна, 112 А, кв. 23, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,
за ч. 1 ст.164-5 КУпАП,
20.12.2017 року, головним державним ревізором-інспектором ОСОБА_2 складено протокол № 123 відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про те, що вона вчинила правопорушення, а саме зберігала з метою реалізації пляшку лікеру «Бейліс» (Baileys), об'ємом 1,0 л, міцністю 17 % об., по ціні 1360,00 гривень за пляшку, без марки акцизного податку встановленого зразку, чим порушено ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні надала витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копію ліцензії серії АА № 022085 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, фізична особа-підприємець ОСОБА_1, місце торгівлі: м. Березань, вул. Леніна, 139, кафе. Термін дії ліцензії: з 13.07.2017 року по 12.07.2018 року. Крім того, ОСОБА_1 зазначила, що вона є власником кафе, де згідно ліцензії вона здійснює, в тому числі, і торгівлю алкогольними напоями на розлив. Так як пляшка була відкрита для розливу напою, на ній не збереглася марка акцизного збору.
Частиною 1 ст. 164-5 КУпАП передбачена відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає належним чином розміщених марок акцизного збору, або з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного збору посадовими особами підприємств-виробників, імпортерів і продавців цих товарів.
Згідно з вимогами ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.
Згідно з пунктом 22 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року №854, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці здійснюється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.
Державним стандартом України 4281:2004 встановлено класифікацію закладів ресторанного господарства, п.п. 4.1.2 п. 4.1. даного стандарту до закладів ресторанного господарства віднесено і кафе.
Як вбачається з копії ліцензії серії АА № 022085 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, фізична особа-підприємець ОСОБА_1, місце торгівлі: м. Березань, вул. Леніна, 139, кафе. Термін дії ліцензії: з 13.07.2017 року по 12.07.2018 року (а.с. 18).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до видів економічної діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 належить вид дільяності 56.30 - обслуговування напоями.
Відповідно до п. 21 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою КМУ № 1251 від 27.12.2010 року для прикріплення марок використовується клей (дисперсійний, дескрин тощо), який не дає змоги зняти їх з виробів без пошкодження і змивається у разі потреби в митті пляшок для повторного їх використання.
З системного аналізу викладених норм вбачається, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством розповсюджується не на невідкорковані напої, а на продаж повної (всієї) пляшки або іншої тари з алкогольним напоєм, натомість, у разі реалізації у закладах громадського харчування алкогольних напоїв на розлив чинним законодавством не вимагається наявності марки акцизного збору на такій пляшці або іншій тарі.
Крім того, відкривання відповідної пляшки або іншої тари для реалізації алкогольних напоїв на розлив виключає збереження марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі.
Аналізуючи у сукупності зібрані по справі докази, суд критично оцінює відомості, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення щодо суті вчиненого правопорушення, а саме як вбачається із досліджених в судовому засіданні доказів, незбереження на відкоркованій пляшці марки акцизного збору не утворює складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, так як ОСОБА_1 як фізична особа-підприємець, як встановлено із досліджених судом документів, має право на продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, відсутня. Отже, у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
За таких обставин провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 247, 283, 284, 294 КУпАП України, суд
Провадження у справі закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до Апеляційного суду Київської області через Березанський міський суд Київської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Г. К. Голік