Справа №201/364/18
Провадження № 3/201/269/2018
26 січня 2018 року суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська - Шелестов К.О., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з ГУ ДФС у Дніпропетровській області, стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого керівником ТОВ «ОСОБА_2, який мешкає за адресою: м. Запоріжжя, вул. Магара, 6/116, притягнутого за ч. 2 ст. 163-2 КУпАП,
До Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з ГУ ДФС у Дніпропетровській області 05.01.2018р. надійшли матеріали справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 163-2 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що дана справа підлягає поверненню до ГУ ДФС у Дніпропетровській області для оформлення належним чином в зв'язку з неможливістю її розгляду по суті.
Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім того, згідно вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала і особо, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
В той же час, як вбачається з матеріалів справи, протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 163-2 КУпАП стосовно ОСОБА_1 було складно посадовою особою фіскальної служби 26.12.2017 року, при цьому, після складання вказаного протоколу особа, яка притягається до адміністративної відповідальності для ознайомлення із його змістом не викликалася, копія протоколу не вручалась, а також були проігноровані вимоги щодо права такої особи давати пояснення або наводити мотиви відмови від отримання копії протоколу та його підписання, що свідчить про допущення посадовою особою фіскальної служби грубого порушення вимог ст.ст. 254, 256 КУпАП.
У абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на те, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне повернути дану справу до ГУ ДФС у Дніпропетровській області для оформлення належним чином.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 283, 284, 299 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 163-2 КУпАП направити до ГУ ДФС у Дніпропетровській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя К.О. Шелестов