Справа № 275/57/18
26 січня 2018 року смт Брусилів
Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участі секретаря с/з ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Брусилів подання начальника Брусилівського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
Начальник Брусилівського ВП Коростишівського ВП ГУНП області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративн ого нагляду стосовно ОСОБА_3 та застосування до нього обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», посилаючись на те, що останній систематично порушує громадський порядок, права інших громадян, вчиняє адміністративні правопорушення, в зв'язку з чим на протязі з січня 2017 по січень 2018 року неодноразово піддавався адміністративному стягненню і йому виносилися попередження про припинення антигромадської поведінки.
Представник Брусилівського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області в судовому засіданні внесене подання підтримав і просив його задовольнити з вищевказаних підстав.
ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Заслухавши пояснення представника органу поліції, засудженого, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
За змістом положень п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Разом з тим, відповідно до ст. 6 зазначеного Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
При цьому згідно п. 8 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом 6 років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 був засуджений вироком Коростишівського районного суду Житомирської області від 31 жовтня 2005 року за ч. 3 ст. 296, ч. 1 ст. 187 КК України до 6 років позбавлення волі, покарання відбув 22.01.2011р., тобто на даний час вважається несудимим, що унеможливлює встановлення над ним адміністративного нагляду.
За таких обставин в задоволенні подання начальника Брусилівського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя, -
В задоволенні подання начальника Брусилівського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , - відмовити.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Житомирської області через Брусилівський районний суд Житомирської області шляхом подачі апеляційної скарги в семиденний строк з дня проголошення постанови.
Суддя ОСОБА_1